Постанова № 31138100, 07.05.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2013
Номер справи
805/4530/13-а
Номер документу
31138100
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 травня 2013 р. Справа № 805/4530/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби до Фірми «Донбас-Агро-Сервіс» про стягнення заборгованості з податку на прибуток у розмірі 9,00 грн. та податку на додану вартість у розмірі 682,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби (далі - ДПІ у м. Харцизьку, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фірми «Донбас-Агро-Сервіс» (відповідач) про стягнення заборгованості з податку на прибуток у розмірі 9,00 грн. та податку на додану вартість у розмірі 682,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має податкову заборгованість з податку на прибуток у розмірі 9,00 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою відповідачем самостійно нарахованого податкового зобов'язання згідно податковим деклараціям з податку на прибуток, з податку на додану вартість у розмірі 682,00 грн. у зв'язку з несплатою узгоджених сум штрафних санкцій згідно податковим повідомленням-рішенням. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у строки, встановлені чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведену суму у судовому порядку.

Представник позивача у судове засідання не з'явився. Через канцелярію суду позивач надав клопотання з проханням розгляду справи без участі його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень проти позову та заяву про розгляд справи без його участі не направив, був повідомлений про дату та час проведення судового засідання належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Фірма «Донбас-Агро-Сервіс» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Харцизької міської ради Донецької області 09.06.2005 року № 1 279 120 0000 000230, ідентифікаційний код юридичної особи - 13544187, місцезнаходження: 86700, Донецька область, м. Харцизьк, вул. Октябрська, буд. 53, кв. 77, перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Харцизьку.

Судом встановлено, що відповідач самостійно визначив податкове зобов'язання у податкових деклараціях з податку на прибуток, а саме:

- від 09.02.2011 року № 35362 за 2010 рік на суму 1,00 грн.;

- від 02.04.2011 року (вхід. 07.04.2011 року) № 12670 за 1 квартал 2011 року на суму 5,00 грн.;

- від 05.07.2011 року (вхід. 12.07.2011 року) № 20907 за ІІ квартал 2011 року на суму 1,00 грн.;

- від 10.05.2012 року № 7115 за 1 квартал 2012 року на суму 1,00 грн.;

- від 08.08.2012 року № 12185 за півріччя 2012 року на суму 1,00 грн.

Всього відповідачем самостійно визначено податкових зобов'язань за зазначеними податковими деклараціями з податку на прибуток на суму 9,00 грн.

Судом також встановлено, що позивачем застосовано відносно відповідача штрафні (фінансові) санкції по податку на додану вартість, про що прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:

- від 19.07.2010 року № 0001281520/0 на суму 170,00 грн. за порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ «про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на підставі акту перевірки від 29.06.2010 року № 1704/15-2/13544187;

- від 29.12.2010 року № 0002221520/0 на суму 340,00 грн. за порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ «про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», пп. 7.8.1, п. 7.8, ст. 7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97 «Про податок на додану вартість» на підставі акту перевірки від 26.11.2010 року № 02829/1520/13544187;

- від 11.05.2011 року № 0000361520 на суму 170,00 грн. за порушення п. 49.2, пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203 Податкового кодексу України на підставі акту перевірки від 17.03.2011 року № 00198/1520/13544187;

- від 21.03.2012 року № 0000271520 на суму 2,00 грн. за порушення п. 49.2, пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203 Податкового кодексу України на підставі акту перевірки від 14.02.2012 року № 269/15-2/13544187.

Всього відповідачу нараховано штрафних (фінансових) санкцій на суму 682,00 грн.

Як слідує з зворотного боку облікових карток відповідача та довідки, що надані позивачем до матеріалів справи наведені суми відповідач до бюджету не сплатив (а.с. 9, 21-24).

При цьому, у справі відсутні докази стосовно адміністративного чи судового оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Приписами статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Строк сплати податку та збору обчислюється роками, кварталами, місяцями, декадами, тижнями, днями або вказівкою на подію, що повинна настати або відбутися. Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.

Приписами статті 152 Податкового кодексу України встановлено, що звітний податковий період по податку на прибуток починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду. Використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Відповідальність за повноту утримання та своєчасність перерахування до бюджету податку несуть платники податку, які здійснюють відповідні виплати.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Права органів державної податкової служби в частині здійснення податкового контролю як перевірки платників податків визначені приписами ст. 75 Податкового кодексу України, а саме: органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Вимогами Податкового кодексу України передбачено, що за результатами встановлених в ході проведення перевірки порушень податковим органом приймається податкове повідомлення-рішення.

Згідно з пп. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

На підставі 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинний на момент виникнення податкового боргу по податковим повідомленням-рішенням від 19.07.2010 року № 0001281520/0 та від 29.12.2010 року № 0002221520/0) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Підпунктом 5.2.2. п. 5 ст. 5 цього ж Закону встановлено право платника податків оскаржити в апеляційному порядку рішення контролюючого органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. При цьому зважаючи на відсутність у матеріалах справи доказів апеляційного чи судового оскарження, наведена вище сума податкового зобов'язання відповідача є узгодженим відповідно до законодавства.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення

зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків в установлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Судом встановлено, що відповідач має заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 682,00 грн., податку на прибуток у розмірі 9,00 грн., граничний термін сплати по яким сплинув, що підтверджено матеріалами справи.

Пунктом 61.1 статті 61 Податкового кодексу України визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 62.1 ст. 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Податковим кодексом України (ПКУ) встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

З огляду на наведене, оскільки грошові зобов'язання по зазначеним вище платежам відповідачем не сплачені в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

У відповідності до ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, що спростували б доводи позивача, відповідач суду не надав, а отже позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Беручи до уваги те, що сума податкового боргу відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджена матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов заявою Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби до Фірми «Донбас-Агро-Сервіс» про стягнення заборгованості з податку на прибуток у розмірі 9,00 грн. та податку на додану вартість у розмірі 682,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків у банках, які обслуговують Фірму «Донбас-Агро-Сервіс» (ідентифікаційний код - 13544187, місцезнаходження: 86700, Донецька область, м. Харцизьк, вул. Октябрська, буд. 53, кв. 77) податковий борг у загальному розмірі 691,00 грн. (шістсот дев'яносто одна грн. 00 коп.), у тому числі:

- по податку на прибуток в сумі 9,00 грн.;

- по податку на додану вартість в сумі 682,00 грн.

Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 07 травня 2013 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Чучко В.М.