Постанова № 31173811, 29.04.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.04.2013
Номер справи
826/1431/13-а
Номер документу
31173811
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 квітня 2013 року справа № 826/1431/13-а

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Клименчук Н.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби в м.Києві до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1простягнення фінансових санкцій в сумі 8500,00грн. О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби в м.Києві звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 8500,00грн.

Позовні вимоги вмотивовано тим, що при перевірці павільйону ФОП ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 виявлений та задокументований факт продажу продавцем вказаного павільйону, ОСОБА_2, неповнолітній особі банки слабоалкогольного напою «Рево», 0,5л. вартістю 15,00грн., чим порушено ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідачем в судових засіданнях надано усні пояснення.

Представником позивача на адресу суду подано клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання зазначену особу повідомлено належним чином.

Статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, суд

В С Т А Н О В И В:

Святошинським районним управлінням УМВС України в м.Києві на адресу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м.Києві надіслано Подання від 12.12.2011 №51/6984 «Щодо продажу особам, які не досягли 18 років, пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яким повідомлено, що працівниками відділу КМСД Святошинського РУ ГУ МВС України в м.Києві на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», виявлено та задокументовано факт продажу продавцем кіоску ФОП ОСОБА_1, ОСОБА_2 слабоалкогольного напою.

Також повідомлено, що відносно продавця ОСОБА_2. складено адміністративний протокол серії КИ №100612 за ч.2 ст.156 КУпАП України.

Матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, згідно абз.3 п.5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» є підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.

Статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», встановлено обмеження щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зокрема, особам, які не досягли 18 років.

Пунктами 10, 11 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» від 30.06.1996 №854 передбачено, що продаж алкогольних напоїв громадянам, які не досягли 18-річного віку, забороняється. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця продаж алкогольних напоїв здійснюється за умови пред'явлення Документа, що засвідчує його вік. Не дозволяється здійснювати продаж алкогольних напоїв працівниками господарської діяльності, яким не виповнилося 18 років.

Відповідальність за вказане порушення передбачена абз.9 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яким визначено, що у разі порушення ст.15-3 цього закону до суб'єкта господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 6800,00грн.

За результатами отриманих матеріалів від Святошинського районного управління УМВС України в м.Києві Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби в м.Києві прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 23.03.2012 №260285/21-129/0176 на суму 6800,00 грн.

Представником позивача наголошено на тому, що відповідачеві не видавалась ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами, дане твердження відповідачем не спростовано. Суду не надано доказів отримання даної ліцензії, а також доказів звернення до податного органу із заявою щодо видання зазначеної ліцензії.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб ті фізичних осіб - підприємців. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що находяться у місці торгівлі.

У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами зазначається місця торгівлі.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями тютюновими виробами без наявності лі ценз і и - відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень. В зв'язку з чим позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 23.03.2012 №260286/21-129/0175 на суму 1700,00грн.

Зазначені рішення про застосування фінансових санкцій направлено на адресу відповідача, поштовим відправленням 23.03.2012. Вказані рішення 04.05.2012 повернулися із відміткою відділення пошитого зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового Кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення нести відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

Відповідно до ст.17 ЗУ Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконанні господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на п підставі рішення суду.

Судом встановлено, що на час звернення позивача до суду, за відповідачем обліковується заборгованість на загальну суму 8500,00грн.

Крім того, суд звертає увагу на те, що рішення про застосування фінансових санкцій від 23.03.2012 №260285/21-129/0176 на суму 6800,00грн. та від 23.03.2012 №260286/21-129/0175 на суму 1700,00грн. відповідачем в судовому порядку не оскаржено.

Відповідно до положень чинного законодавства України, узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважаються сумою податкового боргу платника податків і може бути примусово стягнута за рахунок активів платника в судовому порядку.

Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Згідно пп. 20.1.8 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.9, 69-71, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції на загальну суму 8500,00грн. до Державного бюджету; код платежу 21081100, Святошинський район УДК у м.Києві, р/р 31118106700009, МФО 820019, Отримувач: РВДК у Святошинському районі код 26077945.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.М. Клименчук