Постанова № 31292849, 15.05.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2013
Номер справи
812/3991/13-а
Номер документу
31292849
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 травня 2013 року Справа № 812/3991/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Солоніченко О. В.

при секретарі: Калашнікові Д.О.,

за участю

представника позивача: Комарова Д.В. (дов. № 4/9/10-000 від 02.01.2013 р.),

представника позивача: Остапенко О.Є. (дов. № 4981/9/10-000-15 від 02.01.2013 р.),

представника відповідача: Пишкової Т.В. (дов. № 05-79 від 09.01ю2013 р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу у загальному розмірі 1790182,03 грн., -

ВСТАНОВИВ:

26 квітня 2013 року позивач звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості у сумі 1790182,03 грн., в якому зазначив, що відповідач має заборгованість з податку на прибуток у сумі 1769138,03 грн., з податку на додану вартість у сумі 11421,19 грн., з податку на доходи фізичних осіб у сумі 8993,47 грн., з комунального податку у сумі 629,34 грн. Оскільки добровільно відповідачем борг не сплачено, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали. Надали пояснення аналогічні викладеним у позові та просили суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, проти задоволення позову заперечував, серед іншого зазначив, що Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» фінансується виключно з Державного бюджету України. Державне казначейство, згідно Бюджетного кодексу України контролює відповідність витрат, згідно розділів кошторисів проектів ліквідації шахт, та не допускає витрати які не вказані у кошторисах проектів та плани використання державних коштів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Луганської міської ради Луганської області 10.07.2003 року за № 13821070019019504, внесено до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Артемівському районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби з 10.03.2004 року.

Відповідач має податковий борг у загальному розмірі 1790182,03 грн., який складається з самостійно узгоджених зобов'язань та з нарахованих податковим органом з податку на прибуток у сумі 1769138,03 грн., з податку на додану вартість у сумі 11421,19 грн., з податку на доходи фізичних осіб у сумі 8993,47 грн., з комунального податку у сумі 629,34 грн., та підтверджуються наступними документами:

- податковою декларацією № 8844 від 20.04.2010 року;

- податковою декларацією № 32741 від 28.10.2009 року;

- податковою декларацією № 42328 від 27.01.2010 року;

- податковою декларацією № 8762 від 20.04.2010 року;

- податковим повідомленням - рішенням №0000361501 від 22.04.2010 року;

- податковою декларацією № 19083 від 22.07.2010 року;

- податковою декларацією № 30975 від 03.11.2010 року;

- податковою декларацією № 39822 від 04.02.2011 року;

- податковим повідомленням - рішенням №0000482301 від 20.07.2011 року;

- податковою декларацією № 36250 від 02.08.2011 року;

- податковою декларацією № 45042 від 31.10.2011 року;

- податковою декларацією № 55855 від 07.02.2011 року;

- податковою декларацією № 12950 від 20.07.2012 року;

- податковою декларацією № 22156 від 05.11.2012 року;

- податковою декларацією № 9086188494 від 31.01.2013 року;

- податковим повідомленням - рішенням №0000991600 від 29.10.2012 року;

- податковою декларацією № 9069722459 від 08.11.2012 року;

- податковим повідомленням - рішенням №001661502 від 05.10.2012 року;

- розрахунком заборгованості.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України передбачає, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПКУ) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПКУ до прав органів Державної податкової служби України, зокрема входить звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Виходячи з вказаних вимог закону відповідачу була направлена перша податкова вимога № 1/76 від 12.06.2009 року та друга податкова вимога № 2/122 від 15.09.2009 року. Відомостей щодо оскарження податкової вимоги суду не надано.

Посилання представника відповідача на те, що спрямування коштів, що виділяються із державного бюджету витрачаються, згідно з кошторисних проектів судом не приймаються, оскільки, відповідно до п.п.4.1.1. ст.4 Податкового Кодексу України, кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Тобто, спрямування коштів отриманих з Бюджету, не звільняє відповідача від сплати податкових зобов'язань.

Крім того відповідачем самостійно визначено суми грошового зобов'язання, шляхом подання до податкового органу податкових декларацій.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 1790182,03 грн.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» задовольнити повністю.

Стягнути з наявних у Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» (код ЄДРПОУ 32449971) рахунків у банках податковий борг у загальному розмірі 1790182,03 грн. (один мільйон сімсот дев'яносто тисяч сто вісімдесят дві грн. 03 коп.), в тому числі:

- заборгованість з податку на прибуток у розмірі 1769138,03 грн. (один мільйон сімсот шістдесят дев'ять тисяч сто тридцять вісім грн. 03 коп.) на р/р 31115002700003, код платежу 11020100, отримувач УДКСУ у м. Луганську ГУДКСУ у Луганській області, код отримувача 24024046582, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013;

- заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 11421,19 грн. (одинадцять тисяч чотириста двадцять одна грн. 19 коп.) на р/р 31110029700003, код платежу 14010100, отримувач УДКСУ у м. Луганську ГУДКСУ у Луганській області, код отримувача 24024046582, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013;

- заборгованість з податку на доходи з фізичних осіб у розмірі 8993,47 грн. (вісім тисяч дев'ятсот дев'яносто три грн. 47 коп.) на р/р 33218800700003, код платежу 11010101, отримувач УДКСУ у м. Луганську ГУДКСУ у Луганській області, код отримувача 24024046582, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013;

- заборгованість з комунального податку у розмірі 629,34 грн. (шістсот двадцять дев'ять грн. 34 коп.) на р/р 33212828700003, код платежу 16010200, отримувач УДКСУ у м. Луганську ГУДКСУ у Луганській області, код отримувача 24024046582, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі складено 20 травня 2013 року.

Суддя О.В. Солоніченко