8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 квітня 2013 року Справа № 812/3795/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ципко О.В.
при секретарі: Гаркуші Ю.О.
за участю сторін:
представника позивача: Морозова П.В. (довіреність №1/9/10 від 04.01.2013)
представника відповідача: Шкуліпи С.П. (довіреність №29 від 08.01.2013)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення заборгованості у розмірі 337 879,80 грн. з рахунків у банках , -
ВСТАНОВИВ:
19 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення заборгованості у розмірі 337 879,80 грн. з рахунків у банках.
В обґрунтування позову податкова інспекція зазначила, що Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» зареєстровано Виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради 21.05.1996 за №1379 120 0000 000481.
Підприємство перебуває на обліку як платник податків у Антрацитівській ОДПІ Луганської області з 09.01.1992.
У зв'язку із несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань станом на 05.04.2013 у відповідача утворилася податкова заборгованість перед бюджетом в сумі 337 879,80 грн., яка включає:
- суму боргу з податку на додану вартість у розмірі 313 468,00 грн.;
- суму екологічного податку у розмірі 24 411,80 грн.
З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/22 від 05.10.2001 та другу податкову вимогу №2/189 від 05.11.2001.
У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечував, позовні вимоги визнав у повному обсязі, надав письмовий відгук на позов та додатково пояснив, що АМКП «Теплокомуненерго» є планово - збитковим підприємством, яке отримує державну підтримку на собівартість. Основним споживачем теплової енергії є населення, яке несвоєчасно сплачує послуги теплопостачання. Станом на 01.04.2013 заборгованість населення перед відповідачем становить 23 345 722,00 грн. Існування заборгованості споживачів призвело до виникнення податкового боргу та боргу перед працівниками підприємства. Представник відповідача не заперечує проти заявлених позивачем вимог, але сплатити одразу заборгованість не має можливості, у зв'язку із чим представник відповідача просив встановити порядок і спосіб виконання рішення шляхом розстрочення виплати заборгованості у розмірі 337 879,80 грн. на 36 місяців, починаючи з травня 2013 року, із сплатою боргу рівними частинами щомісяця по 9385,55 грн.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
В судовому засіданні встановлено, що Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» зареєстровано Виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради 21.05.1996 за №1379 120 0000 000481 (а.с.6).
Підприємство перебуває на обліку як платник податків у Антрацитівській ОДПІ Луганської області з 09.01.1992 (а.с.12).
Згідно свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №16146474 підприємство є платником податку на додану вартість з 11.07.2003 (а.с.11).
Згідно розрахунку суми податкового боргу станом на 05.04.2013 у відповідача утворилася податкова заборгованість перед бюджетом в сумі 337 879,80 грн., яка включає:
- суму боргу з податку на додану вартість у розмірі 313 468,00 грн., яка самостійно визначена платником податків у податковій декларації з податку на додану вартість від 20.03.2013 №9014614389 (а.с.17-19);
- суму екологічного податку у розмірі 24 411,80 грн., яка складається із штрафної санкції, нарахованої податковим органом у податкових повідомленнях - рішеннях від 04.06.2010 №0002721530 та від 09.12.2011 №0002061530 (а.с.16), які були отримані відповідачем 07.06.2010 та 12.12.2011 відповідно, та пені у розмірі 7828,60 грн.
З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/22 від 05.10.2001 та другу податкову вимогу №2/189 від 05.11.2001 (а.с.20).
Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, серед інших, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог п.49.16 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити податкове зобов'язання, яке самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Кодексом.
Сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно із п.п.54.3.2 п. 54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Згідно з п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації:
за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами
забруднення;
скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти;
розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього
місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Як встановлено в судовому засіданні, податкова заборгованість підприємства, яка складає 337 879,80 грн., є узгодженою та відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Крім того, відповідач в судовому засіданні визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав в письмовому зверненні до суду.
Частинами 1, 2 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд вважає, що підстави для неприйняття визнання позову відсутні, позовні вимоги позивачем доведені, тому Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби банках підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки та порядок виконання можуть бути визначені у судовому рішенні.
Враховуючи те, що підприємство на даний час знаходиться у важкому фінансовому становищі, позивач не заперечував проти розстрочення виплати заборгованості, про що надав письмову заяву, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви відповідача про встановлення способу виконання судового рішення.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення заборгованості у розмірі 337 879,80 грн. з рахунків у банках задовольнити повністю.
Стягнути кошти з розрахункових рахунків у банках, Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» (94613 Луганська область, м. Антрацит, вул.. Горноспасательна, 4, ідентифікаційний код 03076618) в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом, а саме:
- з податку на додану вартість у розмірі 313 468,00 грн. (триста тринадцять тисяч чотириста шістдесят вісім гривень 00 копійок), перерахувавши до Державного бюджету на р/р 31114029700010, код платежу 14010100, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач Антрацитівське УДКСУ Луганської області, код отримувача 37983403;
- з екологічного податку у розмірі 24 411,80 грн. (двадцять чотири тисячі чотириста одинадцять гривень 80 копійок), на р/р 33113329700010, код платежу 19050200, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач Антрацитівське УДКСУ Луганської області, код отримувача 37983403.
Встановити спосіб виконання судового рішення шляхом сплати суми боргу у розмірі 337 879,80 грн. рівними частками протягом 36 місяців, починаючи з 01 травня 2013 року, із сплатою боргу рівними частинами щомісяця по 9385,55 грн.
Зобов'язати Антрацитівську об'єднану державну податкову інспекцію Луганської області Державної податкової служби провести у картках особових рахунків Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» розстрочення податкового боргу згідно встановленого судом графіку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 07 травня 2013 року.
Суддя О.В. Ципко