Постанова № 31133714, 25.04.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2013
Номер справи
813/861/13-а
Номер документу
31133714
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 квітня 2013 року № 813/861/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого- судді Дем`яновського Г.С.,

при секретарі судового засідання Гавірко О.О.

за участю:

представника позивача - Зошій Ю.Й.

представника відповідача _Пікулик О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт-Агро-Буд» до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області про скасування податкових повідомлень-рішень , -

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Форт-Агро-Буд» звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення від 27.09.2010 року за №0000642303/0, яким визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток в сумі 51833,00 грн.,в тому числі 40769 грн. основного боргу та 11064 грн. штрафних \фінансових\ санкцій, податкового повідомлення-рішення від 27.09.2010р. № 0000652303/0, яким визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 17505,00грн., в тому числі 11670 грн. за основним боргом та 5835 грн. за фінансовими санкціями ,податкового повідомлення-рішення від 27.09.2010р. № 00001741702/0, яким визначене податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі 9632,64грн. , тому числі 3210,88 грн. за основним боргом та 6421,76 грн. за штрафними \фінансовими \ санкціями ,прийнятих ДПІ у Стрийському районі.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю.

Представник відповідача позов не визнав з підстав ,визначених у запереченні ,та вважає, що при прийнятті спірних податкових повідомлень-рішень орган державної податкової служби діяв у повній відповідності до вимог чинного законодавства, просить в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

ТзОВ «ТОВ «Форт-Агро-Буд» зареєстроване 06.03.2008 р. в Стрийській районній державній адміністрації (ЄДРПОУ 35424132). Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Стрийському районі Львіської області .

На підставі направлення, виданого ДПІ у Стрийському районі від 31.08.2010 р.№000470/23-3, проведено планову виїздну перевірку ТзОВ «Форт-Агро-Буд» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 07.03.2008р.по 30.06.2010р. За результатами проведеної перевірки складено акт від 16.09.2010 р. № 3145/23-3/35424132,яким встановлено наступні порушення :

-п.4.1 ст.4, п.5.1, п.п. 5.2.1 п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3, ст.5 , п.11.3.1 п.11.3 ст.П Закону України від 28.12.94 №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток у періоді , що перевірявся всього на загальну суму 40769,0грн,, у тому числі за З квартал 2009 року в сумі -1458,0грн, 4 квартал 2009 року в сумі 30561,0грн., за Ікв. 2010р. на суму 4375,0грн., за 2кв. 2010р. на суму 4375,0грн.; .

- п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст.. З, п.п.7.3.1. ,п.7.3. ст.7 Закону України від 04.05.1997 №186/97- ЗР „Про податок на додану вартість"(із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість у пероді ,що перевірявся всього на загальну суму 11670грн., в т.ч. по періодах: жовтень 2009р.- 2332грн., листопад 2009р.- '.167грн., грудень 2009р.- 1167грн., січень 2010р.- 775грн., лютий 2010р.- 621грн., березень 2010р.- 2106грн., квітень 2010р. -1167грн., травень 2010р.-1167грн., червень ІОЮр.-1167грн.

-п.2.3, п.2.8, п.5.9 ''Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. N637 (із змінами та доповненнями) - встановлено перевищення ліміту каси. Загальна сума понадлімітних залишків становить 876,00грн.

- п.3.4 ст.З ,пп. 4.2.1 п.4.2 ст.4, пп. 6.3.3 (е) п.6.3, ст.6, пп. 8.1.1, пп. 8.1.2 п.8.1 ст.8, абз. "а" п.17.2 ст. 17, абз. "а" п.19.2 ст. 19, пп. 20.3.2 п.20.3 ст.20 Закон України від 12.05.03р№ 889- IV " Про податок з доходів фізичних осіб " (із змінами та юповненнями), в результаті чого не утримано та не перераховано до бюджету еодаток з доходів фізичних осіб в сумі 3210,88 грн.

На підставі висновків Акту перевірки ДПІ у Стрийському районі Львівської області прийнято наступні податкові повідомлення-рішення : від 27.09.2010 року за №0000642303/0, яким визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток в сумі 51833,00 грн., від 27.09.2010р. № 0000652303/0, яким визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 17505,00грн., від 27.09.2010р. № 00001741702/0, яким визначене податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі 9632,64грн.

Позивач зазначає ,що згідно з п.2.3.4. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового , валютного та іншого законодавства , затвердженого наказом ДПА від 10.08.2005р. України №327 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 р.за № 327 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 р. за № 925/11205, не допускається відображення в акті перевірки необґрунтованих даних, а також суб'єктивних припущень перевіряючими, які не мають підтверджуючих доказів, та різноманітних висновків щодо дій посадових осіб суб'єкта господарювання.

Тому на підставі доказів ,наведених у позовній заяві позивач просить скасувати означені податкові повідомлення-рішення.

Відповідач у своїх запереченнях на позов зазначив ,що згідно із частиною 1 ст. 11-1 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні" та відповідно до плану-графіку проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, працівниками ДПІ у Стрийському районі проведена планова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Форт-Агро- Буд" код ЄДРПОУ 35424132, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 07.03.2008 року по 30.06.2010 року відповідно до затвердженого плану перевірки.

Проведеною перевіркою встановлено порушення:

По податку на прибуток.

1. Валовий дохід.

Проведеною перевіркою встановлено заниження задекларованих ТОВ «Форт-Агро-Буд» показників у рядку 01.1 Декларацій „доходи від продажу товарів (робіт, послуг)" всього у сумі 58330грн., в т.ч. по періодах: за 3 кв.2009р.на суму 5833грн., за 4 кв.2009р.-17499грн., за 1 кв.2010р. -17499грн., за 2 кв.2010р.-17499 грн.

В ході проведення перевірки встановлено, що Позивач згідно договору №28/08 від 28.08.2009р. надавав в оренду СПД ФО ОСОБА_3 обладнання (прес ескудерний, сушильний агрегат), сума орендної плати становила 7000,0грн. (в т.ч. ПДВ 1166,67грн.) за місяць. Доходи від продажу послуг по оренді обладнання за перевірений період склали 58330,0грн. (перевірено рахунки 311,361).

Позивачем порушено п.4.1 ст.4, п. 11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України від 28.12.94 №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями).

-п.п. 11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України від 28.12.94 № 334/94-ВР „Про оподаткувало прибутку підприємств" (в редакції Закону України від 22.05.97 № 283/97-ВР, із внесеним* змінами та доповненнями), визначено, що датою збільшення валового доходу вважається даті яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг),що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт послуг) за готівку -дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої-даті інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг)- дата фактичного наданні результатів робіт (послуг) платником податку. Отже, на порушення п.4.1 ст.4 , ст. 11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України від 28.12.9- №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями) ТОБ «Форт-Агро-Буд» вказав показники у рядку 01.1 Декларацій „доходи від продажу товарів (робіт, послуг)" всього у сумі 58330грн., в т.ч. по періодах за 3 кв.2009р.на суму 5833грн., за 4 кв.2009р.-17499грн., за 1 кв.2010р. -17499грн., за 2 кв.2010р.-17499грн. Щодо валових витрат ,то проведеною перевіркою відображеного показника за період з 07.03.2008р. по 30.06.2010р., встановлено завищення задекларованих ТОВ «Форт-Агро-Буд» показників у рядку 04.1 Декларацій „Витрати на придбання товарів (робіт, послуг), крім визначених у 04.11" всього у сумі всього у сумі 104744грн., в т. числі: за 4 квартал 2009р.-104744грн. Згідно представлених до перевірки первинних документів, даних бухгалтерського та податкового обліку, в бухгалтерському обліку дані витрати "Витрати на придбання товарів (робіт, послуг)" відображені бухгалтерськими проведеннями : -по даних позивача 4 квартал 2009 року Д-т 20,22,23„91,92, Д-т К-т 631,37,685 на суму 147459,0 грн.-по даних перевірки :4 квартал 2009 року -Д-т 20,22,23,91,92 Д-т К-т 631,37,685 на суму 42715,0 грн. Розходження на загальну суму -104744грн., в тому числі: за 4 квартал 2009р.-104744грн., виникли в результаті безпідставного включення до складу валових витрат (р. 04.1 Декларації з податку на прибуток підприємства за 2009 р. «витрат на придбання товарів»), вартість придбаних ТМЦ та послуг без наявності первинних документів, які підтверджують витрати підприємства. Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена п.1.2 ст.1, п.2.1 ст.2 "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95р. №88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.95р. за №168/704. Відповідно до п.2.1 ст.2 "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95р. №88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.95р. за №168/704, первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів. В статті 2 Закону України від 16.07.99 №996-ХІУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зазначено, що сфера дії Закону поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності підприємства , які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати звітність згідно з законодавством. Відповідно до вимог п.3.2 ст.З Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову Україні" від 16.07.99 №996-ХГУ, бухгалтерський облік є обов'язковим видом " ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види со використовують грошовий вимірник, грунтуються на даних бухгалтерського обліку. В «Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства", затвердженого Наказом ДПА України від 29.03.03 №143, зазначено, що дані, наведені в декларації, повинні підтверджуватись первинними документами обліку та відповідати податковому обліку. Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в 16.07.99р. №996-ХІУ (із змінами та доповненнями) встановлено вимоги до документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою , підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи ,які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а яюцо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Такі первинні документи повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складанняназву підприємства, від імені якого складено документ: зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення ої операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, Згідно п.2.4 "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995р .зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995р. за №168/704, первинні (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва підприємства, установи, від складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і первинного документа.

Відповідно до п.2.15 та п.2.16 "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995р. за №168/704, забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам. Отже для надання первинним документам юридичної сили і доказовості, вони повинні складені відповідно до вимог чинного законодавства. Понесені витрати на послуги повинні оформлятися відповідними документами, які б вали фактичне виконання тої чи іншої послуги. Таким чином, підприємством не підтверджено первинними документами проведення послуг та використання їх у власній господарській діяльності, Згідно з п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України від 22.05.97 №283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств"із (змінами та доповненнями), не належать до складу витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами податкового обліку. Згідно з п.5.1 ст.5 Закону України від 22.05.97 №283/97-ВР"Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями), валові витрати виробництва та обігу сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у сподарській діяльності. Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України від 28.12.94 №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції Закону України від 22.05.97 №283/97-ВР (і: змінами та доповненнями) до складу валових витрат включаються, зокрема, суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці,; тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахування}.! обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті. Таким чином, в порушення п.5.1, п.п. 5.2.1 п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3, ст.5 Закону України вії 22.05.97 №283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями підприємством завищено загальну суму валових витрат на загальну суму 104744грн., в т. числі за 4 квартал 2009р.-104744грн.

В результаті вищеописаних порушень податкового законодавства перевіркок встановлено заниження податку на прибуток всього у сумі 40769,0грн., у тому числі за З квартал 2009 року в сумі -1458,0грн, 4 квартал 2009 року в сумі 30561,0грн., за Ікв. 2010р. на суму 4375,0грн., за 2кв. 2010р. на суму 4375,0грн.

Щодо податку на додану вартість ,то перевіркою відображених у рядку 1 Декларацій „операції на митній території України, що оподатковуються за ставкою 20 відсотків, крім імпорту товарів" показників за період з 07.03.2008р. по 30.06.2010р. у загальній сумі 415671,0грн. встановлено, що на формування цих показників мало вплив здійснення операцій із продажу ТМЦ, паливних брикетів, наданих послуг по будівництву. Проведеною перевіркою відображеного показника за період з 07.03.2008р. по 30.06.2010р. в сумі 415671,0грн. на підставі таких документів: бухгалтерських рахунків 641 "Розрахунки за податками", 30 "Каса", 701 „Доходи від реалізації товарів", 703 "Дохід від реалізації робіт і послуг" ,711 "Дохід від реалізації іноземної валюти", 713 Дохід від операційної курсової різниці", 361 „Розрахунки з вітчизняними покупцями, №31 „Рахунки в банках", накладних на відвантаження товару, реєстр виданих податкових накладних встановлено заниження задекларованих ТОВ «Форт-Агро-Буд» показників у рядку 1 Декларацій „операції на митній території України, що оподатковуються за ставкою 20 відсотків, крім імпорту товарів" - на суму 11670грн. в т.ч. по періодах: вересень 2009р. - 1167грн., жовтень 2009р.- 1167грн., листопад 2009р.- 1167грн., грудень 2009р.- 1167грн., січень 2010р.- 1167грн., лютий 2010р.- 1167грн.,березень 2010р.- 1167грн., квітень 2010р. -1167грн., травень 2010р.-1167грн., червень 2010р.-1167грн.

В ході проведення перевірки встановлено, що Позивач згідно договору №28/08 від 28.08.2009р. надавав в оренду СПД ФО ОСОБА_3 обладнання (прес ескудерний, сушильний агрегат). Сума орендної плати становить 7000,0грн.( в т.ч. ПДВ 1166,67грн.) за місяць. Податкові зобов'язання від продажу послуг по оренді обладнання за перевірений період склали 11670,0грн. Перевіркою встановлено:

Згідно п.п.3.1.1., п.3.1. ст.З Закону України від 04.05.1997 №186/97-ВР „Про податок на додану вартість" (із змінами і доповненнями) об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України. Згідно п.п.7.3.1. ,п.7.3. ст.7 Закону України від 04.05.1997 №186/97-ВР „Про податок на додану вартість" (із змінами і доповненнями) датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

- або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти- дата їх оприбуткування в в касі платника податку.

- або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг)- дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Позивачем в результаті порушення п.п.3.1.1., п.3.1. ст.З, п.п.7.3.1. ,п.7.3. ст.7 Закону України від 04.05.1997 №186/97-ВР „Про податок на додану вартість"занижено податок на додану вартість на суму 11670 грн.

Перевіркою правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати до бюджету

податку з доходів фізичних осіб одержаних за основним місцем роботи, не за місцем основної

роботи, інших доходів встановлено наступне:

Згідно платіжного доручення від 21.10.2009р. № 260, № 261 ТзОВ "ФОРТ-АГРО-

БУД"перераховано кошти фізичній особі ОСОБА_4 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1) за

оренду приміщення для проживання працівників, та у вересні , жовтні 2009р. ТзОВ «ФОРТ-

АГРО-БУД» директору ОСОБА_2 (ідентифікаційний код - НОМЕР_2) надано кошти для

оплати за орендоване приміщення для проживання в сумі 9000,00 грн., відповідно до

авансового звіту АО-98 від 28.09.2009р. на суму 4000,00 грн., авансового звіту АО-91 від

12.09.2009р. на суму 2000,00 грн., авансового звіту АО-90 від 09.09.2009р. на суму 2000,00грн..,

авансового звіту AO-1Q1 від 05.10.2009р. на суму 1000,00 грн.

Згідно наказу по ТзОВ " ФОРТ-АГРО-БУД " № б/н від 25.09.09р.працівникам в кількості 5-ти осіб надано додаткові блага у формі відмінній від грошової, а саме проведено оплату за орендоване приміщення для проживання на загальну суму 11000,0грн.Проте податок з доходу фізичних осіб з доходу у вигляді додаткового блага, не утримано та не перераховано добюджету, що є порушенням пп."а"пп.4.2.9 п.4.2 ст.4 пп. 8.1.1, пп. 8.1.2 п.8.1 ст.8, абз. "а" п.17.2ст.17, абз. "а" п.19.2 ст.19. пп. 20.3.2 п.20.3 ст.20 Закону України від 22.05.03р. № 889- IV "Про податок з доходів фізичних осіб " (із змінами та доповненнями)

Внаслідок проведеної перевірки підлягає донарахуванню податок з доходів фізичних в

сумі 1650,00грн.(1100:,00 х15%\

По бухгалтерському обліку дана операція проведена проводкою Д-т 92 К-т 3772, а

оплату відображено проводкою Д-т 3772 К-т 311.

По бухгалтерському обліку дані операції проведені наступними проводками Д-т 92 К-т 37.2, а

оплата витрат Д-т 37..2 К-г 30. На підставі наведеного відповідач просить в позові відмовити.

Позивачем на підтвердження своїх позовних вимог надано наступні документи :

-договір оренди обладнання № 30\90 від 30 вересня 2009 року , укладений з СПД-ФО ОСОБА_3

-акт приймання-передачі преса ескудерного та сушильного агрегату з трьома пічками від 01 жовтня 2009 року,

-акт приймання-передачі преса ескудерного та сушильного агрегату з трьома пічками від 21 жовтня 2009 року,

На підставі означених документів позивач вважає, що вказаними механізмами орендар користувався лише 21 день за що сплачено податок .

З акту перевірки вбачається ,що ТзОВ «Форт-Агро-Буд « надавало в оренду СПД ФО ОСОБА_3 механізми не за договором оренди обладнання № 30\90 від 30 вересня 2009 року , а за договором оренди обладнання № 28\08 від 28 серпня 2009 року \копія якого надана відповідачем суду \ .

З пп.5.3. п.5 цього договору вбачається ,що загальна сума орендованого обладнання \орендна плата за місяць\ складає 7000 грн. , в тому числі ПДВ 1166,67 грн. .

Доходи від продажу послуг по оренді обладнання за перевірений період ,як зазначено на стор.5 Акту перевірки , склали 58330 грн. ,що знайшло своє відображення на рахунках 311,361\

Таким чином суд не приймає доводи позивача , що висновки Акту невірні ,оскільки керівництвом позивача Акт підписано без заперечень , первинним документом є Договір оренди обладнання від 28.08.2009 року № 28\08 .

Позивачем в підтвердження валових витрат надано Акт А-01209 від 30 грудня 2009 року ,згідно якого СПД ФО ОСОБА_7 виплачено 110400 грн. за надання послуг в сфері бухгалтерського та податкового обліку . Послуги надавались в формі консультацій ,хоча на підприємстві працює штатний бухгалтер.

З Акту вбачається : тривалість робіт 1104 людиногодини : 16 серпня 2011 року та 17 серпня 2011 року \69 повних робочих дні, 2 представники «Виконавця», -800 гривень \повний робочий день одного представника-«Виконавця»\.

Суд не може визнати дійсність означеного первинного документу , оскільки Акт складено 30 грудня 2009 року про роботи ,які проводились у 2011 році !? .

Тому суд вважає ,що в цій частині позовні вимоги не підлягають до задоволення.

Щодо несплати податку з доходів фізичних осіб ,то при нарахуванні заробітної плати надавалась соціальна пільга ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,які на той час були зареєстровані СПД , що підтверджується наданими під час перевірки письмовими поясненнями директора ТзОВ ОСОБА_2 та головного бухгалтера. Крім цього згідно платіжного доручення від 21.10.2009 року № 260 ,261 ТзОВ «Форт-Агро-Буд» перерахувало кошти фізичній особі ОСОБА_4 за оренду квартири для проживання працівників у вересні-жовтні 2009 року . Крім цього позивачем було видано директору ОСОБА_2 9000 грн. для оплати за проживання . Тому ДПІ вважає , що згідно наказу по ТзОВ «Форт-Агро-Буд» б\№ від 25.10.09 р. працівникам в кількості п»ять осіб надано додаткові блага у формі відмінній від грошової , а саме за проживання ,безоплатне отримане платниками податку на загальну суму 11000 грн.

Позивачем надано в підтвердження зазначених витрат Договір № 259 від 25 вересня 2009 року , укладений з СПД ФО ОСОБА_4 на оренду квартири та Акт № ОУ-б\н здачі-прийняття робіт \надання послуг\на суму 2000 грн. Позивачем не надано доказів ,що «Орендодавець» вніс означену квартиру у господарську діяльність , а також представник позивача пояснив ,що означений договір не було зареєстровано в житлово-комунальних органах ,що вимагається при передачі житлу в оренду. Таким чином Договір , видані ОСОБА_4 товарні чеки , Акт № ОУ-б\н здачі-прийняття робіт \надання послуг\на суму 2000 грн. , в якому не зазначено ,хто саме прийняв послуги, не підтверджують понесені витрати і не є реальною господарською операцією.

Тому в цій частині позовні вимоги не підлягають до задоволення.

Суд також приймає до уваги факт підписання без заперечень Акта перевірки керівництвом позивача , а також те,що під час перевірки керівники позивача надали наступні письмові пояснення з приводу виявлених порушень :

-Директор ОСОБА_2 в поясненні від 13.09.2010 року визнав ,що ОСОБА_3 ,ОСОБА_8 , а також він сам в період ,що перевірявся були зареєстровані приватними підприємцями,

-Головний бухгалтер ОСОБА_9 в письмовому поясненні від 13.09.2010 року визнала факт несплати податку \15%\ з доходів фізичних осіб.

У відповідності до вимог ч.4 ст.70 КАС України, обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Частиною 2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Як передбачено підп.1.7 п.1 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005 року за №327 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 року за №925/11205 факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

В свою чергу, відповідно до вимог підп.2.3.4 п.2.3 цього ж Порядку, не допускається відображення в акті перевірки необґрунтованих даних, а також суб'єктивних припущень перевіряючими, які не мають підтверджених доказів, та різного роду висновків щодо дій посадових осіб суб'єкта господарювання (наприклад, "приховування об'єкта оподаткування", "розкрадання", "привласнення", "описка" тощо).Однак, в акті перевірки не відображено на підставі яких документів було встановлено заниження валового доходу і завищення валових витрат ,занижено податок на додану вартість.

Господарські операції- це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу,зобов'язань, фінансових результатів.

Обов'язок видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

За кожним відображеним в акті фактом порушення податкового законодавства, у відповідності до підп.2.3.2 п.2.3 зазначеного Порядку, необхідно зазначити, зокрема, первинний документ, на підставі якого вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку (навести кореспонденцію рахунків операцій), та інші докази, що достовірно підтверджують наявність факту порушення.

В статті 2 Закону України від 16.07.99 № 996 ХІУ « Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зазначено, що сфера дії Закону поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до Законодавства України незалежно від їх організаційно - правових форм і форм власності , а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із чинним законодавством.

Відповідно до вимог п.3.2 ст.3 Закону України « Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку , який ведеться підприємством. Фінансова,податкова і інші види звітності , що використовують грошовий вимірник , ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Дані наведені в декларації, повинні підтверджуватись первинними документами обліку та відповідати податковому обліку.

Первинні документи фіксують факти здійснення господарських операцій. Вони повинні бути складені під час здійснення господарських операцій , а якщо це неможливо -безпосередньо після її закінчення.

З вищенаведеного вбачається ,що позивач не довів в судовому засіданні неправомірності дій Державної податкової інспекції і тому в позові Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт-Агро-Буд» до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області ДПС про скасування податкових повідомлень-рішень від 27.09.2010 року : №0000642303/0, № 0000652303/0, . № 00001741702/0 слід відмовити повністю.

Керуючись ст.ст. 7-12, 14, 69-71, 86, 159, 160-163 , 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

В позові Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт-Агро-Буд» до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області ДПС про скасування податкових повідомлень-рішень від 27.09.2010 року : №0000642303/0, № 0000652303/0, . № 00001741702/0 відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України.

Суддя Дем'яновський Г.С.