Справа № 123/3943/13-п
Номер провадження 3/123/1058/2013
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.05.2013 рокусуддя Київського районного суду м. Сімферополя Тонкоголосюк О.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2/Чернишевського, 2/3, фізична особа підприємець, який здійснює діяльність за адресою: м, Сімферополь, вул.. Гагаріна,17, у здійсненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст.41 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії № 01-01-40/149 від 28.03.2013 р., ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 КУпАП , а саме у порушення ч.2 ст.30 Закону України «Про оплату праці» не незабезпечений облік виконуваної працівником роботи. Так, згідно наданих документів, ФОП ОСОБА_1 використовує найману працю, а згідно пояснень не ведеться облік виконуваної працівником роботи.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не яився, про день слухання справи повідомлений належним чином, про причини нез'явлення суд не повідомив. Надав письмові пояснення з приводу складеного стосовно нього протоколу, у відповідності до яких, він не веде облік робочого часу, оскільки сам працює одразу продавцем, бухгалтером та вантажником. Оскільки відповідно до ст. 268 ч. 2 КУпАП, по даній категорії справ його участь при розгляді протоколу в судовому засіданні не є обов'язковою, справа розглянута в його відсутність.
Дослідивши представлений матеріал, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 41 КУпАП, яка встановлює адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю. У відповідності до якої передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, між ФОП ОСОБА_1 уклав із ОСОБА_2 трудовий договір, у відповідності до змісту якого, остання виконує певну роботу продавець продовольчих товарів 0,5 ставки.
Згідно до акту перевірки додержання субєктом господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування № 01-01-40/247 від 28.03.2013 року ФОП ОСОБА_1 не забезпечив достовірний облік виконуваної працівником роботи, таким чином прихожу до висновку, що в діях останнього є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, що підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, актом перевірки № 01-01-40/247 від 28.03.2013р., особистими поясненнями ОСОБА_1, трудовим договором від 12 березня 2013 року.
Призначаючи адміністративне стягнення враховується відповідно до ст.33 КУпАП характер скоєного правопорушення, особа правопорушника, ступінь її вини, майнове положення, обставини пом'якшувальні і обтяжливі відповідальність.
Враховуючи обставини скоєння правопорушення, особу правопорушника, вважаю можливим притягнути правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та призначити йому стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі - 510 грн.
На підставі ч.1 ст.41КУпАП, керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
постановив:
притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 (пятсот десять) гривень стягнувши його у дохід держави (розрахунковий рахунок 31112106700002 код платежу 21081100, отримувач Державний бюджет м. Сімферополя, код за ЄДРПОУ отримувача - 38040558, банк ГУ ГКСУ в АРК, м. Сімферополь, код банку - 824026); код сплати для органів Державної виконавчої служби: *;146;; надходження до бюджету коштів від погашення інших видів заборгованостей перед бюджетом по постанові суду № 123/3943/13-п (3/123/1058/2013) від 20 травня 2013 року;;;
Постанова підлягає виконанню на протязі трьох місяців.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим шляхом подачі протягом десяти днів з дня винесення постанови апеляційної скарги.
СуддяТонкоголосюк О. В.