УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 квітня 2013 року№ 812/4006/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Широка К.Ю., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства вугільної промисловості України та Ліквідаційної комісії ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» про визнання неправомірними дій та бездіяльності, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства вугільної промисловості України та Ліквідаційної комісії ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» про визнання неправомірними дій та бездіяльності, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії. В якому останній просить наступне.
- визнати неправомірною бездіяльність Міністерства вугільної промисловості України щодо ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» та його заяви від 19.11.2012, приймаючи до уваги права та обов'язки наділені державою Відповідача 1;
- визнати неправомірними дії Міністерства вугільної промисловості України щодо прийняття рішення про відмову Позивачу у задоволенні заяви від 19.11.2012;
- визнати неправомірною бездіяльність Ліквідаційної комісії ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» щодо невиконання наказу Міністерства вугільної промисловості України № 83 від 20.03.2007 та рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 13.05.2005 по справі № 2-3388;
- Скасувати рішення Міністерства вугільної промисловості України щодо незадоволення заяви Позивача від 19.11.2012;
- Зобов'язати Міністерство вугільної промисловості України негайно виплатити Позивачу заборгованість по заробітній платі та виконати рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 13.05.2005 по справі № 2-3388;
- Зобов'язати Ліквідаційну комісії ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» негайно виплатити заборгованість по заробітній платі та виконати рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 13.05.2005 по справі № 2-3388.
Згідно ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті
Відповідно до частини 2 статті 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до часини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову позивачем не були зазначені засоби зв'язку як позивача так і відповідачів.
Крім того, позивач у своєму позові просить визнати неправомірною бездіяльність Міністерства вугільної промисловості України щодо ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДХК «Донбасантрацит» та його заяви від 19.11.2012, однак у позовної заяві не зазначає, в чому саме ця бездіяльність виявилась та до чого призвела.
Також позивач просить визнати неправомірними дії Міністерства, щодо прийняття рішення про відмову йому в задоволені його заяви, однак не зазначає в чому саме полягає неправомірність дій Міністерства.
Згідно матеріалів адміністративного позову встановлено, що на заяву від 19.11.2012 року позивача Міністерство надало відповідь від 20.12.2012. Позивач вважає, що зазначена відповідь Міністерства є рішенням, однак при цьому не обґрунтовує, що це за рішення, і як були порушені його права та обов'язки зазначеним рішенням. Також позивач не зазначає в рамках якого нормативно - правового акту він звертався до Міністерства вугільної промисловості.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства вугільної промисловості України та Ліквідаційної комісії ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» про визнання неправомірною дій та бездіяльність, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, необхідно залишити без руху.
Керуючись п.3, ч.1, ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства вугільної промисловості України та Ліквідаційної комісії ДВАТ ЦЗФ «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» про визнання неправомірними дій та бездіяльності, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачу у строк до 20 травня 2013 року усунути недоліки позовної заяви, а саме: зазначити засоби зв'язку як позивача так і відповідачів (телефони, факси, електрони адреси), обґрунтувати обставини до зазначених позовних вимог та надати докази на підтвердження зазначених обставин.
Зазначені документи надіслати до суду супровідним листом з посиланням на номер справи. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяК.Ю. Широка