Ухвала суду № 31051839, 15.04.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2013
Номер справи
0107/11030/2012
Номер документу
31051839
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 0107/11030/2012

15.04.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кучерука О.В.,

суддів Кукти М.В. ,

Єланської О.Е.

секретар судового засідання Єрохіна Д.Д.

за участю сторін:

позивач, - ОСОБА_2 - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Військового комісаріату Автономної Республіки Крим- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим- Соболева Надія Сергеївна, довіреність № б/н від 31.12.12

розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим на постанову Залізничного районного суду м. Сімферополь (суддя Злотніков В.Я. ) від 17.01.13

за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95053)

до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим (вул. Київська, 152,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95493)

Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим (вул. Гагаріна, 14а,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95026)

про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Залізничного районного суду м. Сімферополь від 17.01.2013 року позовні вимоги ОСОБА_2 до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим, Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим - задоволені.

Визнано протиправною бездіяльність Військового комісаріату Автономної Республіки Крим щодо не включення сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які позивачка отримувала за останні 24 календарних місяців роботи у Військовому комісаріаті Автономної Республіки Крим перед зверненням з пенсією в довідку № 1589 про складові заробітної плати ОСОБА_2.

Зобов'язано Військовий комісаріат Автономної Республіки Крим виготовити та надіслати на адресу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим довідку про складові заробітної плати ОСОБА_2 для призначення пенсійного забезпечення за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2012 р. з включенням в указану довідку відомостей про суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які позивачка отримувала за час ії роботи у Військовому комісаріаті Автономної Республіки Крим.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим провести перерахунок розміру пенсійного забезпечення ОСОБА_2 з моменту призначення пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які позивачка отримувала за час ії роботи у Військовому комісаріаті Автономної Республіки Крим на підставі довідки про складові заробітної плати ОСОБА_2 для призначення пенсійного забезпечення за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2012 р., виготовленої Військовим комісаріатом Автономної Республіки Крим, та виплатити суму недоплаченого пенсійного забезпечення.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Залізничного районного суду м. Сімферополь від 17.01.2013 року, та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права.

У судовому засіданні відповідач наполягав на задоволенні апеляційної скарги з підстав викладених в ній.

Позивач та другий відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду сповіщений належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

При викладених обставинах, враховуючи те, що позивач та другий відповідач викликався в судове засідання, але в суд не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника позивача та другого відповідача.

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачка наказом військового комісаріату АР Крим від 23.04.2007р. була прийнята на посаду державного службовця військкомату, де працювала до 11.04.2012р., була звільнена у зв'язку з досягненням гранічного віку проходження державної служби і виходом на пенсію (а.с.9).

Військовим комісаріатом Автономної Республіки Крим була підготовлена та направлена на адресу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя довідка про заробітну плату на підставі якої була обчислена пенсія.

Проте у вказану довідку Військовим комісаріатом Автономної Республіки Крим не були включені відомості про розмір матеріальної допомоги на оздоровленні матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

У відповідності до ч.1 ст. 1 Закону України "Про оплату праці" від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР заробітна плата - це винагорода, обчислена як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХП "Про державну службу» (далі - Закон № 3723-ХП) передбачено, що заробітна плата держаних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-ХII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788-ХІІ) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-ІV) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно, надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися.

На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги з підстав їх спростуванням матеріалами справи та встановленими обставинами, оскільки розмір матеріальної допомоги на оздоровленні матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування також враховується при обчисленні розміру пенсії.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Залізничного районного суду м. Сімферополь (суддя Злотніков В.Я. ) від 17.01.13 по справі № 0107/11030/2012 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 22 квітня 2013 р.

Головуючий суддя підпис О.В.Кучерук

Судді підпис М.В. Кукта

підпис О.Е.Єланська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.В.Кучерук