Ухвала суду № 31221790, 18.03.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2013
Номер справи
2а-7504/11/1470
Номер документу
31221790
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

——————————————————————

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2013 р.

Справа № 2а-7504/11/1470

Категорія: 8.2.9

Головуючий в 1 інстанції: Середа О. Ф.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Шевчук О.А., Шляхтицького О.І.,

секретаря Жукової Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві Державної податкової служби на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2012 року у справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства "Суднобудівельний завод "Лиман" до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В:

08.08.2008р. публічне акціонерне товариство "Суднобудівельний завод "Лиман" (надалі – ПАТ "Суднобудівельний завод "Лиман") звернулося до суду з позовом до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві Державної податкової служби (надалі – СДПІ по роботі з ВПП у м. Миколаєві ДПС) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.07.08р. №00008036/0.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.04.2012р. позов задоволений.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що з 30.05.08р. по 26.06.08р. посадовими особами відповідача була проведена планова виїзна документальна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.07 р. по 31.03.08 р., за результатами якої було складено акт від 11.07.08р. № 554/36/01373890. /а.с.8-17/

Перевіркою встановлено порушення позивачем ст.ст.2, 7, 14, 23 Закону України "Про плату за землю", в результаті чого позивачем було занижено земельний податок на суму 54254,53грн., в тому числі за 2007 рік на суму 40409,71грн.; за I квартал 2008 року на суму 13844,82грн.

На підставі зазначеного акту відповідачем було прийнято податкове повідомлення –рішення від 23.07.08р. №00008036/0, яким позивачу нараховано суму податкового зобов'язання з податку на землю в розмірі 54254,53грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 27127,26грн. /а.21/

Відповідно до ст.ст. 1, 17 Закону України «Про плату за землю» (у редакції чинній на момент виникнення правовідносин) податок - обов’язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками; земельний податок та орендна плата за землі державної та комунальної власності, визначені у податковій декларації на поточний рік є податковими зобов’язаннями, на які розповсюджується дія Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п.5.3.1 та п.5.4.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку; узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника.

Згідно із п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку, відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 зазначеного Закону, зобов’язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, - у розмірі п’ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1-17.1.6 цього пункту, чи ні.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про плату за землю» власники землі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності на земельну ділянку. У разі припинення права користування земельною ділянкою орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачується за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році.

Як вбачається з акту перевірки, ставка грошової оцінки землі була застосована підприємством позивача без врахування коефіцієнтів індексації станом на 01.01.00р. в розмірі 1,80 (за 1996 та 1997р.р.) відповідно до Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України "Про проведення індексації грошової оцінки земель" від 12.05.00р. №783 та листами Міністерства фінансів, Міністерства економіки та Держкомзему України від 05.10.98р. №03-303/1592, від 16.09.98р. №52-31/620 та від 16.09.98р. №14-12-7/2412. Ставка грошової оцінки землі була розрахована із застосуванням коефіцієнтів функціонального використання: змішане використання (промисловість, водний транспорт), при цьому застосовано для земель промисловості коефіцієнт 1,2 та для земель водного транспорту 0,8.

В ході проведення перевірки податковим органом було направлено запити до управління земельних ресурсів Держкомзему у м. Миколаєві від 03.06.08р. №15534/9/36-018 та управління земельних ресурсів міськвиконкому від 17.06.08р. №16840/9/36-018. Згідно з отриманою інформацією управління земельних ресурсів Держкомзему листом від 12.06.08р. №1314/751-3/79 повідомлено, що за даними державної статистичної звітності (Форми №6-зем., №2-зем.) станом на 01.01.07р. значилась площа земельної ділянки в розмірі 91612кв.м. за цільовим призначенням - землі промисловості. Управлінням земельних ресурсів міськвиконкому визначена грошова оцінка землі станом на 17.06.08р. При цьому проведена повна індексація грошової оцінки землі та застосовано коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки для земель промисловості 1,2. Ставка грошової оцінки землі визначена з урахуванням коефіцієнтів індексації станом на 17.06.08р. в розмірі 213,14грн/кв.м. Розрахункова ставка грошової оцінки землі за 2007р. визначена в розмірі 207,33грн. з урахуванням коефіцієнту індексації 1,028 (213,14грн/кв.м. : 1,028).

Розрахункова ставка грошової оцінки землі за 2007 р., яка визначена податковим органом в розмірі 207,33грн. з урахуванням коефіцієнту індексації 1,028 (213,14грн/кв.м. : 1,028), не може застосовуватись у даному випадку при нарахуванні податку, оскільки Закон України "Про плату за землю" та Порядок грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджений наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства сільського господарства і продовольства України, Державного комітету України у справах містобудування і архітектури, Української академії аграрних наук від 27.11.95 р. № 76/230/325/150, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.11.95 р. за № 427/963, взагалі не передбачають поняття як "розрахункова ставка грошової оцінки землі" та застосування такої категорії при розрахунку грошової оцінки землі або земельного податку.

Отже, для визначення розміру грошової оцінки землі необхідно керуватися довідкою про визначення грошової оцінки земельної ділянки від 18.04.00р., виданою начальником Миколаївського міського управління земельних ресурсів.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального та процесуального права, внаслідок чого апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції в порядку ст. 200 КАС України - залишенню без змін.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2012 року - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.

Головуючий:

Судді: