ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2013 р. Справа № 804/4299/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юркова Е.О.
при секретарі - Сап'яні С.А.
за участю: представник позивача - ОСОБА_1
представник відповідача - Духневич Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби з вимогами:
- скасувати податкові повідомлення-рішення від № 0000571702, №0000581702 та №0000591702 від 12.10.2012 року ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області;
- судові витрати покласти на відповідача.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що податкові повідомлення-рішення № 0000571702, №0000581702 та №0000591702 від 12.10.2012 року є протиправними, незаконними та такими, що не відповідають чинному законодавству та підлягають скасуванню, оскільки з 01.07.2009р. по 31.12.2010р. позивач здійснював діяльність на спрощеній системі оподаткування, а з 01.01.2011 на загальній системі оподаткування, але сума надходження грошових коштів не перевищувала встановлений п. 181.1 ст. 181 ПК України ліміт, відповідно ФОП ОСОБА_3 не зобов'язаний обов'язково зареєструватися як платник податку на додану вартість в органах Державної податкової служби.
Крім того, позивач зазначив, що згідно з пп. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 ПК України платник податків має право обирати самостійно метод ведення обліку доходів і витрат. Частиною 3 ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, яким відповідно до законодавства і надано дозвіл на ведення спрощеного обліку доходів і витрат, ведуть бухгалтерський облік і подають фінансову звітність у порядку, встановленому законодавством про спрощену систему обліку і звітності. Таким чином, Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» надає фізичній особі - підприємцю право вести спрощений облік доходів і витрат.
З огляду на викладене позивач вважає, що до перевірки ним були надати усі первинні документи в частині належного підтвердження витрат, а тому твердження відповідача стосовно безпідставного віднесення витрат декларації про доходи за 2011р. в розмірі 42353 грн. є необґрунтованими.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні адміністративного позову просив відмовити, зазначивши, що перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 була проведена на виконання повноважень податкового органу, оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені в межах правового поля, при наявності порушень позивачем податкового законодавства, у зв'язку із чим підстави для задоволення позову відсутні.
Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача по справі, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Так, відповідно до матеріалів акту перевірки «Про результати документальної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_2) за період з 01.07.2009 по 31.12.2011» від 28 вересня 2012р. за № 3005/172/НОМЕР_2 - фізична особа - підприємець ОСОБА_3 зареєстровано в Виконавчому комітеті Дніпропетровської міської ради, 13.05.2003р., отримав свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_4, номер запису про державну реєстрацію 04052459Ф0070344, на податковому обліку в ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська перебуває з 19.05.2003р. за №11624.
Таким чином, ОСОБА_3 є фізичною особою - підприємцем, яка зобов'язана виконувати обов'язки, покладені на неї законами у зв'язку зі здійсненням підприємницької діяльності.
Судом встановлено, що на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.77.1 ст.77, п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, відповідно до направлень від 05.09.2012 № 655/172, №656/23-4 виданих ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби та плану-графіка проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, фахівцями ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведена документальна планова перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2009 по 31.12.2011 відповідно до затвердженого плану перевірки, наведеного у додатку до акта.
Про проведення документальної планової перевірки фізична особа - підприємець ОСОБА_3 проінформований письмовим повідомленням від 22.08.2012р. № 22813/172 та наказом від 22.08.2012р. № 763, які вручені особисто ОСОБА_3 22.08.2012р.
ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області ДПС з направленнями про проведення документальної планової перевірки фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 ознайомлено особисто підприємця 05.09.2012.
За результатами перевірки складено акт № 3005/172/НОМЕР_2 від 28 вересня 2012р.
Перевіркою встановлено, в період з 01.07.2009 по 31.12.2011 ФОП ОСОБА_3 здійснював таки види господарської діяльності:
90.03.0 - прибирання сміття, боротьба з забрудненням та подібні види діяльності;
71.10.0 - оренда автомобілів.
Оподаткування одержаних доходів від здійснення господарської діяльності з 01.07.2009 року по 31.12.2010 року ФОП ОСОБА_3 здійснював на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року - на загальній системі оподаткування.
Перевіркою встановлені наступні порушення:
1. п. 181.1 с.181, п. 183.1 ст.183, п. 187.1 ст.187 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, занижено податок на додану вартість у розмірі 106516 грн., у тому числі:
- за січень 2011 року в сумі 4400 грн.;
- за лютий 2011 року в сумі 270 грн.;
- за березень 2011 року в сумі 500 грн.;
- за квітень 2011 року в сумі 344 грн.;
-за травень 2011 року в сумі 6660 грн.;
- за червень 2011 року в сумі 10468 грн.;
- за липень 2011 року в сумі 378 грн.;
- за серпень 2011 року в сумі 3152 грн.;
- за вересень 2011 року в сумі 17938 грн.;
- за жовтень 2011 року в сумі 9548 грн.;
- за листопад 2011 року в сумі 19515 грн.;
- за грудень 2011 року в сумі 33343 грн.
2. п.п.49.2, п.п.49.3 та п.п.49.18.1 пункту 49.18 ст.49 розділу II, п.203.1 ст.203 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755- VІ за період з 11.01.2011 по 31.12.2011 року в частині ненадання податкової звітності з податку на додану вартість.
3. п.177.2, п.177.4 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, в результаті чого занижено податок з доходів фізичних осіб за 2011 рік на суму 6352,92 грн.
4. абз.5 п.6 ст.128 Господарського кодексу України від 16.01.2003 N 436-ІV (із змінами та доповненнями) та п.177.10 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755- VІ щодо неведення обліку доходів і витрат у 2010 році та неналежне ведення обліку у 2011 році.
5. п.51.1 ст.51 , абз.б п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755- VІ в частині ненадання звіту за формою ГДФ за І квартал 2011 року про суми доходів, виплачених на користь фізичної особи - підприємця.
Відповідно до ч. 1 п. 58.1. ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
На підставі висновків акту перевірки № 3005/172/НОМЕР_2 від 28 вересня 2012р. ДПІ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська було прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.10.2012р. №0000571702, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 129 355,50 грн. (за основним платежем 106 516,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 22 839,50 грн.), повідомлення-рішення від 12.10.2012р. №0000581702, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1,00 грн., повідомлення-рішення від 12.10.2012р. №0000591702, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 8 541,15 грн. (за основним платежем - 6 352,92 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 2 098,23 грн.).
Судом встановлено, що за період з 01.07.2009 по 31.12.2010 ФОП ОСОБА_3 здійснював діяльність на спрощеній системі оподаткування відповідно до Указу Президента №727 та за період з 01.01.2011 по 31.12.2011 на загальній системі оподаткування відповідно до ПКУ №2755.
В ході проведення перевірки встановлено порушення підприємцем порядку ведення результатів підприємницької діяльності, а саме: ФОП ОСОБА_3 у періоді з 2009-2010 не вівся облік доходів і витрат у Книзі обліку доходів і витрат за ф. № 10 до перевірки не надана Книга обліку доходів і витрат за ф. № 10 за 2009-2010р.
У періоді 2011р. облік доходів і витрат вівся за формою Книги обліку доходів і витрат, затвердженої Наказом ДПА України від 24.12.2010 №1025 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення».
Відповідно до пункту 177.10 статті 177 розділу IV Податкового кодексу України - фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
ФОП ОСОБА_3 облік доходів і витрат вівся неналежним чином, записи про операції були здійснені щоквартально (в загалі).
Таким чином, в порушення абз.5 п.6 ст.128 Господарського кодексу України від 16.01.2003 N 436-ІV (із змінами та доповненнями) та п.177.10 п.177 ст.177 ПКУ №2755 встановлено неналежне ведення обліку доходів і витрат ФОП ОСОБА_3
Згідно виписок з банку та відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України про суми виплачених доходів ФОП ОСОБА_3 отримані доходи:
- протягом 3-4 кв. 2009 року у розмірі 158365,4грн.;
- протягом 2010 року у розмірі 428010,2 грн.
Перевіркою правильності визначення витрат встановлено розбіжності між даними перевірки та даними декларації про доходи за період з 01.01.2011 по 31.12.2011, що призвело до завищення витрат за на загальну суму 42353 грн.
В судовому засіданні встановлено, що ФОП ОСОБА_3 до перевірки були надані первинні документи, щодо документального підтвердження витрат, а саме:
1) акти про фактично здійснені послуги з поховання або утилізації відходів згідно договору №31-Ж (М) від 01.01.2011р. з ТОВ «Екологія Україна» та квитанції до прибуткових касових ордерів на загальну суму 874284,0 грн.
2) акт про послуги у сфері інформатизації з договором №1-01/11 від 01.01.2011р. з ФОП ОСОБА_4 та квитанції до прибуткових касових ордерів на загальну суму 7500,0 грн.
3) акт про організацію перевезення за маршрутами (діспетчерізація) згідно договору №12/01-11 від 12.01.2011 з ПП «Геліос-Д» та квитанції до прибуткових касових ордерів на загальну суму 27000,0 грн.
Згідно п. 177.2 ст.177 ПК України об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Відповідно до п. 177.4 ПКУ - до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.
В порушення п. 177.2, п. 177.4 ПК України ФОП ОСОБА_3 до складу витрат декларації про доходи за 2011 рік було віднесено витрати у розмірі 42353 грн., які не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами.
Перевіркою правильності визначення оподатковуваного доходу за період з 01.04.2009 по 31.12.2011 встановлено розбіжності між даними перевірки та даними декларації про доходи № 11168882 від 02.02.2012р. та № 11178203 від 27.04.2012р., що призвело до заниження оподатковуваного доходу за 2011 рік на загальну суму 42353 грн.
Таким чином, за результатами перевірки, встановлено заниження податоку з доходів фізичних осіб за 2011 рік на суму 6352,92 грн. (розрахунок ПДФО проведено з урахуванням п.167.1 ст.167 ПК України).
В ході перевірки також встановлено, що ФОП ОСОБА_3 па протязі І кв. 2011 року здійснював розрахунки за послуги у сфері інформатизації з ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_3) у готівковій формі.
Пунктом 51.1 статті 51 ПК України визначено, що податковий агент зобов'язаний подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку органу державної податкової служби за місцем свого обліку.
Відповідно до абз. б п. 176.2 ст.176 ПК України особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Кодексу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подасться незалежно від того, виплачує чи ні доходи платникам податку зазначена особа протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
В порушення п.51.1 ст.51, абз. б п. 176.2 ст. 176 ПК України ФОП ОСОБА_3 до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська не надано звіт за формою 1-ДФ за I квартал 2011 року щодо суми доходів, виплачених на користь фізичної особи - підприємця.
В судовому засіданні представник позивача стверджував, що до перевірки позивачем були надати усі первинні документи, (також і в частині належного підтвердження витрат на суму 42353 грн.), але в обґрунтування своїх доводів, надати ці документи до суду не зміг, зазначивши, що усі ці документи знаходяться у відповідача. Проте, представником відповідача до матеріалів справи надано опис документів, які пред'являв позивач до перевірки, в якому є запис позивача стосовного того, що всі перелічені документи згідно опису, йому було повернуто 28.09.2012р.
З урахуванням вищезазначеного суд дійшов висновку, що ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська правомірно було винесено у відношенні ФОП ОСОБА_3 податкове повідомлення-рішення від 12.10.2012р. №0000581702, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1,00 грн. та податкове повідомлення-рішення від 12.10.2012р. №0000591702, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 8 541,15 грн. (за основним платежем - 6 352,92 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 2 098,23 грн.).
Щодо порушень п. 181.1 с.181, п. 183.1 ст.183, п. 187.1 ст.187 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, стосовно заниження ФОП ОСОБА_3 податку на додану вартість у розмірі 106516 грн., у тому числі: за січень 2011 року в сумі 4400 грн.; за лютий 2011 року в сумі 270 грн.; за березень 2011 року в сумі 500 грн.; за квітень 2011 року в сумі 344 грн.; за травень 2011 року в сумі 6660 грн.; за червень 2011 року в сумі 10468 грн.; за липень 2011 року в сумі 378 грн.; за серпень 2011 року в сумі 3152 грн.; за вересень 2011 року в сумі 17938 грн.; за жовтень 2011 року в сумі 9548 грн.; за листопад 2011 року в сумі 19515 грн.; за грудень 2011 року в сумі 33343 грн. та п.п.49.2, п.п.49.3 та п.п.49.18.1 пункту 49.18 ст.49 розділу II, п.203.1 ст.203 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755- VІ за період з 11.01.2011 по 31.12.2011 року в частині ненадання податкової звітності з податку на додану вартість, суд зазначає наступне.
ФОП ОСОБА_3 за перевіряємий період не був зареєстрований платником податку на додану вартість в ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до п. 180.1 ст.180 Податкового кодексу України, платником податку є будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку.
Пунктом 181.1 ст.181 Податкового кодексу України № 2755-VІ встановлено, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.
Згідно п. 183.1 ст.183 Податкового кодексу України, будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку, подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.
Статтею 183 Податкового кодексу України визначено порядок реєстрації осіб як платників податку на додану вартість, а саме:
- п. 183.2. «у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу».
- п. 183.3. «у разі добровільної реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних».
- п. 183.4. «особи, що переходять на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування за умови, якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 або пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, що не передбачає сплати податку, подають реєстраційну заяву одночасно з поданням заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування. Датою переходу зазначених осіб на загальну систему оподаткування є дата їх реєстрації як платників податку».
Відповідно до п. 183.10 ст.183 ПКУ - будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, і у випадках та у порядку, передбачених цією статтею, не подала до органу державною податкової служби реєстраційну заяву, несе відповідальність за не нарахування або не сплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Відповідно п. 187.1 ст.187 ПКУ - датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
ФОП ОСОБА_3 з 01.01.2011 року здійснює підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування.
Перевіркою встановлено, що з 11.01.2011р. ФОП ОСОБА_3 надано послуг та отримано на розрахунковий рахунок грошові кошти - виручки від здійснення підприємницької діяльності у розмірі 532 572,76 грн.
Враховуючі зазначене та вимоги діючого законодавства ФОП ОСОБА_3, у зв'язку з перевищенням загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців сукупно 300 000 грн., у січні 2011 року повинен був з 11 січня 2011 року - у строки визначені ст.183 Податкового кодексу України зареєструватись платником ПДВ.
Вищезазначене підтверджено наданими представником відповідача у судовому засіданні копіями звітів позивача, суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку за ІІ, ІІІ та ІV квартали 2010р. де обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) за звітний квартал наростаючим підсумком з податку терміну дії Свідоцтва про сплату єдиного податку в календарному році становило: ІІ квартал 2010р. - 416 902,79 грн., ІІІ квартал 2010р. - 418 379,79 грн. та ІV квартал 2010р. - 428 010,20 грн.
При цьому суд зазначає, що приписами п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України встановлено саме сукупне перевищення 300 000 гривень загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, незалежно від того, що в 2010 році, (час виникнення у позивача перевищення), вищезазначена норма Податкового кодексу України ще не діяла.
Таким чином, отриманий ФОП ОСОБА_3 дохід від здіснення підприємницької діяльності з 11.01.2011 року у розмірі 532 572,76 грн. є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
Ставка податку відповідно до ст.193 ПК України, з урахуванням п.10 підрозділу 2 розділу 20 Перехідних положень складає 20 відсотків.
За результатами перевірки встановлено заниження податку на додану вартість на загальну суму 106516 грн.
Пунктом 49.2 статті 49 розділу II ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді»
Відповідно до п.202.1 ст.202 розділу V ПКУ №2755 звітним (податковим) періодом є один календарний місяць.
Згідно п.203.1 ст.203 розділу V ПК України - податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю. протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.»
Перевіркою встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість в порушення п.п.49.2, п.п.49.3 та п.п.49.18.1 пункту 49.18 ст.49 розділу II, п.203.1 ст.203 розділу V ПКУ №2755 за період з 11.01.2011 по 31.12.2011 року. (11 базових звітних (податкових) періодів).
Враховуючи викладене, суд вважає, що і податкове повідомлення-рішення винесене ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська у відношенні ФОП ОСОБА_3 від 12.10.2012р. №0000571702, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 129 355,50 грн. (за основним платежем 106 516,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 22 839,50 грн.) є правомірним та не підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 94 КАС України, якщо судовим рішенням позивачеві відмовлено у задоволенні позову повністю, сплачений ним судовий збір не повертається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити у повному обсязі.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови викладений 30.04.2013 року.
Суддя Е.О. Юрков