Постанова № 313359, 04.12.2006, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
04.12.2006
Номер справи
12/685ад
Номер документу
313359
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

П О С Т А Н О В А

Іменем України

04.12.06 Справа № 12/685ад.

Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали справи за позовом

Державної податкової інспекції у Лутугинському районі

до відповідача –Луганського обласного комунального спеціалізованого підприємства "Луганськтеплокомуненерго", м. Луганськ

про звернення стягнення на активи на суму 183983 грн. 77 коп.

в присутності представників сторін:

від позивача –Королько Л.О. –ст.держ.под.інсп., дов. № 301-10 від 23.01.06.

від відповідача –Митрошина М.А., дов. № 15/42-17-481 від 23.10.06.

Суть спору: позивачем заявлено вимогу про звернення стягнення на активи відповідача в рахунок погашення його податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 183983 грн. 77 коп.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

встановив:

Згідно Наказу Луганського обласного спеціалізованого теплопостачальницького підприємства "Луганськтеплокомуненерго" від 27.01.06. № 43 всі структурні підрозділи ЛОКСТП "Луганстьктеплокомуненерго" з 01.02.06. переведені на самостійну сплату ПДВ.

Лутугинська експлуатаційна дільниця Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачальницького підприємства "Луганськтеплокомуненерго" зареєстрована в ДПІ у Лутугинському районі як платник податку на додану вартість з 17 лютого 2006 року, свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ № 16810053 серії НБ № 513112 від 17.02.06.

В зв'язку з тим, що структурний підрозділ ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго" - Лутугинська експлуатаційна дільниця ЛОКСТП "Лугансткктеплокомуненерго" була переведена на самостійну сплату ПДВ, ДПІ у Артемівському районі м. Луганська до ДПІ у Лутугинському районі було передано 02.03.06., облікову картку з ПДВ Лутугинської експлуатаційної дільниці ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерно", сума заборгованості по якій складає - 160545,47 грн., із них: сума недоїмки - 156075,04 грн., пені - 4470,43грн. , що підтверджується актом звірки розрахунків від 02.03.06.

Також дільниця подавала безпосередньо до ДПІ у Лутугинському районі податкові декларації з податку на додану вартість за період березень-вересень 2006р.; сума несплачених податкових зобов'язань за цей період становить 23415 грн. Загалом податковий борг ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго" станом на 11.10.06. з податку на додану вартість становить 183983 грн. 77 коп. в тому числі: 179490 грн.04 коп. - недоїмки та 4493 грн. 73 коп. - пені.

Відповідач не оспорює саму суму податкового боргу, проте відзивом від 04.12.06 заперечує проти позову, посилаючись на те, що:

- податкове зобов'язання є узгодженим, а відтак стягнення даної суми в

порядку, передбаченому п.п.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону № 2181 є неправомірним;

- відчуження майна відповідача, як спільної власності територіальних громад

області, можливо лише за рішенням власника;

- податковий орган мав здійснювати самостійні заходи з погашення

податкового боргу.

Дослідивши матеріали справи та представлені докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Підпунктом 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р.(далі –Закон № 2181) визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

В п.1.6 ст. 1 Закону 2181 зазначено, що примусове стягнення це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків. Проте термін "податковий борг" означає, що податкове зобов'язання платника податку вже узгоджено та не сплачене у встановлені законом строки.

Тому у контексті п.1.6 ст.1 Закону 2181 фразу "без попереднього узгодження" слід розуміти так, що податкове зобов'язання вже було попередньо узгоджено самостійно платником або в апеляційному порядку, та не потребує повторного узгодження.

Відповідачем підписано двосторонній акт звірення заборгованості без будь-яких заперечень та зауважень станом на 02.03.2006 року; податкові декларації з податку на додану вартість за березень-серпень додані до матеріалів справи.

Слід зазначити, що Закон №2181 не ставить право податкового органу звернутися до суду з вимогою про звернення стягнення на активи платника податків в залежність від попереднього прийняття ним інших, в т.ч. передбачених ст.ст.7,10 Закону, заходів з погашення податкового боргу платника податків.

Суд також не може прийняти до уваги заперечення відповідача щодо неможливості використання його активів на погашення податкового боргу, оскільки застереження в п.4.2.Статуту ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго", щодо відчуження майна виключно за рішенням власника –Луганської обласної ради –не стосується примусового його відчуження за рішенням суду.

Що стосується виконавчого провадження, то воно здійснюється з дотриманням вимог Закону "Про виконавче провадження", інших законодавчих актів, та з врахуванням особливостей як правового статусу боржника, так і належного йому майна.

На підставі вищевикладеного суд позовні вимоги задовольняє у заявленому обсязі.

В судовому засіданні, відповідно до ст.167 КАС України, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Керуючись ст.ст.160,163,167,186,254 КАС України, суд

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити.

2. Звернути стягнення на активи ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго", код 03340529, 91000 м. Луганськ, вул. К.Маркса, 54 в особі Лутугинської експлуатаційної дільниці м. Лутугине, вул. Гагаріна,13, в доход Державного бюджету України на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 183983 грн. 77 коп. в т.ч. 4493 грн. 73 коп. пені.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо такої заяви не буде подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови підписано 08.12.06.

Суддя О.С Палей