ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 квітня 2013 року № 826/1807/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва, у складі: судді Добрянської Я.І., розглянув відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України в порядку письмового провадження справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ірпінь-Будпроект-Плюс»до відповідача Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС проскасування податкового повідомлення-рішення № 73961501 від 03.12.2012 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Ірпінь-Будпроект-Плюс» звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС про скасування податкового повідомлення-рішення № 73961501 від 03.12.2012 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.02.2013 р. суддею Добрянською Я.І. було відкрито провадження у справі № 826/1807/13-а та призначено справу до судового розгляду на 12.03.2013 р.
В судовому засіданні 12.03.2013 р. представники позивача позовні вимоги підтримали та просили суд:
- скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС № 73961501 від 03.12.2012 року.
В обґрунтування заявлених позовних вимог представники позивача зазначили, що при проведенні перевірки податковий орган дійшов помилкового висновку про порушення ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» вимог пункту 3 підрозділу 4 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, а саме щодо завищення збитків від операцій з торгівлі цінними паперами та іншими ніж цінні папери корпоративними правами, що призвело до завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток та, як наслідок, до заниження сум податку на прибуток до сплати у Бюджет в розмірі 283 010,00 грн.
На думку позивача, податковим органом не було враховано те, що обмеження розміру від'ємного значення об'єкта оподаткування для врахування в наступних звітних періодах при застосуванні статті 150 Податкового кодексу України не передбачалось Законом України № 4834 при застосуванні пункту 153.8 статті 153 Кодексу для визначення прибутку від операцій з цінними паперами, і ніяким чином не обмежувало право платника податку враховувати повну суму від'ємного показника фінансових результатів від операцій з цінними паперами в наступних податкових періодах, а також, як вважає позивач, оскільки дохід ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» у звітному періоді 2011 р. становив менше ніж 1 млн. грн., а саме 749 417 грн., то на позивача відповідно не розповсюджується вимога п. 150.1 ст. 150 Податкового кодексу України, щодо обов'язку включення з 01.01.2012 р. до наступного звітного періоду тільки 25% від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток операцій з цінними паперами та деривативами.
Відповідач в судове засідання 12.03.2013 р. не прибув та не скерував свого представника, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання, докази чого наявні в матеріалах справи.
Зважаючи на не прибуття відповідача в судове засідання 12.03.2013 р. та не скерування його представника, суд, на підставі ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати дану адміністративну справу № 826/1807/13-а в порядку письмового провадження.
Станом на 15.04.2013 р. інших документів від сторін до суду не надходило.
Як вбачається з Акта камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток платника податку ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» від 07.11.2012 р. № 7/15-0187/35467438, оскаржуване рішення винесене відповідачем за наслідками встановлення порушення позивачем вимог пункту 3 підрозділу 4 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, а саме завищення збитків від операцій з торгівлі цінними паперами та іншими ніж цінні папери корпоративними правами, що призвело до завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток та, як наслідок, до заниження сум податку на прибуток до сплати у Бюджет в розмірі 283 010,00 грн.
Так, як зазначено відповідачем в Акті перевірки позивача, Законом України № 4834 від 24.05.2012 р., яким було внесено зміни до Податкового кодексу України, встановлено що у податковій декларації з податку на прибуток за звітні періоди 2012-2015 років (починаючи із звітного періоду - І півріччя 2012 року) у платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше, враховується лише 25 відсотків суми від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами, які рахуються станом на 1 січня 2012 року у порядку, передбаченому пунктом 3 підрозділу 4 Розділу XX Податкового кодексу, а відповідно до позивача повною мірою мають застосовуватися вимоги зазначеної статті ПКУ.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва ДПС було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток платника податку ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс», за результатами якої складено Акт від 07.11.2012 р. № 7/15-0187/35467438.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення позивачем вимог пункту 3 підрозділу 4 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, а саме - завищення збитків від операцій з торгівлі цінними паперами та іншими ніж цінні папери корпоративними правами, що призвело до завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток та, як наслідок, до заниження сум податку на прибуток до сплати у Бюджет в розмірі 283 010,00 грн.
На підставі висновків Акта перевірки, відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 03 грудня 2012 року № 73961501, яким позивачу зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 283 010 грн.
За наслідками адміністративного оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення від 03 грудня 2012 року № 73961501 до податкового органу вищої інстанції (ДПС у м. Києві), первинна скарга позивача була залишена без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін.
Однак, не погоджуючись із таким податковим повідомленням-рішенням Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС від 03 грудня 2012 року № 73961501, позивач оскаржив його в судовому порядку до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача, Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача, зважаючи зокрема на наступне.
Відповідно до висновків Акта перевірки, податковим органом встановлено порушення ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» вимог Закону України від 24 травня 2012 р. № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких правових норм», а саме п. 97 цього Закону, яким внесено зміни до п. 3 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Податковий орган в ході камеральної перевірки встановив, що підприємством в додатку ЦП до декларації з податку на прибуток за півріччя 2012 р. неправомірно включено до від'ємного фінансового результату попереднього звітного періоду по кожному виду цінних паперів суму у розмірі 100% від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами, які рахуються станом на 1 січня 2012 року. При цьому податковий орган вважає, що до від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами за 1 півріччя 2012 року має входити 25% на підставі п. 150.1 ст. 150 ПКУ, який необхідно застосовувати з урахуванням положень п. 3 підрозділу 4 Розділу XX ПК України.
Однак, перевіривши наявні у справі докази та вивчивши норми податкового законодавства з даного приводу, суд не може погодитися із такими висновками податкового орану, викладеними в Акті перевірки, та вважає їх необґрунтованими з огляду на таке.
По-перше, відповідно до наявних у справі доказів, вбачається, що дія п. 3 підрозділу 4 Розділу XX ПК України в даному випадку не розповсюджується на ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс», зважаючи на наступне.
Так, даний пункт встановлює, що пункт 150.1 статті 150 ПКУ застосовується у 2012 - 2015 роках таким чином: якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше станом на 1 січня 2012 року є від'ємне значення (з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування станом на 1 січня 2011 року), то сума цього значення підлягає включенню до витрат: звітних (податкових) періодів починаючи з 1 півріччя і наступних звітних періодів 2012 року у розмірі 25 відсотків суми такого від'ємного значення. У разі якщо 25 відсотків суми від'ємного значення об'єкта оподаткування не погашається протягом цього і за наслідками наступних податкових періодів 2012 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов'язань у наступних податкових періодах.
В листі ДПС України від 09.08.2012 р. № 320/0/71-12/15-1217 в двох передостанніх абзацах податковий орган зазначає: «Для підприємств з доходом за 2011 р. менше 1 млн. грн. п. 150.1 ст. 150 Кодексу застосовується з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку за наслідками 2011 податкового року є від'ємне значення, то сума такого значення підлягає включенню до витрат звітного (податкового) періоду першого півріччя 2012 р. та наступних звітних (податкових) періодів до повного погашення такого від'ємного значення», що відповідає п. 3 Підрозділу 4 Розділу XX ПК України.
Тобто, обмеження, визначене на період з 2012 по 2015 р.р. поширюється виключно на платників податків, дохід яких за 2011 рік становить більше ніж 1 млн. гривень.
Проте, як підтверджується наявними матеріалами справи, та не було жодними доказами заперечено відповідачем, ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» до таких платників податків, що підпадають під дію п. 150.1 статті 150 ПКУ, - не належить.
Так, за наслідками арифметичного додавання показників податкової звітності з податку на прибуток за І квартал 2011 р. та за період II - IV квартали 2011 р. (декларації наявні в матеріалах справи) вбачається, що дохід ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» за 2011 р. становить: 749 417 грн. (427 948 грн. за І квартал 2011 року + 321 469 грн. за II - IV квартал), що є меншим, ніж встановлено Перехідними положеннями ПК України та відповідним листом ДПС України.
Таким чином, в даному випадку зазначений висновок Акта перевірки є безпідставним, оскільки ґрунтується на помилковому твердженні, що ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» має дохід за 2011 рік більше 1 млн.
З приводу обліку цінних паперів, придбаних ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» до 01.04.2011 р., суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Так, згідно наявних у справі доказів, до податкового обліку операцій з цінними паперами ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» входить облік цінних паперів, придбаних товариством до 01.04.2011 р., тобто до набрання законної сили Розділом III ПКУ «Податок на прибуток підприємств». Пунктом 4 підрозділу 4 розділу XX ПК України визначено, що операції з цінними паперами та деривативами, що придбані до набрання чинності розділом III цього Кодексу, відображаються в обліку при визначенні податку на прибуток підприємств за правилами, що діяли на момент придбання таких цінних паперів.
На момент придбання таких цінних паперів діяли норми Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств». Так, абзацом другим підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 зазначеного Закону встановлено, якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.
Відповідно до пункту 6.1 ст. 6 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від'ємне значення об'єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.
Так, норми наведеного п. 6.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у 2010 році діяли з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 22.4 статті 22 цього Закону (у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року).
При такій ситуації, Державна податкова адміністрація України Листом від 04.01.2011 р. № 23/7/15-0317 (яким внесено зміни до Листа від 10.11.2010 р. № 24268/7/15-0317) визначила, що не дивлячись на особливість, встановлену у п. 22.4 ст. 22 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», такий порядок поширюється виключно на від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток. Оскільки від'ємний фінансовий результат операцій з цінними паперами не є від'ємним значенням об'єкта оподаткування, положення пункту 22.4 Закону № 334 не застосовується для цілей ведення окремого обліку операцій з цінними паперами.
Таким чином, цінні папери, придбані ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» до 01.04.2011 р. мають обліковуватися згідно правил Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» та Листа ДПС від 10.11.2010 р. № 24268/7/15-0317.
Отже. норми ст. 153.8 ПК України (та нового Листа ДПС України від 09.08.2012 р. № 320/0/71-12/15-1217 щодо відображення від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2012-2015 роках) взагалі до податкового обліку таких цінних паперів (придбаних до 2011 р.) не застосовуються.
З приводу обліку цінних паперів, придбаних ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» після 01.04.2011 р., з матеріалів справи вбачається наступне.
З моменту вступу у силу Розділу III ПК України (01.04.2011 р.) ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» також здійснювало придбання цінних паперів, їх податковий облік вівся з урахуванням ст. 153.8 та 150.1 ПК України. Слід зазначити, що так само, як і раніше, перехідні положення ПК України передбачають особливий порядок для врахування від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, і як було зазначено вище, при таких самих нормативних умовах (коли пункт про врахування від'ємного фінансового результату по цінних паперах відсилає до норми, яка передбачає врахування від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток), ДПА України Листом від 04.01.2011 р. №23/7/15-0317 визнала, що «від'ємне значення фінансового результату від операцій з цінними паперами» та «від'ємне значення об'єкту оподаткування» є різними поняттями та не можуть бути ототожнені.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ, об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу.
При цьому до складу доходів платника податку включається згідно п. 153.8 ст. 153 ПКУ позитивний результат від операцій з цінними паперами за звітний період (прибуток), а саме: включається до доходів у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства (рядок 03 ІД), що містить дані Додатка ІД Декларації, що включає позитивний результат від торгівлі цінними паперами, (рядок 03.20 Додатка ЦП Декларації). Цей результат, як окремий показник, не може привести до виникнення від'ємного значення об'єкта оподаткування, який регулюється нормами пункту 3 підрозділу 4 Перехідних положень ПКУ.
Натомість, від'ємний фінансовий результат по операціях з цінними паперами не включається до складу витрат платника податку у звітному податковому періоді (оскільки витрати на придбання цінних паперів обліковуються окремо) і тим самим не впливають на розмір об'єкта оподаткування платника податку. Від'ємний фінансовий результат буде зменшувати лише фінансовий результат від операцій з цінними паперами у наступних податкових періодах і буде погашатись в наступних податкових періодах за рахунок доходів від відчуження цінних паперів.
Отже, посилання на ст.150 наведено в п. 153.8 ст. 153 ПК України для того, щоб по аналогії врегулювати порядок врахування від'ємного фінансового результату по операціях з цінними паперами, тобто включати його до витрат наступних податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення.
Так, податковий орган в Акті перевірки, посилаючись на п. 3 підрозділу 4 Розділу XX ПКУ, встановлює, що ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» у податковій декларації за 1 півріччя 2012 року повинно було враховувати лише 25 відсотків суми від'ємного фінансового результату операції з цінними паперами та деривативами. Між тим, п. 3 підрозділу 4 Розділу XX ПКУ регулює порядок відображення у 2011-2015 роках від'ємного значення об'єкта оподаткування, яке міститься в рядку декларації про від'ємне значення об'єкта оподаткування за попередній податковий період. А до складу цього від'ємного значення об'єкта оподаткування згідно норм п. 134, п. 153.8 ПК України від'ємний результат по операціях з цінними паперами не входить.
Таким чином, податковий орган під час перевірки, застосовуючи положення п. 3 розділу 4 Розділу XX ПКУ, підміняє поняття «від'ємне значення об'єкта оподаткування» і «від'ємний фінансовий результат» і тлумачить зазначену норму ПК України таким чином, що це порушує право платника податків.
Офіційна позиція ДПС України з даного приводу висвітлена також на їх офіційному сайті 30 серпня 2012 року, де зазначено, що «...прибуток від операцій з цінними паперами (корпоративними правами) включається до складу доходів за результатами звітного періоду, в якому здійснюється продаж цінних паперів. При цьому, від'ємний фінансовий результат з торгівлі цінними паперами за своєю суттю є витратами на придбання цінних паперів (не проданих на даний час), що були понесені в минулих податкових періодах, та не є від'ємним значенням об'єкта оподаткування з податку на прибуток».
Також, Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики у своєму Листі від 10.09.2012 р. № 04-39/10-990 зазначив: «...Обмеження розміру від'ємного значення об'єкта оподаткування для врахування в наступних звітних періодах при застосуванні статті 150 Кодексу не передбачалось Законом № 4834 при застосуванні пункту 153.8 статті 153 Кодексу для визначення прибутку від операцій з цінними паперами і ніяким чином не обмежувало право платника податку враховувати повну суму від'ємного показника фінансових результатів від операцій з цінними паперами в наступних податкових періодах, оскільки це різні за економічним змістом і значенням показники при визначенні податкових зобов'язань. Комітет вважає, що ДПС України має переглянути свою позицію, викладену в листі від 09.08.2012 р. № 320/0/71-12/15-1217».
ДПС України в Узагальнюючій податковій консультації щодо порядку відображення в податковому обліку суб'єктами господарювання операцій з цінними паперами, затвердженій наказом від 21.12.2012 р. № 1160 роз'яснила, що «...у податковій декларації з податку на прибуток за звітні періоди 2012-2015 років (починаючи із звітного періоду - першого півріччя 2012 року), у платників з доходом, що враховується при визначенні об'єкта оподаткування за 2011 рік, 1 мільйон гривень та більше враховується лише по 25 відсотків суми від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами, які рахуються станом на 01.01.2012 у порядку, передбаченому пунктом 3 підрозділу 4 Розділу XX Податкового кодексу, якщо у такому від'ємному фінансовому результаті не містяться витрати на придбання цінних паперів, що не були продані станом на 01.01.2012».
Так, як підтверджується наявними матеріалами справи, від'ємний фінансовий результат операцій з цінними паперами та деривативами ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» містить витрати на придбання цінних паперів, що не були продані станом на 01.01.2012 р. ТОВ «Перспективні інвестиційні програми», ще не здійснило повний продаж всіх наявних цінних паперів, а отже - це «проміжний» фінансовий результат, який пов'язаний із відображенням витрат на придбання непроданих цінних паперів.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Таким чином, проаналізувавши наявні матеріали справи та норми зазначеного законодавства, суд вважає необґрунтованими висновки відповідача, викладені в Акті перевірки.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів суду правомірності прийнятого ним податкового повідомлення-рішення, натомість як позивач надав суду обґрунтовані пояснення та допустимі докази на їх підтвердження, щодо протиправності прийнятого відповідачем податкового повідомлення-рішення, зважаючи на що, суд дійшов висновку, про задоволення позовних вимог.
В позовній заяві позивач не заявляв вимоги щодо відшкодування йому судових витрат із сплати судового збору. Тому суд не вирішував питання, в порядку ст. 94 КАС України, щодо розподілу між сторонами судових витрат.
Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС № 73961501 від 03.12.2012 року.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя: Я.І. Добрянська
Дата складання та підписання в повному обсязі постанови 15.04.2013 р.