Постанова № 31243192, 14.05.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
14.05.2013
Номер справи
2а-6405/10/14/0170
Номер документу
31243192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 травня 2013 р. (о 10:50) Справа №2а-6405/10/14/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря судового засідання Цатурян С.О.

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу,

за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим ДПС

до Восходненського виробничого управління по житлово-комунальному господарству

про стягнення 168 958,09 грн.

Суть спору: Державна податкова інспекція в Красногвардійському районі АРК звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Восходненського виробничого управління по житлово-комунальному господарству про стягнення заборгованості перед бюджетом на загальну суму 168 958,09 грн., у тому числі: по земельному податку - 19 001,66 грн., по податку на додану вартість 142 908,80 грн., по збору за геологорозвідувальні роботи - 7 047,63 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.05.10 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.07.2010 року замінено позивача - Державну податкову інспекцію в Красногвардійському районі АРК на її правонаступника Джанкойську об'єднану державну податкову інспекцію в АР Крим (м. Джанкой, вул. Дзержинського,30).

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.10.2011 року зупинено провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 2а-6532/09/8/0170.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.04.2013 року поновлено провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.05.2013 року замінено позивача Джанкойську об'єднану державну податкову інспекцію АР Крим на його правонаступника Джанкойську об'єднану державну податкову інспекцію Автономної Республіки Крим Державної податкової служби.

13.05.2013 року на адресу суду надійшла заява позивача про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої позивач просить стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Восходненське виробниче управління по житлово-комунальному господарству заборгованість перед бюджетом з податку на землю у сумі 10 102,86 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.05.2013 року позовну заяву в частині стягнення податку на землю у розмірі 8 898,80 грн., збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 7 047,63 грн., податку на додану вартість у розмірі 142 908,80 грн. залишено без розгляду.

Представник позивача у судове засідання 14.05.2013 року не з'явився, звернувся до суду з клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 14.05.2013 року не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ст. 128 КАС України, розглянути справу за наявними матеріалами, за відсутністю представників сторін.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).

Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Судом встановлено, що на момент певних обставин, що є предметом судового розгляду, діяли наступні Закони України: Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 №1251-XII, Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-Ш (надалі - Закон 2181), Закон України "Про плату за землю" від 03.07.1992 №2535-ХП (надалі - Закон «Про плату за землю»), Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11.12.1991 № 1693.

Вказані Закони втратили чинність з моменту набрання чинності Податковим кодексом України з 01.01.2011 року. У зв'язку з чим суд робить висновок, що вказані Закони України підлягають застосування до правовідносин, що є предметом судового розгляду.

Восходненське виробниче управління по житлово-комунальному господарству зареєстровано у якості юридичної особи Красногвардійською районною державною адміністрацією АР Крим 02.07.1999 року, ідентифікаційний номер 30389345, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 447303.

На час розгляду справи відповідач знаходиться на обліку у Джанкойській об'єднаній державній податковій інспекції в АР Крим ДПС, як платник податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно п.1.4 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

П.п. 16.1.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом.

Судом встановлено, що відповідно до поданих відповідачем податкових розрахунків земельного податку за період з 30.08.2009 року по 30.03.2010 року нараховано до сплати 10 102,86 грн. земельного податку.

Згідно з довідкою Джанкойської ОДПІ АРК ДПС від 07.05.2013 року № 209/9/19 заборгованість відповідача з податку на землю складає 10 102,86 грн.

Таким чином податковий борг відповідача складає 10 102,86 грн.

Приймаючи до уваги, що податковий борг у розмірі 10 102,86 грн. відповідачем станом на день розгляду справи є погоджений та не сплаченим, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з Восходненського виробничого управління по житлово-комунальному господарству податкового боргу перед бюджетом у розмірі 10 102,86 грн.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Восходненське виробниче управління по житлово-комунальному господарству (ЄДРПОУ 30389345, 97020, АР Крим, Красногвардійський район, с. Восход, вул. Леніна, буд. 1) заборгованість перед бюджетом з податку за землю у сумі 10 102,86 грн. на р/р 33212811700132 в ДУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824, код платежу 13050100.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Кірєєв Д.В.