ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2013 року Справа № 823/1234/13-а
09 год. 15 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гаращенка В.В.,
при секретарі: Шалько І.П.,
за участю:
прокурора: Шкрьобки О.В.;
представника позивача: Обруча Ю.Д. - за довіреністю;
відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся Смілянський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій.
26 квітня 2013 року Смілянським міжрайонним прокурором подано клопотання про заміну сторони у справі. Прокурор просить замінити позивача Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті України на належного позивача - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області, про що 26.04.2013 року винесено відповідну ухвалу.
У позовній заяві позивач стверджує, що за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідачем винесено постанову від 19.06.2012 року № 134269, якою до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 1700 грн. Оскільки відповідач не сплатив зазначену суму добровільно, позивач просить стягнути її в судовому порядку.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, також просив позов задовольнити.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді.
Згідно із ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт» від 05 квітня 2001 року № 2344-III (далі - «Закон № 2344-III»).
Відповідно до статті 6 Закону № 2344-III центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Статтею 39 Закону № 2344-III визначається перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, при цьому автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
7 травня 2012 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області проведено перевірку щодо додержання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезення пасажирів автомобільним транспортом відповідача по маршруту «Київ-Сміла».
За результатами перевірки складено акт №027869, з якого вбачається, що 07.05.2012 року водій ОСОБА_4, керуючи транспортним засобом, що належить ФОП ОСОБА_3, марки Фольксваген, д.р.н. НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів (11 пасажирів) на договірних умовах без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: документу, що засвідчує оплату транспортних послуг, чим порушено вимоги вищевказаного закону.
Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлена статтею 60 Закону № 2344-ІІІ, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
На підставі вказаного акту та з урахуванням положень зазначеної статті Закону, позивачем прийнято постанову від 19.06.2012 року №134269 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється органам державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Приймаючи до уваги, що відповідач у встановлені законодавством строки фінансові санкції не сплатив, постанову про їх накладення не оскаржив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, (АДРЕСА_1) в доход бюджету через територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області (18006, м. Черкаси, бул. Шевченка 389, ідентифікаційний код 38305503) фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя В.В. Гаращенко