Ухвала суду № 31199585, 14.05.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2013
Номер справи
813/578/13-а
Номер документу
31199585
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

14 травня 2013 року справа № 813/578/13-а

зал судових засідань №6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Павлишин Ю.І.,

за участю:

представників позивача Білика П.Б., Сипеня Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про відкликання позовної заяви у справі за позовом Дочірнього підприємства "Львівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Державної фінансової інспекції у Львівській області про визнання протиправною та скасування вимоги,-

в с т а н о в и в :

Дочірнє підприємство "Львівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України" звернулося до суду з позовом до Державної фінансової інспекції у Львівській області, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу "Про обов'язкові вимоги за результатами ревізії" від 14.12.2012 року за №06-15м/9482 в частині суми збитків в розмірі 274906 грн.00 коп.; визнати протиправною та скасувати вимогу "Про обов'язкові вимоги за результатами ревізії" від 14.12.2012 року за №06-15м/9482 в частині зобов'язання керівника Дочірнього підприємства "Львівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України" щодо:

- посилення контролю за виконанням умов укладених договорів, вартістю виконаних робіт та забезпечити відшкодування зайво сплачених коштів за виконані роботи, відображення в обліку дебіторської заборгованості на різницю у вартості виконаних робіт, проведення претензійно-позовної роботи з підрядниками щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт;

- стягнення з осіб, з вини яких допущено проведення зайвих витрат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст. 130-136 КЗпП України;

- посилення контролю за правильністю оплати праці працівників та недопущення вказаних порушень в подальшому:

- посилення контролю за виконанням умов укладених договорів та недопущення вказаних порушень у майбутньому

- посилення контролю за збереженням та використанням і достовірністю списання матеріальних цінностей та недопущення вказаних порушень у майбутньому;

- дотримування у подальшому законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг;

- відкоригування в обліку вартості активів, шляхом списання з балансу товариства вказаної квартири із врахуванням вимог п.6 Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого Постановою КМУ від 06.07.2007 року №803;

- посилення у подальшому контролю за правильністю оплати праці працівників, збереженням та використанням державного майна, дотримуватись вимог П(С)БО 7 "Основні засоби" та П(С)БО 11 "Зобов'язання" та не допускати подібних порушень у подальшому.

В судовому засіданні представником позивача подано клопотання від 13.05.2013р. про відкликання позовної заяви в частині позовних вимог, а саме: в частині зобов'язання керівника Дочірнього підприємства "Львівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" щодо: посилення контролю за виконанням умов укладених договорів, вартістю виконаних робіт та забезпечити відшкодування зайво сплачених коштів за виконані роботи, відображення в обліку дебіторської заборгованості на різницю у вартості виконаних робіт, проведення претензійно-позовної роботи з підрядниками щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт; стягнення з осіб, з вини яких допущено проведення зайвих витрат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст. 130-136 КЗпП України; посилення контролю за правильністю оплати праці працівників та недопущення вказаних порушень в подальшому;посилення контролю за виконанням умов укладених договорів та недопущення вказаних порушень у майбутньому; посилення контролю за збереженням та використанням і достовірністю списання матеріальних цінностей та недопущення вказаних порушень у майбутньому; дотримання у подальшому законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг; відкоригування в обліку вартості активів, шляхом списання з балансу товариства вказаної квартири із врахуванням вимог п.6 Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого Постановою КМУ від 06.07.2007 року №803; посилення у подальшому контролю за правильністю оплати праці працівників, збереженням та використанням державного майна, дотримуватись вимог П(С)БО 7 "Основні засоби" та П(С)БО 11 "Зобов'язання" та не допускати подібних порушень у подальшому - залишити без розгляду.

Відповідач явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча повідомлявся належним чином про час, дату і місце розгляду справи, клопотань про розгляд справи без його участі не надходило.

Суд, дослідивши матеріали справи, клопотання представника позивача про відкликання позовної заяви, вважає, що вказане клопотання підлягає задоволенню, а позовна заява залишенню без розгляду в частині позовних вимог, виходячи з наступного.

Як вбачається з положення п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.

Таким чином, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд дійшов висновку, що вказана вище позовна заява підлягає залишенню без розгляду, у зв'язку із її відкликанням позивачем.

Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких така заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 155, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

1. Клопотання представника позивача про відкликання позовної заяви - задовольнити.

2. Позовну заяву Дочірнього підприємства "Львівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Державної фінансової інспекції у Львівській області в частині позовних вимог про визнання протиправною та скасування вимоги "Про обов'язкові вимоги за результатами ревізії" від 14.12.2012 року за №06-15м/9482 в частині зобов'язання керівника Дочірнього підприємства "Львівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" щодо: посилення контролю за виконанням умов укладених договорів, вартістю виконаних робіт та забезпечити відшкодування зайво сплачених коштів за виконані роботи, відображення в обліку дебіторської заборгованості на різницю у вартості виконаних робіт, проведення претензійно-позовної роботи з підрядниками щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт; стягнення з осіб, з вини яких допущено проведення зайвих витрат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст. 130-136 КЗпП України; посилення контролю за правильністю оплати праці працівників та недопущення вказаних порушень в подальшому;посилення контролю за виконанням умов укладених договорів та недопущення вказаних порушень у майбутньому; посилення контролю за збереженням та використанням і достовірністю списання матеріальних цінностей та недопущення вказаних порушень у майбутньому; дотримання у подальшому законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг; відкоригування в обліку вартості активів, шляхом списання з балансу товариства вказаної квартири із врахуванням вимог п.6 Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого Постановою КМУ від 06.07.2007 року №803; посилення у подальшому контролю за правильністю оплати праці працівників, збереженням та використанням державного майна, дотримуватись вимог П(С)БО 7 "Основні засоби" та П(С)БО 11 "Зобов'язання" та не допускати подібних порушень у подальшому - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу його право на повторне звернення до адміністративного суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких позовна заява була залишена без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Повний тектс ухвали складений та підписаний 16 травня 2013 року.

Суддя А.Г. Гулик