Постанова № 3137714, 24.02.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
24.02.2009
Номер справи
2а-6047/08/5
Номер документу
3137714
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.02.09Справа №2а-6047/08/5 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіСидоренко Д.В. , при секретарі Джигіль В.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Красноперекопського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Красноперекопської об'єднанної державної податкової інспекції в АР Крим, м.Красноперекопськ,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясна фабрика "Переспа", м.Красноперекопськ

про стягнення 1899,63 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Красноперекопський міжрайонний прокурор звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясна фабрика"Переспа" про стягнення 1899,63 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законом строки податкові зобовязання та штрафні санкції за порушення податкового законодавства.

Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином судовою повісткою.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином через засоби масової інформації.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мясна фабрика «Переспа» зареєстроване Виконкомом Армянської міської ради 04.06.2002р., що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (запис про включення відомостей до журналу обліку реєстраційних справі №0436891ю0010144)(а.с.6).

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідачем систематично не подавалася податкова звітність, про що Красноперекопською обєднаною державною податковою інспекцією в АР Крим були складені відповідні акти невиїзної документальної перевірки: №246/15-02/32013073/412 від 11.09.2006р., №140/15-2 від 15.06.2006р.(неподання декларації на додану вартість), №105/15-1 від 27.02.2006р. (неподання розрахунку сплати єдиного податку), №765/15-03 від 16.10.2007р.(неподання податкової звітності з орендної плати на землю за 2006,2007р.)(а.с.17-20).

Відповідно до п.17.1.1. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

За результатами перевірки своєчасності надання платником податків податкової звітності та на підставі вищезазначеної норми Закону державною податковою інспекцією винесені відповідні податкові повідомлення-рішення №0000011502/0 від 27.02.2006р. у розмірі 170 грн.; №0001701503/0 від 22.10.2007 р. у розмірі 340,00 грн.; №0006381500/0 від 15.09.2006 р. у розмірі 170,00 грн.; №0006491500/0 від 16.06.2006р. у розмірі 170,00грн. (а.с.13-16).

Окрім того, згідно поданої відповідачем в порядку звітності декларації з орендної плати за землю за 2006 рік за відповідачем виникли податкові зобовязання у сумі 1212,36грн(а.с.21).

Самостійно узгоджені податкові зобовязання з орендної плати за землю сплачені відповідачем частково, а саме, у сумі 212,46грн. таким чином, заборгованість відповідача зі сплати орендної плати за землю складає 999,90грн., що також підтверджується довідкою про суми податкового боргу платника податків станом на 18.03.2008р.(а.с.9).

Вищезазначені податкові рішення-повідомлення в установленому законом порядку оскаржені не були.

Відповідно до п.17.3 ст.17 Закону сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Згідно з пп.5.2.1 п.5.2. ст.5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Пунктом 5.3.2. ст.5 Закону передбачено, що у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Зважаючи на те, що відповідачем податковий борг частково сплачено самостійно, заборгованість відповідача станом на 13.08.2008р. складає 1899,63грн.

Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню повністю.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 24 лютого 2009 року.

У повному обсязі постанову складено 02.03.09 р.

Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мясна фабрика «Переспа» податковий борг у сумі 1899,63грн. в дохід державного бюджету, в тому числі:

- зі сплати орендної плати за землю та штрафних санкцій у сумі 1391,87грн. код платежу 13050200 р/р 33215812700020, МФО 824026, ЗКПО 34740735 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь;

- зі сплати штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 338,00грн. код платежу 13050100 р/р33216811700020, МФО 824026, ЗКПО 34740735 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь;

- зі сплати штрафних санкцій з єдиного податку на підприємницьку діяльність юридичних осіб у сумі 169,76грн., код платежу 16050100, р/р34219378700020, МФО 824026, ЗКПО 34740735 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Сидоренко Д.В.