Постанова № 312537, 12.12.2006, Господарський суд Херсонської області

Дата ухвалення
12.12.2006
Номер справи
9/390-ап-06
Номер документу
312537
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

____________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.12.2006 Справа № 9/390-АП-06

м.Херсон, зал судового засідання №322, 10 год. 30 хв.

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Херсонській області, м.Херсон

до Комунального підприємства "Дніпро", м.Херсон

про стягнення 38116 грн. 86 коп.

за участю представників сторін:

від позивача: Мартиненко О.М.- начальник відділу, дор. № 200-03/2-903 від 29.11.2006р.

Кравець І.В. –провідний спеціаліст, дор. № 200-03/2-902 від 29.11.2006р.

від відповідача: Верещак Г.П. –директор, рішення № 143 від 17.06.2006р.

Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача (КП “Дніпро”) економічну санкцію за порушення державної дисципліни цін в сумі 38116 грн. 86 коп.

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнає, вважає їх необгрунтованими, посилаючись на ті обставини, що ціни на надані послуги формує не КП “Дніпро”, а ДП “Газ-Тепло” НАК “Нафтогаз України” і надання послуг за вартістю нижче ніж вказано у договорі є істотним порушенням права власності та умов договору, а саме зменшення цін, згідно п.6.4 договору № 12/05-312 від 01.10.2005р.

Представники позивача проти доводів відповідача заперечують посилаючись на положення Закону України “Про ціни і ціноутворення” та рішення Херсонської міської ради від 12.03.2004р. № 97 “Про затвердження мінімального переліку та вартості послуг з утриманням будинків та прибудинкової території”.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд

В С Т А Н О В И В:

Предметом позову є стягнення з КП “Дніпро” (відповідач) економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 38116 грн. 86 коп.

Державна інспекція з контролю за цінами в Херсонській області (далі -Держцінінспекція), згідно до положення про Державну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 № 1819 є обласним територіальним органом по контролю за цінами, наділеним відповідно до пунктів 5 та 6 цього Положення правом проведення в підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності перевірок бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням встановленням і застосуванням цін і тарифів, а також приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необгрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі.

Статтею 6 Закону України “Про ціни і ціноутворення” від 03.12.1990р. №508-12 передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно до статті 7 зазначеного Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Відповідно до статті 8 цього Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

Згідно статті 9 Закону України “Про ціни і ціноутворення” державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи встановлюються державними органами України.

Матеріали справи свідчать, що посадовими особами Державної інспекції з контролю за цінами було проведено перевірку КП “Дніпро” з питань дотримання тарифів при нарахуванні квартплати, вартості тепла, водопостачання і водовідведення. За результатами перевірки складено акт від 14.06.2006р. (арк. справи № 10-13).

Відповідач надає послуги населенню по обслуговуванню житла, теплопостачанню, водопостачанню і водовідведенню на підставі свідоцтва № 30538162, серія НВ № 352960 про реєстрацію платника ПДВ, довідки № 1173 про включення до єдиного державного реєстру підприємств і організацій, ліцензії № 484494 серія АА на централізоване водопостачання і водовідведення.

Перевіркою встановлено, що в порушення вимог рішення Херсонської міської ради від 12.03.2004р. № 97 “Про затвердження мінімального переліку та вартості послуг з утриманням будинків та прибудинкової території”, яким передбачено, що у будинках, де відсутні мережі водопроводу, каналізації, гарячої води, центрального опалення, сума квартплати зменшується на вартість обслуговування цих мереж, з мешканців квартир, які мають автономне опалення додатково стягувались кошти за обслуговування внутрішньо будинкових мереж центрального опалення, в розмірі 0,04 грн. за кв.м.

Відповідачем з мешканців стягувалась плата за фактично ненадані послуги. З 2005р. по 2006р. на автономне опалення перейшли 38 квартир, у 2005р. 29 квартир, а в 2006р. 9 квартир. В порушення вимог рішення Херсонської міської ради від 12.03.2004р. № 97 за період з серпня 2005р. по квітень 2006р., мешканцям квартир безпідставно нараховувалась плата за обслуговування внутрішньо будинкових мереж центрального опалення, в розмірі 0,04 грн. за кв.м.

Згідно оплачених рахунків підприємством незаконно отримано за 2005р.- 78 грн. 75 коп. та за 2006р. –94 грн. 76 коп., всього 173 грн. 51 коп.

В порушення вимог рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 29.07.2005р. № 359 “Про доповнення до рішення виконкому міської ради від 17.05.2005р. № 258 “Про нормативи теплового споживання та тарифи на теплову енергію і послуги теплопостачання для населення та інших споживачів м.Херсона”, яким передбачено, що проведення оплати за опалення іншими споживачами здійснюється виходячи з фактичних обсягів теплової енергії і встановлено тариф на теплову енергію для установ бюджетної сфери в розмірі –92,97 грн./Гкал, підприємством застосовується договірний тариф. КП “Дніпро” застосовував договірний тариф на теплову енергію для бюджетних установ.

В листопаді та грудні 2005р.підприємством застосовувався тариф- 112 грн. 64 коп., в січні 2006р. –114 грн. 72 коп., в лютому березні –112 грн. 18 коп., що стало причиною незаконного отримання відповідачем 12532 грн. 11 коп.

Загальна сума коштів отримана КП “Дніпро” від квартиронаймачів складає 12705 грн. 62 коп.

Розрахунок необгрунтовано одержаної відповідачем суми виручки розраховано відповідно до Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за №1047/6238 (далі –Інструкція).

Загальний акт перевірки КП “Дніпро” від 14.06.2006р. підписано посадовими особами позивача та відповідача без заперечень.

Відповідно до вимог п.1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до ст. 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” відповідальність суб'єкта господарювання наступає у разі порушення державної дисципліни цін.

Порушеннями порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні санкції, є, зокрема, включення у вартість продукції та послуг, ціни (тарифи) на які регулюються, фактично не виконаних або виконаних не в повному обсязі послуг (робіт).

Згідно із статтею 4 Закону України “Про ціни і ціноутворення” Кабінет Міністрів України визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами). Саме на державну інспекцію з контролю за цінами та відповідні державні інспекції з контролю за цінами в АР Крим, областях покладено прийняття рішень про застосування економічних або фінансових санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Відповідно до положень статті 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” від 03.12.1990р. №507-12 (із змінами та доповненнями) та Інструкцією, позивачем відносно відповідача прийнято рішення від 09.06.2006р. №57 “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін” і стягнення в дохід державного бюджету суми коштів отриманих відповідачем суми завищення –12705,62 грн. та штрафу у сумі 25411, 24 грн. на загальну суму 38116,86 грн.

У судовому засіданні представник відповідача інформував суд про те, що дане рішення ним не оскаржувалось, а в матеріалах справи №9/390-АП-06 відсутні будь-які документальні докази, які свідчили б про оскарження відповідачем зазначеного рішення.

Крім того, 07.07.2006р. відповідач звернувся до позивача з листом №07/69 в якому просить реструктуризувати заборгованість по вищезазначених економічних санкціях, чим фактично їх визнав.

Згідно положень ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача, викладені ним у відзиві на позовну заяву через їх невідповідність чинному законодавству України та фактичним обставинам справи.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі –38116 грн. 86 коп.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з комунального підприємства “Дніпро”, м.Херсон, смт. Наддніпрянське (р/рахунок 2600510605 АППБ “Аваль”, МФО 352093, код 30329113) в доход державного бюджету на р/рахунок 31119106600002 УДК у Херсонській області МФО 852010 ОКПО 24104230 код доходу 23030300 –38116 грн. 86 коп.- економічної санкції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.В. Ребриста

Постанову складено у повному обсязі 15.12.2006р.