УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 травня 2013 року№ 812/4191/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000192220 від 09.04.2013 та №0000172210, -
ВСТАНОВИВ:
30 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000192220 від 09.04.2013 та №0000172210.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674 передбачено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову:
- майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат;
- немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст.4 вищезазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515-VI розмір мінімальної заробітної плати складає 1147 грн.
Як вбачається із матеріалів адміністративного позову, позивачем надано суду копію квитанції про сплату судового збору, замість оригіналу, однак ч.3 ст.106 КАС України не передбачено надання копії документу про сплату судового збору.
У позовній заяві позивач просить визнати дії службових осіб Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби протиправними та скасувати податкової повідомлення - рішення №0000192220 від 09.04.2013, яким ОСОБА_1 нараховано суму грошового зобов'язання за платежем: пеня за порушення термінів ЗЕД, невиконання зобов'язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства у розмірі 2824,45 грн.; №0000172210 від 09.04.2013, яким позивачу нараховано суму грошового зобов'язання за платежем: штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 510,00 грн. Тобто, заявлено вимоги немайнового та майнового характеру.
Як вбачається з копії квитанції № k3/Q/116 від 26 квітня 2013 року, позивачем сплачено судовий збір в сумі 115,00 грн. як за звернення до суду з позовною вимогою лише майнового характеру.
Також позивачем не додано до позовної заяви копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів.
Пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем при подачі позову не надано оригіналу квитанції про сплату судового збору № k3/Q/116 від 26 квітня 2013 року, не було сплачено судовий збір за немайнові вимоги у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір», а саме, у розмірі 34,41 грн. та не перераховано на відповідний розрахунковий рахунок, а також не додано до позовної заяви копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів.
У зв'язку з вищевикладеним суд приходить до висновку, що позовна заява фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Згідно ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 87, 104-106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000192220 від 09.04.2013 та №0000172210 залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків шляхом надання до суду: оригіналу квитанції про сплату судового збору № k3/Q/116 від 26 квітня 2013 року, документу про сплату судового збору за заявлені немайнові вимоги у розмірі 34,41 грн., а також копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів.
Недоліки повинні бути усунені протягом 10 днів з моменту отримання цієї ухвали. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.
СуддяН.В. Кравцова