Справа № 263/1316/13-ц
Провадження № 2/263/1050/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2013 року м. Маріуполь
Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі: головуючого судді Кулика С.В., при секретарі Антоненко К.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Маріуполі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту (недораховану) електричну енергію, -
ВСТАНОВИВ
В лютому 2013 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідача, в обґрунтування вимог зазначав, що відповідач є споживачем електричної енергії. 12.06.2012 року при огляді приладу обліку, який розташований в його квартирі, було виявлено, що останній безобліково користувався електроенергією, а саме: пошкодження приладу обліку та пломб Держспоживстандарту на приладі обліку, про що 12.06.2012 року був складений акт № 172988 про порушення (ПКЕЕН) та відповідачу було проведено нарахування у розмірі 796, 20 грн. Відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не погасив. Просить стягнути вказану суму з відповідача, а також судові витрати: судовий збір в сумі 229 гривень 40 коп.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві. Наполягала задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнав у повному обсязі та пояснив, що він ніколи не втручався в роботу лічильника електричної енергії. Чому пошкоджена пломба та скло лічильника йому невідоме. Крім того пояснив, що він неодноразово допускав робітників позивача для зняття показників лічильника. Просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Суд вислухавши сторони, ознайомившись з позовом, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідач мешкає у квартирі АДРЕСА_1 та користується послугами електроенергетичного постачання. При перевірці контролерами відділу збуту ПЕМ приладу обліку відповідача, 12.06.2012 року складено акт № 172988 (а.с. - 6-7) про порушення правил користування електроенергією, оскільки оглядом було встановлено, що відповідач безобліково користується електроенергією, шляхом пошкодження пломб Держспоживстандарту на приладі обліку. На підставі вказаного акту були проведенні нарахування на суму 796, 20 грн. (а.с. - 11, 12). Відповідач добровільно борг не сплачує.
Згідно п. 42 Правил користування електроенергією для населення, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 - Споживач електричної енергії зобов'язаний дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача.
Згідно п. 48 Правил користування електроенергією для населення, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 - Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію; порушення правил користування електроенергією; за споживання електроенергії без приладів обліку; за пошкодження приладу обліку.
Згідно п. 53 Правил користування електроенергією для населення, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 - У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження.
Таким чином, суд вважає, що відповідач дійсно порушив правила користування електроенергією. Відповідно до протоколу засідання комісії РЕС по розгляду актів про порушення ППЕЕ для населення № 1579 від 08.11.2012 року сума збитків завданих позивачу становить 796,20 грн. Відповідач у добровільному порядку зазначену суму боргу не погасив. Крім того відповідачем не надано суду жодного доказу про те, що він є добропорядним користувачем електричної енергії, тому позов варто задовольнити і стягнути з відповідача вказану суму, а також на користь позивача стягнути з нього сплачений судовий збір в сумі 229, 40 гривень.
Керуючись ст.ст.10,11, 60, 209,212,214,215 ЦПК України, ст.ст.64,68 Житлового кодексу України, п.42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року, ст. ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», ст.ст. 267, 526 Цивільного Кодексу України, -
В И Р І Ш И В:
Позов Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту (недораховану) електричну енергію - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" заборгованість за спожиту, але не враховану приладом обліку електричну енергію нараховану згідно акту № 172988 від 12.06.2012 року про порушення (ПКЕЕН) у розмірі 796 грн. 20 коп. на р/р 260313061563 у Ощадбанку України Донецького обласного управління , МФО 335106, ЄДРПОУ 00130932.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" судові витрати: судовий збір в сумі 229, 40 гривень на р/р № 26006310816114 у філії «Харцизське безбалансове відділення «ГО ПАТ Промінвестбанк в Донецькій області, МФО 334635, ЕДРПОУ 00130932.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя С.В. Кулик
Судове рішення № 31237972, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя) було прийнято 09.04.2013. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 263/1316/13-ц. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: