Постанова № 31119389, 29.04.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2013
Номер справи
812/3013/13-а
Номер документу
31119389
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.2.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 квітня 2013 року Справа № 812/3013/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Лагутіна А. А.,

при секретарі судового засідання: Рязанській О. Є.,

за участю представників сторін

від позивача: Селіхова В. В. (довіреність № 03/5-680 від 28.12.2012 року),

від відповідача: Компанієць І. А. (довіреність № 367/08-05 від 14.01.2013 року),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державного підприємства "Луганськвугілля" до управління Пенсійного фонду України в Лутугінському районі Луганської області про визнання протиправними дій, визнання недійсним рішення № 9 від 14.01.2013 року та зобов'язання винести нове рішення,-

ВСТАНОВИВ:

29 березня 2013 року державне підприємство "Луганськвугілля" (далі - Позивач) звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Лутугінському районі Луганської області (далі - Відповідач) про визнання протиправними дій, визнання недійсним рішення № 9 від 14.01.2013 року та зобов'язання винести нове рішення, обґрунтовуючи свій позов наступним.

Рішенням № 9 «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску», у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» від 14.01.2013 року начальником Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області застосований до ВП "Шахта імені XIX з'їзду КПРС" штраф в розмірі 211980,43 грн. та нарахована пеня в розмірі 36069,12 грн. за період з 28.11.2012 року по 28.12.2012 року.

ВП "Шахта імені XIX з'їзду КПРС" ДП „Луганськвугілля" оскаржувало рішення № 9 від 14.01.2013 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області та до Пенсійного фонду України, якими рішення № 9 від 14.01.2013 року було залишено без змін.

Позивач вважав, що нарахування пені та штрафу у вказані періоди за неналежне виконання з ДП "Луганськвугілля" зобов'язань перед Пенсійним фондом є незаконним і тим самим порушує права підприємства.

Крім того, позивач зазначив, що дані, які містяться в рішенні від 14.01.2013 року № 9, не відповідають даним розрахунку фінансових санкцій та пені, в частині періоду за який застосовано фінансову санкцію та нараховано пеню, та у зв'язку з прийняттям оскаржуваного рішення мали місце порушення прав та охоронюваних законом інтересів ДП "Луганськвугілля».

З огляду на вищевикладене позивач просив, визнати дії управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області стосовно винесення рішення № 9 «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску», у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» від 14.01.2013 року по застосуванню штрафу в розмірі 211980,43 грн. та пені в розмірі 36069,12 грн. за період з 28.11.2012 року по 28.12.2012 року неправомірними; визнати недійсним рішення № 9 від 14.01.2013 року та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області винести нове рішення.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача надав заперечення на адміністративний позов, в яких з доводами позивача не погоджується, просив суд відмовити у задоволенні позову повністю (аркуші справи 68, 76-78).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Рішенням 9 «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску», у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» від 14.01.2013 року начальником управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області застосований до ВП "Шахта імені XIX з'їзду КПРС" штраф в розмірі 211980,43 грн. та нарахована пеня в розмірі 36069,12 грн. за період з 28.11.2012 року по 28.12.2012 року (аркуш справи 9).

Позивач не погодився з прийнятим рішенням та оскаржив його в адміністративному порядку до головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, яке своїм рішенням № 1199/09-10 від 15.02.2013 року залишило скаргу позивача без задоволення (аркуші справи 20-21, 24-25).

У відповідь на повторну скаргу позивача від 21.02.2013 року № 09/339, рішенням Пенсійного фонду України № 6704/09-10 від 15.03.2013 року оскаржуване рішення залишено без змін, а скарга підприємства - без задоволення (аркуші справи 26-27, 29).

Позивачем не наводиться доказів на спростування несвоєчасної сплати єдиного внеску в повному обсязі, втім, позивач вважає рішення № 9 від 14.01.2013 необґрунтованим та прийнятим з порушенням норм законодавства.

Так, позивач зазначає, що згідно Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 року № 21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за №994/18289 (далі - Інструкція) розрахунок зазначеної фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

На підтвердження доказів сплати заборгованості позивачем надано платіжні доручення №№ 17, 20 від 21.12.2012 року, №№ 2612, 2606, 2649, 2654, 2608, 2615, 2618, 2607, 2613, 2616, 2617 від 30.11.2012 року, №№ 20,17 від 07.12.2012 року, №№ 2856, 2858, 2877, 2884, 2872, 2869 від 28.12.2012 року (аркуші справи 37-57).

Позивач констатує, що дані, які містяться в рішенні від 14.01.2013 року № 9, не відповідають даним розрахунку фінансових санкцій та пені, в частині періоду за який застосовано фінансову санкцію та нараховано пеню, про що надав розрахунки фінансової санкції та пені (аркуші справи 10-16).

Вирішуючи даний спір, суд погоджується з доводами відповідача, викладеними у запереченнях на адміністративний позов щодо безпідставності позовних вимог та обґрунтованості прийнятого рішення з огляду на наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 вищезазначеного Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частиною 8 статті 9 Закону № 2464 визначено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Пунктом 4.3.6 розділу IV Інструкції, передбачено, що нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом (п. 11 ст. 9 Закону № 2464).

Відповідно до частини 6 статті 25 Закону № 2464 за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. Такі ж положення визначені і пунктом 6.10 Інструкції.

Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 та п. 7.2.2 розділу VII Інструкції, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті Інструкції, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Частиною 10 ст. 25 Закону №2464 та пунктом 7.5 Інструкції визначено, що на суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Частиною 16 статті 25 Закону № 2464 визначено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Докладний розрахунок порядку нарахування штрафу та пені із зазначенням сум заборгованості, порядку здійснення позивачем перерахування єдиного внеску із зазначенням дати та сум, наведений у запереченнях на адміністративний позов підтверджується розрахунком до оскаржуваного рішення (аркуші справи 76-78), а саме:

- розрахунок фінансової санкції та пені по особовому рахунку 36,76% - 49,7% :28.11.2012 року - 1 763 019,31 грн. - залишок суми єдиного внеску, нарахованого за жовтень 2012 року, до сплати - до 28.11.2012 року включно; 30.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 2612 від 30.11.2012 року на суму 253 806,41 грн.; з 28.11.2012 року по 30.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 25 380,64 грн. (10%) та пеня в сумі 507,61 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 2 дні; 10.12.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 112244412 від 10.12.2012 року на суму 823 500,00 грн.; з 28.11.2012 року по 10.12.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 82 350,00 грн. (10%) та пеня в сумі 9 882,00 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 12 днів; 27.12.2012 року - остаточна сплата за платіжним дорученням № 112426099 від 27.12.2012 року на суму 2 335 138,41 грн., за якими зарахування за жовтень місяць склало 685 712,90 грн. (залишок)., 1 649 425,51 грн. - різниця, що пішла в рахунок сплати наступного базового періоду (листопада 2012 року); з 28.11.2012 року по 27.12.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 68 571,29 грн. (10%) та пеня в сумі 19 885,67 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 29 днів;

- розрахунок фінансової санкції та пені по особовому рахунку 3,6 % - 28.11.2012 року - 185 978,33 грн. - залишок суми єдиного внеску, нарахованого за жовтень 2012 року, до сплати - до 28.11.2012 року включно; 30.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 2612 від 30.11.2012 року на суму 43301,52 грн.; з 28.11.2012 року по 30.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 4330,15 грн. (10%) та пеня в сумі 86,60 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 2 дні; 10.12.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 02244408 від 10.12.2012 року на суму 64000,00 грн.; з 28.11.2012 року по 10.12.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 6 400,00 грн. (10%) та пеня в сумі 768,00 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 12 днів; 27.12.2012 року - остаточна сплата за платіжним дорученням № 02426074 від 27.12.2012 року на суму 160000,00 грн., за яким зарахування за жовтень місяць склало 78 676,81 грн. (залишок)., 81323,19 грн. - різниця, що пішла в рахунок сплати наступного базового періоду (листопада 2012 року); з 28.11.2012 року по 27.12.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 7867,68 грн. (10%) та пеня в сумі 2281,63 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 29 днів;

- розрахунок фінансової санкції та пені по особовому рахунку 2 % - 28.11.2012 року - 9 301,39 грн. - залишок суми єдиного внеску, нарахованого за жовтень 2012 року, до сплати - до 28.11.2012 року включно; 30.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 2612 від 30.11.2012 року на суму 4 857,41 грн.; з 28.11.2012 року по 30.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 485,74 грн. (10%) та пеня в сумі 9,71 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 2 дні; 28.12.2012 року - остаточна сплата за платіжними дорученням № 2884 від 28.12.2012 року на суму 855,91 грн. та № 2877 від 28.12.2012 року на суму 4 322,37 грн., за якими зарахування за жовтень місяць склало 4 443,98 грн. (залишок)., 734,30 грн. - різниця, що пішла в рахунок сплати наступного базового періоду (листопада 2012 року); з 28.11.2012 року по 28.12.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 444,40 грн. (10%) та пеня в сумі 133,32 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 30 днів;

- розрахунок фінансової санкції та пені по особовому рахунку 33,2 % - 28.11.2012 року - 150 070,80 грн. - залишок суми єдиного внеску, нарахованого за жовтень 2012 року, до сплати - до 28.11.2012 року включно; 30.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 2615 від 30.11.2012 року на суму 86 460,15 грн. за яким зарахування за жовтень місяць склало 76 340,87 грн. (залишок), 10 119,28 грн. - різниця, що пішла в рахунок сплати наступного базового періоду (листопада 2012 року); з 28.11.2012 року по 30.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 7 634,09 грн. (10%) та пеня в сумі 152,68 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 2 дні; 28.12.2012 року - остаточна сплата за платіжним дорученнях № 2872 від 28.12.2012 року на суму 81 674,37 грн., за яким зарахування за жовтень місяць склало 73 729,93 грн. (залишок)., 7 944,44 грн. - різниця, що пішла в рахунок сплати наступного базового періоду (листопада 2012 року); з 28.11.2012 року по 28.12.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 7 372,99 грн. (10%) та пеня в сумі 2 211,90 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 30 днів;

- розрахунок фінансової санкції та пені по особовому рахунку 34,7 % - 28.11.2012 року - 705,45 грн. - залишок суми єдиного внеску, нарахованого за жовтень 2012 року, до сплати - до 28.11.2012 року включно; 30.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 2618 від 30.11.2012 року на суму 705,45 грн.; з 28.11.2012 року по 30.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 70,55 грн. (10%) та пеня в сумі 1,41 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 2 дні;

- розрахунок фінансової санкції та пені по особовому рахунку 2,6 % - 29.10.2012 року - 136,94 грн. - залишок суми єдиного внеску, нарахованого за вересень 2012 року, до сплати - до 28.10.2012 року включно; 15.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 496 від 15.11.2012 року на суму 136,94 грн.; з 29.10.2012 року по 15.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 13,69 грн. (10%) та пеня в сумі 2,33 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 17 днів; 30.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 2612 від 30.11.2012 року на суму 52,86 грн.; з 28.11.2012 року по 30.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 52,86 грн. (10%) та пеня в сумі 0,11 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 2 дні;

- розрахунок фінансової санкції та пені по особовому рахунку 8,41 % - 28.11.2012 року - 10 539,22 грн. - залишок суми єдиного внеску, нарахованого за жовтень 2012 року, до сплати - до 28.11.2012 року включно; 30.11.2012 року - часткова сплата за платіжним дорученням № 2613 від 30.11.2012 року на суму 9 441,79 грн., за яким зарахування за жовтень місяць склало 6 072,14 грн. (залишок), 3369,65 грн. - різниця, що пішла в рахунок сплати наступного базового періоду (листопада 2012 року); з 28.11.2012 року по 30.11.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 607,21 грн. (10%) та пеня в сумі 12,14 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 2 дні; 28.12.2012 року - остаточна сплата за платіжним дорученням № 2869 від 28.12.2012 року на суму 7 748,92 грн., за яким зарахування за жовтень місяць склало 4467,08 грн. (залишок)., 3281,84 грн. - різниця, що пішла в рахунок сплати наступного базового періоду (листопада 2012 року); з 28.11.2012 року по 28.12.2012 року - нарахована фінансова санкція на суму сплати єдиного внеску в сумі 446,71 грн. (10%) та пеня в сумі 134,01 грн. (0,1%) за кожний день прострочення платежу - за 30 днів.

Таким чином, станом на 29.11.2012 року за позивачем залишилась несплаченою частка зобов'язань за жовтень 2012 року у сумі 219804,30 грн., яка сплачувалась частинами, а саме - 30.11.2012 року у сумі 385136,66 грн., 10.12.2012 року у сумі 887500,00 грн., 27.12.2012 року у сумі 764389,71 грн., 28.12.2012 року у сумі 82640,99 грн., 15.11.2012 року у сумі 136,94 грн. - зараховано за жовтень місяць 2012 року, залишок 2119804,30 грн.

Відповідно до п.1.3. Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 27.09.2010 року № 21-2 "Про затвердження Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів" зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року №988\18283,- проведення операцій з обліку сум платежів спеціалістом відділу обліку надходження платежів органів Пенсійного фонду здійснюється в автоматичному режимі в хронологічному порядку за датами здійснення операцій на підставі документів, які підтверджують правильність та своєчасність цих операцій та п.5.4 - операції здійснюються в картках особових рахунків платників у хронологічному порядку. Облік надходження сум платежів у картках особових рахунків платників здійснюється в порядку календарної черговості настання строків сплати відповідних сум платежів.

На підтвердження руху сплачених позивачем коштів управлінням Пенсійного фонду України в Лутугінському районі Луганської області надано банківські виписки (аркуші справи 79-93).

Крім того, заборгованість відповідача підтверджується карткою особового рахунку платника податків та актами звірки взаєморозрахунків (аркуші справи 73-75, 94-100).

Окрім іншого, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до затвердженої Інструкцією № 21-5 додатка №8 перерозподіл відбувається у випадку спрямування сплати єдиного внеску на сплату фінансової санкції чи пені.

Таким чином, суд вважає, правомірним та обґрунтованим нарахування перерахованих позивачем грошових коштів у відповідності з призначенням платежу, зазначеному у наданих платіжних дорученнях та таким, що повністю відповідають вимогам діючого законодавства, а відтак позовні вимоги щодо визнання недійсним Рішення № 9 від 14.01.2013 року та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області винести нове рішення, є такими, що не підлягають задоволенню.

Також, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовної вимоги позивача щодо визнання дій управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області стосовно винесення Рішенням 9 «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» протиправними, оскільки вчинення дій суб'єктом владних повноважень щодо винесення оскаржуваного рішення є способом реалізації наданої суб'єкту владних повноважень компетенції. Здійснення дії являє собою процес реалізації наданих законом функцій суб'єкту владних повноважень. Самі по собі дії щодо прийняття рішення не тягнуть за собою будь-яких правових наслідків для особи. Правові наслідки для позивача несе акт індивідуальної дії, а саме рішення. Саме воно має вплив на його права та інтереси. Виходячи із завдань Кодексу адміністративного судочинства України, як то захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, судовий захист права може бути здійснений лише за умови наявності порушення для фізичної (юридичної) особи прав (чи інтересів).

З огляду на вищевикладене, суд зазначає, що вимоги позивача в частині визнання протиправними дій відповідача по винесенню оскаржуваного рішення не підлягають задоволенню через відсутність порушення прав діями відповідача, а обраний позивачем спосіб захисту в цій частині не відповідає об'єкту порушеного права.

Виходячи з викладеного вище суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову повністю.

Відповідно до статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки відповідачем зазначені витрати не здійснювалися, вони не підлягають стягненню з позивача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову державного підприємства "Луганськвугілля" до управління Пенсійного фонду України в Лутугінському районі Луганської області про визнання протиправними дій щодо винесення рішення № 9 «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску», у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» від 14.01.2013 року по застосуванню штрафу в розмірі 211980,43 грн. та пені в розмірі 36069,12 грн. за період з 28.11.2012 року по 28.12.2012 року, визнання недійсним рішення № 9 від 14.01.2013 року та зобов'язання винести нове рішення, відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 07 травня 2013 року.

Суддя А.А. Лагутін