Постанова № 31088925, 23.04.2013, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2013
Номер справи
806/1643/13-а
Номер документу
31088925
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 806/1643/13-a

категорія 10.1

23 квітня 2013 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Фещук А.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 465,38 грн.,-

встановив:

Предметом даного позову є стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та фінансових санкцій у сумі розміром 465,38 грн. Станом на 04.10.2012 року відповідачем не сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України в розмірі 219,89 грн., та нараховані фінансові санкції в сумі розміром 245,49 грн., що підтверджується розрахунком сум заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідачем 06.04.2010 року отримана вимога про сплату боргу №Ф3-36 від 01.04.2010 року, що засвідчується копією зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення, доданого до позовної заяви. Доказів оскарження вимоги відповідачем до суду не надано.

Позивачем прийнято рішення №619 від 08.04.2010 р. про застосування фінансових санкцій за неподання відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, відповідно до якого нараховано штраф у сумі розміром 245,49 грн., яке отримане відповідачем, що засвідчується копією зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення. Вказане рішення відповідачем оскаржене не було. В добровільному порядку сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та фінансові санкції у сумі розміром 465,38 грн. відповідачем не сплачена.

Пунктом 2.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, серед основних завдань управління визначено збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-IV) страхувальник зобов'язаний, зокрема, нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 3 статті 18 Закону №1058-IV визначено, що страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з частиною 1 статі 24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Частинами 4-6 статті 20 Закону №1058-IV визначено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.

Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.

Страхувальники - фізичні особи, які не мають банківських рахунків, сплачують страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи.

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з частиною 12 статті 20 Закону №1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до Закону №1058-IV постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Підпунктом 2.1.2 пункту 2.1 вказаної Інструкції передбачено, що платниками страхових внесків є підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують заробітну плату (винагороду), грошове забезпечення, допомогу.

Згідно з п.п. 5.9. п.5 Інструкції обчислення страхових внесків органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону №1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з п.4 ч.3 ст.17 Закону №1058-IV страхувальник зобов'язаний, зокрема, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, формують та подають до органів Пенсійного фонду України звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення базового звітного періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Звітність може бути надана органу Пенсійного фонду України за добровільним рішенням платника страхових внесків в електронній формі з умовою дотримання чинного законодавства, що регулює ці питання.

Обчислення та сплата внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначено статтею 20 Закону.

Згідно пункту 4 частини 2 статті 17 Закону №1058-IV, страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Відповідальність за своєчасність, повноту нарахування та сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування несе страхувальник - роботодавець. При цьому розрахунок подається платником незалежно від стану його фінансово-господарської діяльності.

Згідно вимог п.5 ч.9 ст.106 Закону України №1058-IV виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції, зокрема, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 15 статті 106 Закону №1058-IV визначено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Оскільки відповідач протягом встановленого законом строку суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, своєчасно не сплатив, тому виходячи з вимог законодавства вона підлягає стягненню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

постановив:

Позов управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 465,38 грн., - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та фінансові санкції в сумі розміром 465 (чотириста шістдесят п'ять) грн. 38 (тридцять вісім) коп., а саме:

450 (чотириста п'ятдесят) грн. 50 (п'ятдесят) коп. на п/р №25607312653 у Філії ЖОУ АТ "Державний Ощадний банк України", МФО 311647, код ЄДРПОУ 37927490;

14 (чотирнадцять) грн. 88 (вісімдесят вісім) коп. на п/р №25606302653, у Філії ЖОУ АТ "Державний Ощадний банк України", МФО 311647, код ЄДРПОУ 37927490.

Відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя А.В. Фещук