11.5
УХВАЛА
17 травня 2013 року Справа № 812/4533/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Сміщлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Виконавчого комітету Краснолуцької міської ради Луганської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними, скасування постанов про накладення штрафу № 36264773 від 20.03.2013 та № 36264773 від 09.04.2013,-
ВСТАНОВИВ:
16 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Виконавчого комітету Краснолуцької міської ради Луганської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними, скасування постанов про накладення штрафу № 36264773 від 20.03.2013 та № 36264773 від 09.04.2013.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 1 статті 99 КАС України Адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною другою статті 181 КАС України встановлено, що позовну заяву, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів
Враховуючи вимоги частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визначення причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачем заявлено вимоги визнати незаконними дії посадових осіб Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області Міністерства юстиції України щодо винесення постанов про накладення штрафу від 20.03.2013 № 36264773 та від 09.04.2013 № 36264773, а також скасувати постанови Головного управління юстиції в Луганській області Міністерства юстиції України про накладення штрафу від 20.03.2013 № 36264773 та від 09.04.2013 № 36264773.
У позовній заяві Виконавчого комітету Краснолуцької міської ради Луганської області не наведено жодних причин поважності пропуску строку звернення до суду за захистом своїх порушених прав та законних інтересів.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що виконавчий комітет Краснолуцької міської ради Луганської області, був обізнаний про порушення своїх прав та законних інтересів з боку відповідача ще у березні-квітні 2013 року, а саме постанова Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області Міністерства юстиції України про накладення штрафу від 20.03.2013 № 36264773 отримана позивачем 29.03.2013, а постанова від 09.04.2013 № 36264773 - 17.04.2013, про що свідчать відмітки про отримання на супровідних листах до оскаржуємих постанов державного виконавця.
Звертаючи увагу на те, що представником позивача позовну заяву з додатками здано до відділу діловодства та обліку звернення громадян Луганського окружного адміністративного суду наручно лише 16 травня 2013 року, про що свідчить відмітка про отримання позовної заяви з матеріалами, суд вважає, що Виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області Луганської області пропущено десятиденний строк звернення до суду з даним позовом, встановлений частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивачем не наведено жодних поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даним позовом, суд дійшов висновку про необхідність залишення адміністративного позову Виконавчого комітету Краснолуцької міської ради Луганської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними, скасування постанов про накладення штрафу № 36264773 від 20.03.2013 та № 36264773 від 09.04.2013 без розгляду у зв'язку із поданням позову після закінчення строків звернення до адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.99, 100, 106, 107, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Виконавчого комітету Краснолуцької міської ради Луганської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними, скасування постанов про накладення штрафу № 36264773 від 20.03.2013 та № 36264773 від 09.04.2013 залишити без розгляду, у зв'язку із поданням позову після закінчення строків звернення до адміністративного суду.
Залишення без розгляду позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяТ.В. Смішлива