Ухвала суду № 31168573, 30.04.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2013
Номер справи
817/1614/13-а
Номер документу
31168573
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

Справа № 817/1614/13-а

30 квітня 2013 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Зозуля Д. П., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради

до

Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне

про визнання протиправними дій та скасування рішення

В С Т А Н О В И В:

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 2 ст. 50 КАС України, позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України встановлено, що суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Таким чином, визначальною ознакою суб'єкта владних повноважень, як сторони в адміністративному процесі, є звернення останнього до суду на виконання повноважень, що випливають із здійснення владних управлінських функцій.

Як вбачається із позовної заяви, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради просить визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне про застосування фінансових санкцій за подання до органів Пенсійного фонду України недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку від 22.04.2013 року №442.

Отже, при зверненні до суду позивач діє не на виконання повноважень, що випливають із здійснення владних управлінських функцій, а з метою захисту своїх прав.

Тому, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради в даному випадку виступає не як суб'єкт владних повноважень, а як юридична особа.

З огляду на це, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для відповідача, а також документ про сплату судового збору або докази звільнення від його сплати.

За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду копії позовної заяви та копій доданих до неї документів для відповідача, а також документу про сплату судового збору або доказів звільнення від його сплати.

Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 20 травня 2013 року.

Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради до Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне про визнання протиправними дій та скасування рішення - залишити без руху.

Встановити Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради строк для усунення недоліків позовної заяви - до 20 травня 2013 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Зозуля Д. П.