ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 травня 2013 р.Справа №801/4786/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Котарева Г.М., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Військової частини А0156
про визнання протиправною бездіяльності та стягнення 7009,52грн.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Військової частини А0156 про визнання протиправною бездіяльності та стягнення 7009,52грн.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків у разі якщо позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України.
Предметом адміністративного позову є дії щодо незабезпечення речовим майном після звільнення з військової служби та грошова компенсація за неотримане речове майно.
Позовну заяву подано 29.04.13р.
Пунктом 15 ч. 1 ст. 3 КАС України встановлено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що позивача було звільнено з військової служби 14.12.12р. та довідка-розрахунок на отримання грошової компенсації за належне до видачі речове майно датована 15.02.13р.
Відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позовна заява не відповідає вимогам ч. 2 ст. 106 КАС України, тому що позивачем не наведені підстави, з яких він звернувся до суду із пропущеним строком, встановленим ч. 3 ст. 99 КАС України. Доказів того, коли він дізнався або повинен був дізнатись про винесення оскаржуваного рішення (про порушення його прав та інтересів) у менш ніж місячний строк до подачі позовної заяви до суду, не надано.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову:
- сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру -34,41грн. (0,03 розміру мінімальної заробітної плати).
- сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 114,70грн. та не більше 2294,00грн. (не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат).
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги в частині зобов'язання скасувати рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме:
- у порушення частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені, у тому числі, майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від вартості неотриманого позивачем речового майна, але не менш 114,70грн., та не більше 2294,00грн.
Загальна сума вартості неотриманого позивачем речового майна становить 7009,52грн., а отже судовий збір за звернення до суду з вимогами в частині стягнення грошової компенсації за неотримане речове майно у сумі 7009,52грн., повинен становити 114,70грн.
До того ж, позивачем не додано до позовної заяви платіжного документу про сплату 34,41грн. судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру в частині вимог про визнання протиправною бездіяльності щодо незабезпечення речовим майном після звільнення з військової служби.
Крім того суд вважає за необхідне роз'яснити, що за наявності обставин для звільнення позивача від сплати судового збору, передбачених статті 5 Закону України «Про судовий збір», позивач не позбавлений права звернутись до суду із відповідним клопотанням.
Крім того, позивач має право звернутися до суду з заявою про зменшення, розстрочку або звільнення від судових витрат, в порядку статті 88 КАС України та у відповідності до вимог пункту 5 частини 1 статті 106 КАС України.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 20.05.13 усунути вказані недоліки , а саме: додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату встановленого розміру судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового та майнового характеру на належні реквізити: рахунок 31210206784002, одержувач: Держаний бюджет міста Сімферополя, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, призначення платежу: «Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1», сума 34,41грн. (немайновий характер) та сума 114,70грн. (майновий характер), надати докази поважності пропуску строку звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів, встановленого ч. 3 ст. 99 КАС України.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/4786/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Котарева Г.М.