Постанова № 3112728, 13.02.2009, Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
13.02.2009
Номер справи
2-а-84/09
Номер документу
3112728
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-84-09

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2009 року Павлоградский міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді Литвиненко В.М,

при секретарі Гармаш Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради про визнання неправомірними дій, стягнення не донарахованих сум державної допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

В С Т А Н О В И В:

24 грудня 2008 року позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача, посилаючись на те, що з жовтня місяця 2007 року вона перебуває на обліку у відповідача відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», тому що ІНФОРМАЦІЯ_1 . народила сина ОСОБА_2

Згідно ст. 12 Закону України «Про державну допомогу сім,ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22.6, розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини. Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев,ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта протягом наступних 12 місяців у порядку, встановленому кабінетом Міністрів України.

Відповідачем повинна була бути їй призначена одноразова допомога при народженні дитини у розмірі 10 622грн. 00 коп. ( 470.00 х 22.6 ), але фактично їй призначена одноразова допомога при народженні дитини у розмірі 8 500грн, тобто їй не донарахована та не виплачена одноразово сума 2122 грн. 00 коп ( 10 622 - 8 500 ) , яку просила стягнути.

Згідно ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім,ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Тобто вона мала отримувати в 2007році щомісячно допомогу у розмірі прожиткового мінімуму який становив:

З 01 жовтня 2007р. по 31 грудня 2007 р. - 470.00грн.

Але відповідач їй фактично призначив та виплатив допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі:

В 2007 році :

Грудень - 92грн. 71 коп.

Недоплата становить:

В 2007 році:

Грудень - 470грн.00коп - 92грн. 71коп.=377грн 29коп., яку просила стягнути з відповідача на її користь.

Також позивачка просила визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради щодо неправильного нарахування в 2007р. державної допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнути судові витрати в сумі 51 грн.

Сторони не з,явилися у судове засідання, подали заяви про розгляд справи в їх відсутності, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження згідно ч.3 ст. 122 КАСУ.

Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, яким сторони обґрунтовували свої позиції по справі, вважає що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ст. 12. Закону України «Про державну допомогу сім,ям з дітьми» в редакції, яка діяла до набрання законної сили Законом України « Про державний бюджет Украіни на 2007 рік», допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22.6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років встановленого на день народження дитини. Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев,ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, а решта - протягом наступних 12 місяців у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік» було встановлено наступне:

Абзац 2 частини 2 ст. 56 « допомога при народженні дитини надається у розмірі 8500 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400грн. решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідач призначив позивачці одноразову виплату у розмірі 8500 грн. згідно Закону України « Про державний бюджет України на 2007 р.» , тобто в меншій сумі, ніж встановлено приведеним Законом України «Про державну допомогу сім,ям з дітьми»

Але відповідно до ч.2 ст. 95 Конституції України виключно Законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Оскільки рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007р. № 6-рп /2007 положення статті 56 Закону України « Про державний бюджет України на 2007 рік» в цій частині не визнавалось неконституційним і тому діяли в часі на час виникнення таких правовідносин, враховуючи те, що Закон України « Про державний бюджет України на 2007 рік»за часом прийнятий пізніше Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», то відповідач при визначенні розміру державної допомоги при народженні дитини та порядку її виплати вірно керувався саме положенням, зазначеним абзацом 2 частини 2 статті 56 Закону України « Про державний бюджет України на 2007 рік».

Таким чином, немає підстав для стягнення суми одноразової допомоги -2 122грн і для задоволення позовних вимог в частині визнання неправомірними дій Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради при нарахуванні та виплаті допомоги при народженні дитини, тому в задоволенні позову в цій частині слід відмовити.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім,ям з дітьми » допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. .

 Статтею 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років, встановлений з : 1 квітня - 463 гривні, з 1 жовтня - 470 гривень.

В той же час Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік» було встановлено наступне:

- абзац 3 частини 2 ст.56 Закону : допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі , що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім,ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому кабінетом Міністров України;

-пункт 14 ст.71 Закону: призупинити дію статті 12, частини першої статті 15 та пункту 3 розділу У111 «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім,ям  з дітьми».

Проте, рішенням Конституційного суду України від 09липня 2007р. № 6-рп/2007 положення абзацу третього частини другої статті 56, та п. 14 ст. 71 втратили чинність як такі, що визнані неконституційними. Це рішення має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв,язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.

Таким чином, при розрахунку розміру допомоги в 2007 р. по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку слід керуватися ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім,ям з дітьми».

Розмір прожиткового мінімуму становив:

в 2007 році:

 з 01.10 по 31.12 - 470грн.00 коп.

Позивачка знаходиться на обліку у відповідача з 10 грудня 2007 року (а.с. 8), а звідси відповідач не доплатив їй допомогу по догляду за дитиною з 10 грудня 2007 року по 31 грудня 2007 року ( включно) у розмірі : 333 грн. 52 коп. з наступного розрахунку:

470.00 : 31 =15.16 х 22 дня =333.52

Таким чином, недоплата становить 333грн. 52 коп., яку слід стягнути з відповідача на користь позивачки.

В іншій частині позову слід відмовити.

Крім того, слід ви знати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення в місті Павлограді Павлоградської міської ради по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 з 10 грудня 2007 року по 31 грудня 2007 року ( включно) державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в іншій частині відмовити по приведеним вище мотивам.

Судові витрати слід стягнути з бюджету міста Павлограда.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 69, 94, 104, 159, 160, 163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

В изнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення в місті Павлограді Павлоградської міської ради по нарахуванню і виплаті ОСОБА_1 з 10 грудня 2007р. по 31 грудня 2007 р. (включно) державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення в місті Павлограді Павлоградської міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачену державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 10 грудня 2007 р. по 31 грудня 2007 р.( включно) у розмірі 333грн. 52 коп.

В іншій частині позову відмовити за безпідставністю.

Стягнути з бюджету міста Павлограда Дніпропетровської області (код 24237540 ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банку 805012) на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 3 грн 33коп.

Постанова може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суд першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.М. Литвиненко