ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
і відкриття ліквідаційної процедури
"15" травня 2013 р. Справа № 5017/3797/2012
За заявою кредитора: Публічного акціонерного товариства „Райффайзен Банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції Публічного акціонерного товариства „Райффайзен Банк Аваль";
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" (юридична адреса: 68600, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Стара Некрасівка, вул.Красива, 2/3; 68600, Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Червоноармійська, 30; код ЄДРПОУ 23868617)
про визнання банкрутом
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Антощук С.І.
при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.
Представники сторін:
розпорядник майном боржника: арбітражний керуючий Панов А.Б.;
від кредитора: Сузанська Л.М. - представник ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" за довіреністю №491/12 від 19.10.2012р.;
від боржника: не з'явилися;
від Ізмаїльської ОДПІ Одеської області ДПС: не з'явилися.
СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом
Ухвалою господарського суду Одеської області від 26.12.2012р. порушено провадження у справі №5017/3797/2012 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майном боржника арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича; заборонено органам управління боржника та уповноваженим ним особам без згоди розпорядника майном вчиняти дії щодо реорганізації, ліквідації боржника, відчуження нерухомого майна та розпорядження ним будь-яким чином, у тому числі передавати в користування, оренду, заставу (т.1 а.с.1).
06.02.2013р. господарським судом Одеської області прийнято ухвалу підготовчого засідання суду, якою визнано безспірні грошові вимоги ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" до ТОВ "ПЕТРОЛ" у сумі 12 595 155,64грн. (11 963 452,41грн. - заборгованість за кредитом , 631 703,23грн. - заборгованість по відсоткам); зобов'язано кредитора подати в десятиденний строк оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у офіційний друкований орган (газети "Голос України" чи "Урядовий кур`єр") з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів (т.2 а.с.139).
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" опубліковано 19.02.2013р. у газеті "Урядовий кур'єр" №33.
Ухвалою попереднього засідання суду від 10.04.2013р. затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ"; зобов'язано розпорядника майном боржника організувати проведення зборів кредиторів у відповідності зі ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", протокол зборів надати суду (т.3 а.с.24).
14.05.2013р. розпорядник майном ТОВ "ПЕТРОЛ" арбітражний керуючий Панов А.Б. надав до канцелярії суду клопотання вих.№13-05/3797 від 13.05.2013р. (вх.№3-670/2013), в якому просить суд на підставі рішення комітету кредиторів визнати ТОВ "ПЕТРОЛ" банкрутом та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру; призначити ліквідатором ТОВ "ПЕТРОЛ" арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича (т.3 а.с.41).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора та розпорядника майном боржника, суд встановив:
Відповідно до абз. 1 ч.1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Згідно ч.2 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" збори кредиторів вважаються повноважними незалежно від кількості голосів кредиторів, які беруть участь у зборах, якщо всіх кредиторів було письмово повідомлено про час і місце проведення зборів відповідно до частини першої цієї статті. Кількість голосів кредиторів визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Частинами 5, 6, 7 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: вибори членів комітету кредиторів; визначення кількісного складу комітету кредиторів, визначення його повноважень, дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; інші питання, передбачені цим Законом.На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше семи осіб. Вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті. Рішення про створення та склад комітету кредиторів направляється до господарського суду.
29.04.2013р. розпорядником майном боржника арбітражним керуючим Пановим А.Б. було проведено загальні збори кредиторів ТОВ "ПЕТРОЛ" (т.3 а.с.50). Згідно підписів у протоколі на зборах були присутні представники кредиторів, що увійшли до реєстру вимог кредиторів ТОВ "ПЕТРОЛ", а саме: представник ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" Сузанська Лариса Миколаївна за довіреністю №491/12 від 19.10.2012р. (т.3 а.с.51), представник Ізмаїльської ОДПІ Одеської області ДПС Іванівський Олексій Іванович за довіреністю №4288/І/99 від 23.04.2013р. (т.3 а.с.52).
Для участі у зборах кредиторів розпорядником майном боржника було направлено на адресу ТОВ "ПЕТРОЛ" запрошення (т.3 а.с.49), про що свідчить фіскальний чек №9036 від 18.04.2013р. (т.3 а.с.48), однак представник боржника на збори кредиторів не з'явився.
Відповідно до протоколу загальних зборів кредиторів ТОВ "ПЕТРОЛ" (т.3 а.с.50) кредиторами одноголосно прийнято рішення створити комітет кредиторів з двох кредиторів та включити до його складу Ізмаїльську ОДПІ Одеської області ДПС та ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції ПАТ „Райффайзен Банк Аваль"; надати комітету кредиторів повноваження встановлювати та затверджувати розмір оплати послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), встановлювати додаткову винагороду арбітражному керуючому (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за належне виконання ним свої повноважень у справі, затверджувати витрати арбітражного керуючого які пов'язані з виконанням ним своїх обов'язків у справі, визначати (погоджувати) порядок продажу майна банкрута, надавати згоду, щодо укладення арбітражним керуючим значних угод боржника, вирішувати інші питання у відповідності з Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Зважаючи на викладене, збори кредиторів ТОВ "ПЕТРОЛ" є повноважними, оскільки усі кредитори були належним чином повідомлені (т.3 а.с.42-49); порушення ч.ч. 1, 2, 5, 6, 7 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутні.
За положеннями ч.ч. 8, 9 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: вибори голови комітету; скликання зборів кредиторів; підготовку та укладення мирової угоди; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість; інші питання, передбачені цим Законом. У роботі комітету має право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю та при необхідності представник органу, уповноваженого управляти майном боржника, представник органу місцевого самоврядування. Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
На зборах комітету кредиторів ТОВ "ПЕТРОЛ", оформлених протоколом №1 від 29.04.2013р. (т.3 а.с.53), по першому питанню одноголосно вирішено обрати головою комітету кредиторів ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції ПАТ „Райффайзен Банк Аваль".
Також, на зборах комітету кредиторів розпорядник майном боржника арбітражний керуючий Панов А.Б. доповів, що кошти за допомогою яких можливо погасити всі вимоги кредиторів у боржника відсутні. Для ознайомлення розпорядником майном боржника було надано комітету кредиторів аналіз фінансово-господарської та інвестиційної діяльності боржника та доведено до відома, що згідно проведеного аналізу встановлено, що фінансові результати свідчать про неможливість боржника погасити зобов'язання ані негайно наявними грошовими коштами, ані з використанням усіх наявних ресурсів. Тому подовження процедур у справі про банкрутство в таких мовах є повністю обґрунтованим та відповідає фінансово-економічному становищу боржника; кредиторська заборгованість постійно збільшується; підприємство знаходиться у стані фактичної неплатоспроможності через відсутність можливості покриття наявними грошовими коштами та активами кредиторської заборгованості, яка виникла як до порушення провадження у справі про банкрутство (перед конкурсними кредиторами), так і після цього (поточна заборгованість), а також відсутність доходів від реалізації. Тому погашення наявної кредиторської заборгованості при умові відсутності перспектив поновлення платоспроможності, можливо лише в рамках ліквідаційної процедури. Також, розпорядник майном боржника зазначив, що за час процедури розпорядження майном ТОВ "ПЕТРОЛ" розпоряднику майном боржника та господарському суду заяв від можливих санаторів та потенційних інвесторів не надходило; за результатами аналізу фінансово-економічного становища боржника ознаки фіктивного банкрутства, прихованого банкрутства, та доведення до банкрутства не встановлені. У зв'язку з зазначеним, розпорядником майном ТОВ "ПЕТРОЛ" було запропоновано комітету кредиторів звернутися до господарського суду Одеської області з клопотанням про визнання ТОВ "ПЕТРОЛ" банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Відповідно до вищезазначеного протоколу комітету кредиторів боржника кредиторами одноголосно вирішено прийняти до відома звіт розпорядника майном боржника (т.3 а.с.55), визнати роботу проведену розпорядником майном ТОВ "ПЕТРОЛ" арбітражним керуючим Пановим А.Б. задовільною і такою, що відповідає інтересам кредиторів та боржника; звернутись до господарського суду Одеської області з клопотанням про визнання ТОВ "ПЕТРОЛ" банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича.
Рішення комітету кредиторів ТОВ "ПЕТРОЛ" прийняте за наявності відповідних повноважень з дотриманням положень ч.ч. 8, 9 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У межах повноважень, передбачених ч.ч.8, 9 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майном боржника надано до суду супровідним листом вих.№14-05/3727 від 14.05.2013р. (вх.№14887/2013 від 15.05.2013р.) висновок щодо аналізу фінансового стану фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника та ознак доведення або приховування банкрутства, фіктивного банкрутства ТОВ "ПЕТРОЛ" (т.3 а.с.58).
Як зазначено у висновку щодо аналізу фінансового стану фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника та ознак доведення або приховування банкрутства, фіктивного банкрутства ТОВ "ПЕТРОЛ", згідно наданої звітності можливо встановити основні показники лише станом на 01.07.2011р. та за період з 01.01.2011р по 01.07.2011р.; провести порівняльний аналіз показників неможливо через відсутність щорічних звітів. У першому півріччі 2011р. фінансово-господарський стан ТОВ "ПЕТРОЛ" негативний, за звітними даними підприємство мало показники, що свідчили про залежність від позикового капіталу і фактично вже мало фінансову залежність від кредиторів. Як вбачається з проведених розрахунків коефіцієнт поточної ліквідності був нижче нормативного 0,06; коефіцієнт покриття зменшився нижче нормативного 0,06; коефіцієнт абсолютної ліквідності (платоспроможності) нижче нормативного. Відповідно показники ліквідності свідчать про поточну та загальну неплатоспроможність, для визначення можливостей її відновлення розглянуто показники фінансової стійкості. За результатами розгляду вказаних показників, встановлена наявна слабка фінансова стійкість, тому підприємство потребує зовнішнього фінансування. Показники ліквідності свідчать про поточну та загальну неплатоспроможність, підприємство знаходиться у стані фактичної неплатоспроможності через відсутність можливості покриття наявними грошовими коштами та активами кредиторської заборгованості, а також відсутність доходів від реалізації. З отриманих розпорядником майном боржника даних, що включені до висновку щодо аналізу фінансового стану фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника та ознак доведення або приховування банкрутства, фіктивного банкрутства ТОВ "ПЕТРОЛ", наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства або приховування банкрутства не встановлена.
Таким чином, за результатами проведеного аналізу фінансової звітності ТОВ "ПЕТРОЛ", розпорядником майном боржника зроблено висновки, що погашення наявної кредиторської заборгованості при умові відсутності перспектив поновлення платоспроможності, можливе лише через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 1 вказаного Закону неплатоспроможність -неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
За положеннями ч.1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Приймаючи до уваги, встановлення судом наявності непогашених грошових вимог боржника перед кредиторами, які визнані судом, перевищення зобов'язань боржника над його наявним майном (пасивів над активами), тобто ознак банкрутства, а також враховуючи клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом, відсутність заяв від можливих санаторів, суд вважає за необхідне визнати Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" банкрутом, відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.
Частиною 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією. Господарський суд має право призначити ліквідатором особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна або (та) керуючого санацією боржника.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів, за наявності ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.
Враховуючи подання комітетом кредиторів відповідно до ст.16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" клопотання про призначення ліквідатором ТОВ "ПЕТРОЛ" арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича, відсутність скарг та зауважень кредиторів щодо виконання ним обов'язків розпорядника майном боржника у справі №5017/3797/2012, відповідність кандидатури арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо ліквідатора, суд задовольняє клопотання комітету кредиторів та призначає арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича ліквідатором ТОВ "ПЕТРОЛ".
Згідно абз. 3 ч.11 Розділу Х (Прикінцеві та перехідні положення) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону №4212-VI від 22.12.2011р. положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури".
З врахуванням вищевказаного, правові наслідки введення ліквідаційної процедури щодо ТОВ "ПЕТРОЛ" визначаються Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону №4212-VI від 22.12.2011р.
У ч.1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного опублікування оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Відповідно до ч.2 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Згідно ч.3 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Згідно абз. 3 ч.1 Розділу Х (Прикінцеві та перехідні положення) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону №4212-VI від 22.12.2011р. цей Закон набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім положень щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, які набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону. До набрання чинності цими положеннями офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство здійснюється в офіційних друкованих органах (газетах "Голос України" або "Урядовий кур'єр").
Оскільки положення щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет не набрали чинності, опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом відповідно до ч.3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону, що діяла до 19.01.2013р.).
Відповідно до ч.4 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Згідно ч.1 ст. 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника у будь-який час до закінчення ліквідаційної процедури має право одночасно задовольнити усі вимоги конкурсних кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів або надати боржнику грошові кошти, достатні для задоволення всіх вимог кредиторів, у порядку та на умовах, передбачених статтею 31 цього Закону. Власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника може брати участь в обговоренні звіту ліквідатора та мирової угоди, а також може заявляти клопотання про погашення заборгованості або перехід до процедури санації.
Частинами 3, 4, 5, 6, 9 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати. Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов'язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов'язаннями. Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Законом. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України. Ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
З врахуванням даних положень, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобов'язує керівництво протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей; та зобов'язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" з дотриманням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови; докази опублікування надати суду.
Керуючись положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 205, 209 Господарського кодексу України, ст.ст. 82, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1.Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" (юридична адреса: 68600, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Стара Некрасівка, вул.Красива, 2/3; 68600, Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Червоноармійська, 30; код ЄДРПОУ 23868617).
2.Відкрити відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" (юридична адреса: 68600, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Стара Некрасівка, вул.Красива, 2/3; 68600, Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Червоноармійська, 30; код ЄДРПОУ 23868617) ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
3.Припинити процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" (юридична адреса: 68600, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Стара Некрасівка, вул.Красива, 2/3; 68600, Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Червоноармійська, 30; код ЄДРПОУ 23868617) арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича.
4.Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" (юридична адреса: 68600, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Стара Некрасівка, вул.Красива, 2/3; 68600, Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Червоноармійська, 30; код ЄДРПОУ 23868617) призначити арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №283 від 25.02.2013р.; ідентифікаційний код 2771918314; місце проживання: Одеська обл., Комінтернівський р-н, смт. Комінтернівське, вул. Піонерська, 7).
5.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
6. Передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
7.Ліквідатору опублікувати відомості про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ" (юридична адреса: 68600, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Стара Некрасівка, вул.Красива, 2/3; 68600, Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Червоноармійська, 30; код ЄДРПОУ 23868617) і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови, докази опублікування оголошення надати суду.
8.Ліквідатору надати суду відповідне клопотання, погоджене з комітетом кредиторів, щодо персонального складу членів ліквідаційної комісії.
9.Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до господарського суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури.
10.Вважати строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута таким, що настав (у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури).
11.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
12.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13.Вимоги за зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являти тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного опублікування оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом).
14.Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
15.Ліквідатору після завершення ліквідаційних заходів надати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.
Копію ухвали надіслати Ізмаїльській ОДПІ Одеської області ДПС, банкруту, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області, ВДВС в Ізмаїльському районі.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття.
Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93 ГПК України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Повну постанову складено 20.05.2013р.
Суддя Антощук С.І.