ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 квітня 2013 року 10:20 № 2а-10789/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., при секретарі Паньків В.В., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринкудо Товариства з обмеженою відповідальністю «КУА «Всесвіт»про стягнення заборгованості у розмірі 17 000,00 грн.
за участю представників сторін:
від прокуратури: Воробйов В.В.
від позивача: Самборський В.С.
від відповідача: Антощук А.О.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 29.04.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КУА «Всесвіт» про стягнення заборгованості в розмірі 17000,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем було порушено вимоги п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів", що призвело до застосування штрафних санкцій до відповідача.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив стягнути в відповідача суму заборгованості.
В матеріалах справи містяться заперечення, в обґрунтування заперечень Відповідач зазначає, що позивачем протиправно було винесено Постанову без урахування всіх обставин справи.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва встановив наступне.
Актом перевірки про правопорушення на ринку цінних паперів від 02.09.2009 р. №561-КУ встановлено порушення п.8 ст.10 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", а саме, несвоєчасне виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 02.02.2009 №281-КУ.
Розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери від 02.02.2009 №281-КУ винесено в зв'язку з порушенням вимог законодавства про цінні папери, а саме: ст.4 Закону України "Про господарські товариства" - статут ТОВ "КУА "Всесвіт" (нова редакція) затверджений загальними зборами учасників Товариства від 08.04.2012 (протокол №8) та зареєстрованого Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 17.04.2008 за номером запису 10741050007007477 не містить відомостей про склад засновників, про порядок розподілу збитків Товариства та порядку внесення змін до установчих документів; пп.17 п.1 ст.49 Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та пп.6 п.4.1 гл.4 Положення №560 - ТОВ "КУА "Всесвіт" придбало в активи пенсійного фонду Непідприємницьке товариство "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" цінні папери, кредитний рейтинг яких відповідає спекулятивному за Національною шкалою визначеною Постановою КМУ від 26.04.2007 №665, а саме облігації ВАТ АКБ "Капітал"; пп.19 п.1 ст.49 Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та пп.8 п.4.1 гл.4 Положення №560 та відповідно до довідки про склад, структуру та вартість активів недержавного пенсійного фонду за станом на 22.12.2008 Непідприємницьке товариство "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" - ТОВ "КУА "Всесвіт" тримає кошти на банківських депозитних рахунках банків, кредитний рейтинг яких не відповідає спекулятивному за Національною шкалою визначеною Постановою КМУ від 26.04.2007 №665. Термін виконання зазначеного розпорядження встановлено до 03.08.2009.
Листом ТОВ "КУА "Всесвіт" від 06.08.2009 №0000000207 надано документи на виконання Розпорядження від 02.02.2009 №281-КУ, тобто позивачем порушено строк виконання вищезазначеного розпорядження.
Постановою №499-КУ від 16.09.2009 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів за несвоєчасне виконання Розпорядження від 02.02.2009 №281-КУ застосовано до ТОВ "КУА "Всесвіт" санкцію у вигляді штрафу в розмірі - 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає - 17000грн.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу норм чинного законодавства, повного та всебічного дослідження всіх обставин у справі Суд приходить до висновку про можливість задоволення позову з огляду на наступне.
Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (в редакції Закону, що діяла на момент виникнення правовідносин) на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку покладено обов'язок здійснення функцій державного регулювання ринку цінних паперів (ст.5 Закону).
Пунктом 3 ч.1 ст.7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що одним із завдань комісії є здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" регулювання ринку цінних паперів здійснюється з метою одержання учасниками ринку цінних паперів інформації про умови випуску та обігу цінних паперів, результати фінансово-господарської діяльності емітентів, обсяги і характер угод з цінними паперами та іншої інформації, що впливає на формування цін на ринку цінних паперів.
Згідно ст.3 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах, як прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів.
Статтею 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку розробляє і затверджує з питань, що належать до її компетенції, акти законодавства, обов'язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, учасниками ринку цінних паперів, їх об'єднаннями, контролює їх виконання.
Відповідно до п.8 ст.11 "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (в редакції Закону, що діяла на момент виникнення правовідносин за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до бази Діловодства спеціалізованого суду (ДАС) 29.01.2013 р. справа за № 2а-12489/09/2670 повернулася після розгляду з Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно бази Документообігу в адміністративних судах Постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.10.2012 року по справі №2а-12489/09/2670 була залишена Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суд від 16 січня 2013 року без змін.
У відповідності до п. 1 ст.72 КАС України, Обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
З аналізу матеріалів справи та норм закону, суд приходить до висновку, що Позивач, приймаючи Постанову №499-КУ від 16.09.2009 р., діяв у спосіб та в межах наданих законодавством повноважень.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, суд приходить висновків про задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА "Всесвіт" (04119, м. Київ, вул. Білоруська, 23а, код ЄДРПОУ 32800088) штраф у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч гривень) грн. до Державного бюджету України, балансовий розрахунок ДКУ 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук