Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2013 року Справа № 805/4932/13-а
приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучка В.М., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу зі штрафних санкцій у розмірі 401,03 грн. та пені у розмірі 280,72 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області (далі - УПФУ в м. Добропіллі та Добропільському районі, позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач) про стягнення боргу зі штрафних санкцій у розмірі 401,03 грн. та пені у розмірі 280,72 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача існує податковий борг з єдиного внеску у загальному розмірі 681,75 грн., який виник в результаті не сплати штрафних санкцій в сумі 401,03 грн. та нарахованої пені в сумі 280,72 грн. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у порушення вимог Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» позивач просить стягнути наведену суму у судовому порядку.
У відповідності до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Відповідач ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрований Добропільською районною державною адміністрацією Донецької області, перебуває на обліку в УПФУ в м. Добропіллі та Добропільському районі, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місцезнаходження - АДРЕСА_1.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі - Закон України № 2464-VI).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України № 2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Недоїмкою відповідно до даного Закону вважається сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.
Перелік осіб, які є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування визначено статтею 4 Закону України № 2464-VI. Зокрема, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Обов'язком платника єдиного внеску, згідно Закону України № 2464-VI, являється своєчасність, повність нараховування, обчислення та сплата єдиного внеску. Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464-VI, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
У відповідності до ч. 12 ст. 9 даного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Судом з матеріалів справи встановлено, що відповідач перед УПФУ в м. Добропіллі та Добропільському районі має заборгованість з єдиного внеску в сумі 4010,30 грн. (а.с. 7).
На підставі п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464-VI позивачем прийняте рішення від 18.12.2012 року № 685/10 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, згідно якому відповідачу нараховано штраф у розмірі 401,03 грн. (10 %) та пеню у розмірі 280,72 грн. (0,1 % на суми недоїмки за період з 20.01.2012 року до 30.03.2012 року) (а.с. 6).
Отже, відповідач має заборгованість зі сплати єдиного внеску у загальному розмірі 681,75 грн. (401,03 грн. + 280,72 грн.).
Станом на час розгляду справи сума заборгованості відповідачем у добровільному порядку сплачена не була.
Приймаючи до уваги встановлені судом обставини, що свідчать про наявність у ФОП ОСОБА_1 боргу в розмірі 681,75 грн., суд вважає необхідним стягнути її з відповідача на користь УПФУ в м. Добропіллі та Добропільському районі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, що спростували б доводи позивача, відповідач суду не надав.
Беручи до уваги те, що сума боргу з єдиного внеску у розмірі 681,75 грн. відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджена матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу зі штрафних санкцій у розмірі 401,03 грн. та пені у розмірі 280,72 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місцезнаходження - АДРЕСА_1) на розрахунковий рахунок 37194076000564, код банку 834016, ЄДРПОУ 37755477 на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області заборгованість у розмірі 681,75 грн. (шістсот вісімдесят одна грн. 75 коп.), у тому числі: штрафні санкції в сумі 401,03 грн. та пені в сумі 280,72 грн.
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 13 травня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.