Постанова № 31045787, 23.04.2013, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
23.04.2013
Номер справи
827/765/13-а
Номер документу
31045787
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 квітня 2013 рокуСправа №827/765/13-а

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді Гавури О.В.,

секретар судового засідання Плаксіна О.С.,

за участю:

представника позивача - Запорожець Л.В.,

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у місті Севастополі до товариства з обмеженою відповідальністю «Інтербудсервіс» про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

У березні 2013 року до Окружного адміністративного суду міста Севастополя звернулася Інспекція з питань захисту прав споживачів у місті Севастополі із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Інтербудсервіс» (далі - ТОВ «Інтербудсервіс») про стягнення заборгованості.

У позовній заяві Інспекція з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі зазначила, що за відповідачем утворилась заборгованість перед бюджетом зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про рекламу» у розмірі 10183 грн. Просить стягнути з ТОВ «Інтербудсервіс» у доход державного бюджету зазначену суму заборгованості.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, надав заяву про визнання позову у повному обсязі та розгляд справи за відсутністю представника відповідача.

Суд, заслухавши представника позивача, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 26 Закону України «Про рекламу» встановлено, що контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.

Відповідно до п. 3 Положення про інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.11.2011 року № 206 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.11.2011 року за № 1337/20075 (далі - Положення № 206), завданням інспекції є реалізація повноважень Держспоживінспекції України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Відповідно до пп. 4.1 п. 4 Положення № 206 інспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів (крім Держспоживінспекції в Автономній Республіці Крим), рекламу в цій сфері та державний ринковий нагляд.

Так, фахівцями Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі проведено перевірку щодо дотримання вимог Закону України «Про рекламу» щодо розміщення рекламної інформації у білборді, який розташований за адресою: м. Севастополь, вул. Тролейбусний спуск.

За результатами перевірки встановлено порушення ст. 25-1 Закону України «Про рекламу», що виразилося у відсутності інформації про номери ліцензії (дозволу на будівництво), дати їх видачі та найменування органу, який видав ліцензію (дозвіл) при рекламування об'єктів будівництва з метою продажу .

Відповідно до ст. 25-1 Закону України «Про рекламу» реклама об'єктів будівництва з метою продажу житлових або нежитлових приміщень, в тому числі пов'язаних із залученням коштів населення, дозволяється лише за наявності ліцензії (дозволу) на здійснення будівельної діяльності та дозволу на виконання будівельних робіт на конкретному об'єкті, що рекламується. Така реклама має містити номер ліцензії (дозволу), дату її видачі та найменування органу, який видав цю ліцензію (дозвіл).

Відповідно до п.п. 9, 10, 11 Порядку накладання штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року №693 (далі - Порядок №693) підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету. Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФР або Держспоживінспекції та її територіальних органів.

Протокол про порушення законодавства про рекламу подається Держспоживінспекції або її територіальним органам за місцем вчинення порушення.

За наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи.

На підставі Протоколу №000038 від про порушення законодавства про рекламу Інспекцією з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі прийнято рішення № 000038 від 28.05.2012 року про початок розгляду справи щодо порушення законодавства про рекламу.

23.04.2012 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі на адресу відповідача направлено лист № 993 щодо розгляду справи про порушення законодавства України, з вимогою у порядку п. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу», який було повернуто поштовою службою з відміткою «за закінченням строку зберігання».

Керуючись вимогами п.п. 9,10,11 Порядку № 693, Інспекцією з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі складено Протокол № 000038 від 31.05.2012 року про засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

Відповідно до ч. І ст. 27 Закону України «Про рекламу» особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

За результатами розгляду матеріалів справи № 000038 Інспекцією з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі було прийнято рішення від 11.06.2012 № 000038 відповідно ч. б ст. 27 Закону України «Про рекламу», про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу ст.ст. 6, 16 Закону України «Про рекламу», а саме неподання інформації щодо вартості розповсюдження реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості реклами.

Відповідно до п. 2 Порядку № 693 штрафи відповідно до статті 27 Закону України «Про рекламу» накладаються сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за неподання або подання свідомо неправдивої інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, її виготовлення та/або розповсюдження.

Повторне вчинення порушень, передбачених у цьому пункті, протягом року тягне за собою накладення штрафу в подвійному розмірі.

Керуючись вищевказаною правовою нормою 18.06.2012 року за вих. № 1502 на адресу відповідача було направлено повторну вимогу та одночасно запрошено на розгляд справи, розгляд якої призначений на 08.08.2012 року.

Однак, поштове відправлення було повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

09.08.2012 року Інспекцією було прийнято рішення про застосування штрафних санкцій в розмірі 3400 грн. за повторне невиконання законних вимог контролюючого органу.

Відповідно до п.п. 7, 8 ст. 27 Закону України «Про рекламу» у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Керуючись вищевказаними правовими нормами та в зв'язку з тим, що відповідачем не надано документів які б надали змогу визначити вартість виготовленої реклами Інспекцією з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі матеріали перевірки були направлені до Держспоживінспекції України для застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій за порушення вимог Закону України «Про рекламу».

За результатами розгляду матеріалів перевірки 23.10.2012 року Держспоживінспекцією України прийнято рішення № 0030 про застосування до відповідача штрафних санкцій в розмірі 5083 грн.

Відповідно до п. 6.5 Положення № 206 територіальні органи Держспоживінспекції України мають право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.

Виходячи з вищевикладеного, та того що відповідачем визнані позовні вимоги у повному обсязі адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись статями 86, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Інтербудсервіс» на користь бюджету заборгованість зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про рекламу» у розмірі 10183 грн. на р/р 31110106700007, одержувач Ленінського Державний бюджет, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 38022916, банк ГУ ДКСУ у м. Севастополя, МФО 824509.

Постанова набирає законної сили згідно зі статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) О.В. Гавура

Постанову складено у повному обсязі

29 квітня 2013 року

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Гавура