УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/246/13-а
30 квітня 2013 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів під головуванням судді Борискіна С.А., суддів Зозулі Д.П., Щербакова В.В., за участю секретаря судового засідання Ціпан О.П. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Рашко В.П.,
відповідача 1: представник Юхименко Т.В.,
відповідача 2: представник Красько І.Г.
відповідача 3: представник Мриглод Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Таврбуд" доДержавна податкова служба України , Державна податкова служба в Рівненській обл. , Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, ВСТАНОВИВ:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариство з обмеженою відповідальністю "Таврбуд" до Державна податкова служба України Державна податкова служба в Рівненській обл. Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
В ході судового розгляду справи встановлено, що предметом спору є правовідносини, які виникли не у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, чи публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Зокрема, позивач просить скасувати рішення про результати розгляду скарг, винесені ДПС у Рівненській області вих.№24469/10210/411,412 від 06.12.2012 року та ДПС України вих.№443/6/10-2115 від 14.01.2013 року.
Відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Обов'язковою ознакою нормативно-правового акту чи правового акту індивідуальної дії є створення юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.
Статтею 56 Податкового кодексу України урегульовано порядок оскарження рішень контролюючих органів.
Так, згідно п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п. 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України).
У відповідності до пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
В разі відхилення скарги вищим контролюючим органом, платник податків вправі звернутися за захистом свого права в судовому порядку, що і було зроблено в даному випадку.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, в частині позовних вимог про скасування рішень про результати розгляду скарг, винесених ДПС у Рівненській області вих.№24469/10210/411,412 від 06.12.2012 року та ДПС України вих.№443/6/10-2115 від 14.01.2013 року, - провадження слід закрити.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі в частині позовних вимог про скасування рішень про результати розгляду скарг, винесених ДПС у Рівненській області вих.№24469/10210/411,412 від 06.12.2012 року та ДПС України вих.№443/6/10-2115 від 14.01.2013 року, - закрити.
Повторне звернення з тією самою позовною вимогою до Рівненського окружного адміністративного суду не допускається.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Борискін С.А.
Суддя Зозуля Д.П.
Суддя Щербаков В.В.