копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2013 р. Справа № 804/5170/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Східно-Дніпровська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби 10 квітня 2013 року звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості, відповідно до якого просила суд стягнути з відповідача 215193,49 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 215193,49 грн., який виник внаслідок несплати в установлені законом строки суми узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату та час судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в письмовому провадженні.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що Першотравенське міське житлово-комунальне підприємство, зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Першотравенською міською радою 04.07.2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 04052666Ю0010198 .
Першотравенське міське житлово-комунальне підприємство (далі - Відповідач) є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час є боржником перед бюджетом.
Станом на 26.03.2013 року новостворений податковий борг по податку на додану вартість складає 215193,49 грн., вт.ч.:
1. 212573,99 грн., що виник внаслідок часткової несплати узгоджених сум згідно з поданою декларацією - 280862,00 грн. Декларація № 9007590201 від 19.02.2013;
2. залишку несплаченої пені, в сумі 2619,50 грн., нарахованої згідно пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ Податкового кодексу України від 02.12.2010р.
Відповідно до ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Ст.46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який відповідно до 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п.14.1.162. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Згідно ст. 6 Закону України № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) були сформовані та вручені боржнику податкові вимоги:
перша податкова вимога № 1/883 від 31.12.2008 року, вручена головному бухгалтеру 12.01.2009 року;
друга податкова вимога №2/64 від 11.02.2009 року, вручена головному бухгалтеру 12.02.2009 року.
У Відповідача згідно даних податкового обліку рахуються розрахункові рахунки в банківських установах.
Під час розгляду справи відповідачем наявність податкового боргу не спростована, доказів оскарження податкових вимог або повної сплати суми боргу не надано.
Відповідно до ч.1. ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
З огляду на викладені вище обставини, суд вважає за необхідне задовольнити позов в повному обсязі, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, натомість відповідачем наявність податкового боргу не спростована.
Суд не конкретизує, з яких саме рахунків кошти підлягають стягненню з метою недопущення звуження прав Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби при виконанні постанови суду.
Органи державної податкової служби мають лише відомості стосовно тих рахунків, які взяті ними на облік, та не можуть гарантувати повноту та достовірність відомостей про банківські рахунки платників податків, тому що такі дані сформовані на підставі повідомлень про відкриття рахунків в установах банків самих платників податків та/або повідомлень установ банків, що надходили до органів державної податкової служби згідно чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Першотравенське міське житлово-комунальне підприємство (код ЄДРПОУ 32598423), на користь Державного бюджету України податкову заборгованість в сумі 215193,49 грн. (двісті п'ятнадцять тисяч сто дев'яносто три гривні 49 коп.) та за рахунок готівки, що належить Першотравенському міському житлово-комунальному підприємству.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 13.05.2013 СуддяВ.С. Парненко В.С. Парненко