Постанова № 31074014, 29.04.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2013
Номер справи
821/445/13-а
Номер документу
31074014
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2013 р. Справа № 821/445/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до обласного комунального підприємства "Ліки Херсонщини" про стягнення пені за несплату соціального внеску,

встановив:

Звернувшись до суду позивач посилається на те, що згідно із Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі по тексту -Закон № 2464-VI) ОКП "Ліки Херсонщини" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі по тексту - єдиний внесок). Згідно із ч. 6 ст. 9 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Станом на 28.01.2013р. зобов'язання підприємства по єдиному внеску до Пенсійного фонду складає 87851,41 грн. по яким сплата не проводилась.

Просить стягнути з обласного комунального підприємства "Ліки Херсонщини" заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 87851 грн. 41 коп.

Позивачем неодноразово змінювались позовні вимоги, остаточно просив суд стягнути з ОКП «Ліки Херсонщини» заборгованість по єдиному внеску у сумі 86 196,49 грн.

Представник відповідача заявлені позовні вимоги визнав у повному обсязі. Просила суд надати ОКП «Ліки Херсонщини» розстрочку по сплаті суми боргу перед управлінням пенсійного фонду України в м. Херсоні у розмірі 86196 грн. 49 коп. на 6 місяців рівними частками, а саме з 01 травня 2013 р. по 1 листопада 2013р. по 14366 грн. 08 коп.

В обґрунтування заявленого клопотання посилається на те, що обласне КП «Ліки Херсонщини» знаходиться в край важкому фінансовому стані. Так, станом на 01 квітня 2013р. заборгованість підприємства перед кредиторами за поставлений товар становить 195 940 грн. 47 коп., за надані підприємству послуги - 188 999 грн. 21 коп., що підтверджується відповідними довідками. Також факт збитковості підприємства підтверджується, фінансовим звітом за 2012р. з якого вбачається що чистий прибуток підприємства на початок звітного періоду становить -443 грн. 30 коп., а на кінець звітного періоду -126 грн. 30 коп.

Представник позивача проти розстрочення виконання рішення суду заперечував.

Представник позивача та відповідач справу просили розглядати без їх участі, в порядку письмового провадження.

Відповідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази по справі, суд встановив такі обставини.

Обласне комунальне підприємство "Ліки Херсонщини" має статус юридичної особи (код ЄДРПОУ 37839572), є роботодавцем і, відповідно, платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності відповідач має 5-й клас професійного ризику, що підтверджується копіями поданих звітів страхувальника.

Підприємство-боржник не сплачує єдиний внесок в обсязі, передбачений Законом. Станом на 26.04.2013 року за боржником існує заборгованість по єдиному внеску в розмірі 86 196,49 грн.

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 р. (далі - Закон № 2464-VI) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно із положеннями Закону № 2464-VI та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі по тексту - єдиний внесок).

Юридичні особи-роботодавці є страхувальниками для платників єдиного внеску, зазначених у пунктах 2, 3, 6 - 14 частини першої ст. 4 Закону № 2464-VI. Крім цього, відповідно до ч. 9 ст. 9 Закону № 2464-VI обчислення і сплата єдиного внеску за платників, зазначених у пунктах 2, 3, 6, 7, 8, 9 та 11 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюються платниками, зазначеними у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, за рахунок сум, на які внесок нарахований. Таким чином, до обов'язків юридичних осіб-роботодавців входить своєчасне нарахування та сплата нарахованого єдиного внеску до Пенсійного фонду на суми, що виплачуються ними найманим працівникам та які є базою для нарахування єдиного внеску відповідно до зазначеного Закону.

Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Відповідно до ч. 8 ст. 9 цього ж Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 3 ст. 25 Закону № 2464-VI передбачено, суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Частиною 10 ст. 25 Закону № 2464-VI передбачено, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VI, територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Частиною 15 ст. 25 Закону № 2464-VI встановлено, суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.

Частиною 16 ст. 25 Закону № 2464-VI передбачено строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Частиною 4 ст. 8 Закону № 2464-VI визначено, порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Відповідно ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з обласного комунального підприємства "Ліки Херсонщини" (код ЄДРПОУ 37839572) на користь управління Пенсійного фонду України у місті Херсоні (код ЄДРПОУ 37960171) недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 86196 (вісімдесят шість тисяч сто дев'яносто шість) грн. 49 коп.

Встановити спосіб та строки виконання рішення суду шляхом розстрочення терміну сплати заборгованості на 6 місяців щомісячним погашенням боргу рівними частками, починаючи з травня 2013р. по вересень 2013 року по 14366 грн. 08 коп. (чотирнадцять тисяч триста шістдесят шість) грн. 08 коп., в жовтні 2013 року в розмірі 14366 (чотирнадцять тисяч триста шістдесят шість) грн. 09 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Варняк С.О.

кат. 10.2