У Х В А Л А
Справа № 817/1850/13-а
23 травня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дорошенко Н.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1 доГоловної державної інспекції на наземному транспорті в особі територіального управління Укртрансінспекції в Київській області, Головної державної інспекції на наземному транспорті в особі територіального управління Укртрансінспекціі у Рівненській області про визнання дій неправомірними, визнання постанови протиправною та нечинноюВ С Т А Н О В И В:
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" мінімальна заробітна плата на 2013 рік у місячному розмірі з 1 січня становить 1147 грн.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач просить визнати протиправними дії територіального управління Укртрансінспекції у Рівненській області щодо проведення перевірки приватного підприємця ОСОБА_1, оформлені актом перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №001501 від 06.04.2013; визнати протиправною та нечинною постанову №038187 від 23.04.2013 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
За практикою Європейського Суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З викладеного вбачається, що адміністративний позов позивача містить позовні вимоги як майнового так і немайнового характеру.
Як передбачено ч. 3, ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову:
майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати - 114,70 грн. та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат - 2294,00 грн.;
немайнового характеру становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати - 34,41 грн.
Вказаний судовий збір слід перераховувати за наступними реквізитами: р/р 31211206784002; одержувач: УДКС у м. Рівне 22030001; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Рівненській області; код ЄДРПОУ одержувача: 38012714; МФО: 833017.
Детальна інформація по сплаті судового збору розміщена на офіційному сайті www.court.gov.ua/sud1770, а також на інформаційному стенді в Рівненському окружному адміністративному суді (33028, м. Рівне, вул.16 Липня, 87).
З доданої до матеріалів справи квитанції вбачається, що позивачем сплачено судовий збір в розмірі 34,41 грн. за подання адміністративного позову немайнового характеру але позивачем не надано доказу сплати судового за подання адміністративного позову майнового характеру в розмірі 114,70 грн.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду: документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру в сумі 114,70 грн.
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 06 червня 2013 року.
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на наземному транспорті в особі територіального управління Укртрансінспекції в Київській області, Головної державної інспекції на наземному транспорті в особі територіального управління Укртрансінспекціі у Рівненській області про визнання дій неправомірними, визнання постанови протиправною та нечинною - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 06 червня 2013 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дорошенко Н.О.