10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 травня 2013 року Справа № 812/3851/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Антрацитівського міськрайцентра зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 1849,77 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
22 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Антрацитівського міськрайцентра зайнятості (далі - Позивач) до ОСОБА_1 (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 1849,77 грн.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідач звернувся до Антрацитівського міськрайцентра зайнятості з метою пошуку роботи. 13.09.2012 року відповідач був зареєстрований як особа, яка шукає роботу. Статус безробітної був їй присвоєний 20.09.2012 року.
Згідно договору №03\04-623 від 23.11.2012 року відповідач проходила навчання в Антрацитівському професійному будівельному ліцеї, але 01.03.2013 року була відрахована, за пропуски занять без поважних причин. За період з 26.11.2012 року по 28.02.2013 року ОСОБА_1 була нарахована та виплачена матеріальна допомога в сумі 1126,02 грн., витрати на професійне навчання в сумі 723,75 грн., а всього 1849,77 грн.
Тобто, відповідачем було порушено вимоги абз.2 ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Отже, Антрацитівським центром зайнятості було прийнято рішення стягнути з ОСОБА_1 матеріальну допомогу в період профнавчання в сумі 1126,02 грн., витрати на професійне навчання в сумі 723,75 грн., загалом 1849,77 грн., про що 18.03.2013р. був виданий наказ №46 про повернення коштів.
Зазначений наказ та претензія були направлені ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням. Відповідач лист отримав, але на час подання позовної заяви у добровільну порядку зазначені кошти не сплатив.
Тому позивач просив суд стягнути з відповідача матеріальну допомогу в період профнавчання в загальній сумі 1849, 77 грн.
Відповідач про призначення справи до розгляду в порядку скороченого провадження повідомлявся належним чином (аркуш справи 30).
У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості.
Відповідно до ст.8 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі-Закон № 1533) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.
Відповідно до ст.2 Закону України від 01.03.1991 року № 803-XII «Про зайнятість населення» (далі - Закон № 803) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.
Згідно із ст.25 Закону № 803, держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:
а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;
б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;
в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю.
Частиною 1 ст.33 Закону № 1533 передбачено, що особам, які шукають роботу вперше, та іншим незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, допомога по безробіттю встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не перевищує 180 календарних днів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 13.09.2012 року була зареєстрована в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості як особа, що шукає роботу. У статусі безробітної перебувала з 20.09.2012 року (аркуш справи 4).
Згідно договору №03\04-623 від 23.11.2013 року ОСОБА_1 за направленням центру зайнятості проходила навчання в Антрацитівському професійному будівельному ліцею з 26.11.2012 року по 28.02.2013 року (аркуші справи 5-6, 7, 8).
Наказом №2 «3-СНН» від 26.11.2012 року ОСОБА_1 було зараховано до складу слухачів групи 108 для проходження професійно-технічного навчання за професією «Кухар» за терміном навчання 9,3 місяців (аркуші справи 9-11,12).
Наказом №1 «В-СНН» від 01.03.2013 року ОСОБА_1 була відрахована за порушення правил внутрішнього розпорядку, за пропуски занять без поважних причин (аркуш справи 13).
Відповідно до ч.3 ст.36 Закону № 1533 сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
18.03.2013 року Антрацитівським міськрайцентром зайнятості було прийнято наказ №46 про порушення відповідачем Закону № 1533 та повернення нею зайво отриманих коштів в загальній сумі 1849,77 грн. (аркуш справи 14).
Антрацитівським міськрайцентром зайнятості на адресу ОСОБА_1 було направлено повідомлення від 20.03.2013 року № 03/06-738 про повернення коштів в сумі 1849,77 грн. протягом 14 робочих днів з дати отримання цього повідомлення. (аркуш справи 17).
У встановлений строк кошти відповідачем не повернуті.
Оскільки відповідач припинила професійну підготовку за направленням державної служби зайнятості без поважних причин, та була повідомлена про необхідність повернення сплачених коштів, але у встановлений строк не повернула кошти, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги Антрацитівського міськрайцентру зайнятості, у зв'язку з їх обґрунтованістю, та стягнути з ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1849,77 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 17, 87, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Антрацитівського міськрайцентра зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення допомоги та витрат в сумі 1849,77 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (94611, АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_1) на користь Антрацитівського міськрайцентра зайнятості (94611, Луганська область, м. Антрацит, вул.. Калініна, 15, р/р 37170320001252, одержувач ГУДКСУ в Луганській областв м. Луганськ, МФО 804013, код ЄДРПОУ 20185763) матеріальну допомогу в період профнавчання в сумі 1126,02 грн.(одна тисяча сто двадцять шість гривень дві копійки), витрати на професійне навчання в сумі 723,75 грн.(сімсот двадцять три гривні сімдесят п'ять копійок), а всього в загальній сумі 1849,77 грн.(одна тисяча вісімсот сорок дев'ять гривень сімдесят сім копійок).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Лагутін