Постанова № 31142789, 13.05.2013, Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.05.2013
Номер справи
117/643/13-п
Номер документу
31142789
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 117/643/13-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2013 року смт.Совєтський

Суддя Совєтського районного суду Автономної Республіки Крим Шевченко В.В., за участю прокурора Архірєєва Д.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Кіровського міжрайонного відділу Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки сел. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим, громадянки України, працюючої на посаді завідуючої Іллічівської дільниці ветеринарної медицини Совєтської районної державної лікарні ветеринарної медицини, заміжньої, яка раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалася, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи службовою особою органу державної влади та уповноваженою на виконання функцій держави, а саме завідуючою Іллічівською дільницею ветеринарної медицини протягом 2012 року поєднувала роботу у вищезазначеній державній установі з іншою оплачувальною діяльністю. Так, з травня по серпень 2012 року ОСОБА_1 поєднала роботу завідуючої Іллічівської дільниці ветеринарної медицини з роботою агента з реєстрації тварин державного підприємства «Агентства з ідентифікації та реєстрації тварин». Крім того, у жовтні 2012 року ОСОБА_1 за сумісництвом здійснювала оплачувану діяльність у вигляді члена Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №8. За період поєднання зазначених оплачуваних робіт ОСОБА_1 отримала прибуток в загальному розмірі 2198 гривень 02 копійки, а саме в період з травня 2012 року по серпень 2012 року отримувала винагороду за сумісництвом як ідентифікатор тварин в сумі 1884 гривні 98 копійок, а у жовтні 2012 року отримала винагороду за сумісництвом як член Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №8 в сумі 313 гривень 04 копійки.

Своїми діями ОСОБА_1 порушила обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, визначеними у п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-4 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні не визнала. При цьому пояснила, що вона не є державним службовцем. Разом з цим, зазначила, що вона працювала ідентифікатором за вказівкою свого начальника, оскільки на території Іллічівської сільської ради Совєтського району АР Крим ідентифікатор тварин відсутній та на неї були покладені зазначені обов'язки. Крім того пояснила, що з нею не проводились наради щодо корупційного законодавства України та заборони суміщення оплачуваної діяльності.

Разом з цим, незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини у скоєному адміністративному правопорушенні, її вина підтверджується сукупністю доказів, а саме:

- протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення №34-Б від 26 квітня 2013 року, в якому містяться пояснення ОСОБА_1, згідно яких вона визнає себе винною (а.с.2-4);

- копією посадової інструкції завідуючої Іллічівською дільницею ветеринарної медицини - державного інспектора ОСОБА_1, затвердженої 25 квітня 2005 року начальником Совєтської

районної державної лікарні ветмедицини, з якої вбачається, що до посадових обов'язків ОСОБА_1 не входило виконання функцій ідентифікатора тварин (а.с.21);

- копією наказу №33-к від 19 липня 2007 року про прийняття ОСОБА_1 на посаду завідуючої Іллічівською дільницею ветеринарної медицини (а.с.23);

- копією довідки про заробіток ОСОБА_1 №20/01-0, виданої 25 березня 2013 року Совєтською районною державною лікарнею ветеринарної медицини, в якої зазначений її заробіток за 12 місяців 2012 року як завідуючої Іллічівською дільницею ветеринарної медицини, який складає 20409 гривень 02 копійки (а.с.22);

- відомостями Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим щодо суміщення трудової діяльності ОСОБА_1, в яких надані відомості про суми та джерела фінансування помісячно за період з 01 січня 2012 року по 01 квітня 2013 року. Як вбачається з зазначених відомостей ОСОБА_1 у жовтні 2012 року отримала дохід від Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №8 у розмірі 313 гривень 04 копійки. Також ОСОБА_1 у період з травня 2012 року по серпень 2012 року отримувала дохід від Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин в загальній сумі 1884 гривні 98 копійок (а.с.25-29);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03 квітня 2013 року, згідно яких з нею та іншими робітниками на нарадах проводилися заняття з розгляду питань Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Також в зазначених письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначила, що їй відомі положення антикорупційного законодавства щодо сумісництва її основної роботи з іншими видами оплачуваної діяльності (а.с.5);

- письмовими поясненнями в.о. начальника Совєтської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_2 від 02 квітня 2013 року, згідно яких зі всіма працівниками ветлікарні неодноразово проводилися заняття щодо положень антикорупційного законодавства України (а.с.6).

Крім того, опитаний в судовому засіданні в якості свідка в.о.начальника Совєтської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_2 пояснив, що з підпорядкованими йому працівниками неодноразово проводилися навчання та наради з приводу відносин, які регулюються Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», вони повідомлялися про заборону поєднувати основну роботу з іншими видами оплачуваної роботи, в тому числі зазначені навчання проводилися з ОСОБА_1

Заслухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Стаття 6 Конституції України визначає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Відповідно до підп. «ж» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206-VI від 07 квітня 2011 року суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є посадові та службові особи інших органів державної влади.

Зі змісту п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» випливає, що посадовим та службовим особам органів державної влади забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Згідно п.1.1 Положення про Головне управління ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, затвердженої наказом державного комітету ветеринарної медицини України №8 від 04 лютого 2008 року Головне управління ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим є територіальним органом центрального органу виконавчої влади - Державного комітету ветеринарної медицини України.

Відповідно до п.2 Положення про Совєтську районну державну лікарню ветеринарної медицини, затвердженого наказом Головного управління ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим за №87-д від 19 червня 2008 року, Совєтська районна державна лікарня ветеринарної медицини є державної установою та підпорядковується Управлінню ветеринарної медицини в Совєтському районі, структурним підрозділом лікарні, зокрема, є дільниці ветеринарної медицини.

Крім того, як вбачається з довідки серії АБ №554119 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Совєтська районна державна лікарня ветеринарної медицини за організаційно-правовою формою є державною організацією (установою).

За таких обставин, враховуючи, що Іллічівська дільниця ветеринарної медицини розташована на території Совєтського району АР Крим і підпорядкована Совєтської районної державної лікарні ветеринарної медицини, тобто є державною установою, ОСОБА_1 має статус службової особи органу державної влади, а тому на неї розповсюджуються обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами оплачуваної діяльності, що встановлені в ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Таким чином, з огляду на зазначене, аналізуючи зібрані та досліджені докази в їх сукупності, доходжу висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП. ЇЇ вина доведена.

Обставин, пом'якшуючих або обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.

Враховуючи ступінь вини та характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, з огляду на період, протягом якого ОСОБА_1 працювала за сумісництвом, з метою виховання та запобігання вчинення нею нових правопорушень, вважаю за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-4 КУпАП з конфіскацією винагороди від роботи за сумісництвом, загальний розмір якої складає 2198 гривень 02 копійки. Саме такий вид стягнення, враховуючи викладені вище обставини, буде достатньою мірою відповідальності за вчинене правопорушення та відповідатиме меті адміністративного стягнення.

Судом оцінені доводи ОСОБА_1 про те, що вона не є державним службовцем, проте зазначені обставини не спростовують наявність в її діях складу корупційного правопорушення, оскільки їй ставиться за провину робота за сумісництвом не як державного службовця, а як посадової особи державного органу влади, який також відповідно до підп. «ж» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом корупційного правопорушення.

Доводи ОСОБА_1 про те, що вона була необізнана щодо заборони роботи за сумісництвом також не можуть спростувати її вину у вчиненні правопорушення, оскільки, як вбачається з письмових пояснень, наданих нею під час складання відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення, з нею проводилися наради щодо питань регулювання антикорупційного законодавства України. Більш того, допитаний в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_2 зазначив, що зі всіма працівниками Управління ветеринарної медицини в Совєтському районі та працівниками підпорядкованих йому установ проводилися наради, навчання з приводу відносин, що регулюються Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Доводи ОСОБА_1 щодо її примушення з боку керівництва до виконання роботи за сумісництвом не підтверджуються доказами та не спростовують її вини у вчиненому правопорушенні. Так, згідно п.1.1 Посадової інструкції завідуючої Іллічівською дільницею ветеринарної медицини - державного інспектора ОСОБА_1, остання безпосередньо підпорядкована начальнику Совєтської районної державної лікарні ветеринарної медицини (а.с.21), проте ОСОБА_1 не надано відповідних наказів, розпоряджень начальника, щодо її зобов'язання надавати послуги з ідентифікації тварин.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 172-4 ч.1, 280, 283, 284 ч.1 п.1, 285 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, перерахувавши вказану суму в дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Державний бюджет Совєтського району по коду 21081100, Банк: ГУДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 37590738, з конфіскацією з отриманої винагороди від роботи за сумісництвом у розмірі 2198 (дві тисячі сто дев'яносто вісім) гривень 02 копійки.

Штраф підлягає сплаті не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення ОСОБА_1 копії цієї постанови, а в разі оскарження або опротестування - не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги чи протесту без задоволення. В разі несплати ОСОБА_1 штрафу в зазначені вище строки направити копію постанови для примусового виконання.

У порядку примусового виконання цієї постанови стягнути згідно з ч.2 ст. 308 КУпАП з ОСОБА_1 назначений їй штраф в подвійному розмірі - в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, перерахувавши вказані кошти в дохід держави на зазначений вище розрахунковий рахунок.

Постанову суду у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити на адресу Совєтської районної державної лікарні ветеринарної медицини (97200, АР Крим, Совєтський район, смт.Совєтський, вул.Ветеринарна, б.10) для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.

Постанову суду у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити на адресу Совєтського районного управління юстиції (97200, АР Крим, Совєтський район, смт.Совєтський, пров.Мартинова, б.5) для внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги через Совєтський районний суд АР Крим.

Суддя : В.В.Шевченко