ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/1606/13-а
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Бойко С.С., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Полтавського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
28 березня 2013 року Полтавський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3 400 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилався на те, що проведеними державними інспекторами перевірками встановлено та зафіксовано в актах перевірки від 17.08.2012 та 06.09.2012 порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме, статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв'язку з чим постановами про застосування фінансових санкцій від 08.10.2012 № 150440 та від 29.10.2012 № 156152 до відповідача застосовано фінансові санкції в загальному розмірі 3 400 грн. Фінансові санкції до Державного бюджету відповідач не сплатив, що стало підставою для звернення до суду про стягнення коштів.
Як вбачається з матеріалів справи 15.04.2013 відповідач отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Правом надати до суду заперечення у десятиденний строк не скористався.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 17.08.2012 державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області перевірено транспортний засіб марки Volkswagen д.р.з. НОМЕР_2, який належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, за кермом якого знаходився ОСОБА_2
За результатами даної перевірки складено акт перевірки від 17.08.2012, в якому зафіксовано порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: у водія відсутня індивідуальна контрольна книжка. Даний акт доведено до відома водія, який вказав, що індивідуальну контрольну книжку забув в офісі.
Крім того, 06.09.2012 державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області перевірено транспортний засіб марки Volkswagen LT 28 П д.р.з. НОМЕР_2, який належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, за кермом якого знаходився останній.
За результатами даної перевірки складено акт перевірки від 06.09.2012, в якому зафіксовано порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг перевезення пасажирів без оформлення договору з замовником перевезення та за відсутності документу, що засвідчує сплату послуг, договору обов'язкового страхування від нещасних випадків на транспорті та ліцензійної картки. Даний акт доведено до відома водія, та підписано ним без зауважень.
Частиною 6 статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція), що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190 (далі -Положення).
Згідно з пунктом 5 Положення Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезень пасажирів та вантажів.
Для виконання покладених на Головавтотрансінспекцію завдань відповідно до пункту 8 Положення утворюються територіальні органи Головавторансінспекції в межах граничної чисельності її працівників.
Пунктом 6 Положення про територіальне управління Головтрансінспекції в Полтавській області визначено, що територіальне управління має право проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування щодо їх відповідності вимогам законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пункту 4 Порядку державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових, рейдових перевірок.
Згідно із положеннями статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справ про порушення законодавства на автомобільному транспорті, на підставі актів від 17.08.2012 та 06.09.2012 начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області Кужиль В.М. винесено постанови від 08.10.2012 № 150440 та від 29.10.2010 № 156152, якими до відповідача застосовано фінансові санкції в загальному розмірі 3 400 грн. Зазначені постанови направлені відповідачу.
Враховуючи вищезазначене, та те, що відповідачем фінансові санкцій в сумі 3 400 грн. станом на дату розгляду справи до Державного бюджету України не перераховано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Полтавського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Повноваження прокурора звертатися до суду в інтересах держави передбачені ч. 2 ст. 60 КАС України, ч. 2 ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру".
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно з частиною 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1 (ін. код. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 3 400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) до Державного бюджету України (рахунок 31115106700002 в УДКСУ у м. Полтава, код за ЄДРПОУ 38019510 банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, місце знаходження: м. Полтава, МФО 831019 згідно бюджетної класифікації 21081100, символу 106).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.С. Бойко