Постанова № 31045508, 24.04.2013, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2013
Номер справи
823/1102/13-а
Номер документу
31045508
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Черкаси

24 квітня 2013 року Справа № 823/1102/13-а

15 год. 25 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,

при секретарі Педані О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області до державного підприємства «Уманський цегельний завод» про стягнення заборгованості,-

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області звернулося до суду з адміністративним позовом про стягнення з державного підприємства «Уманський цегельний завод» заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за червень-серпень 2011р. в сумі 1746,64грн. та фінансових санкцій згідно рішення №65 від 02.03.2007р. в розмірі 170,00грн.

Ухвалою суду від 24.04.2013р. позовну заяву управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області до державного підприємства «Уманський цегельний завод» в частині стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за червень-серпень 2011р. в сумі 1746,64грн. - залишено без розгляду, в зв’язку з пропущенням процесуального строку, встановленого для звернення до суду.

Обґрунтовуючи вимоги, в частині стягнення штрафних санкцій, позивач зазначає, що державне підприємство «Уманський цегельний завод», як страхувальник, зобов’язане подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду України у строки, в порядку та за формою, що встановлена законом. Разом з тим, відповідач не подавав розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у строки, що визначені Пенсійним фондом України, в зв’язку з чим, до нього застосовані фінансові санкції згідно рішення №65 від 02.03.2007р. в сумі 170,00грн. Оскільки, зазначене рішення оскаржено не було, а фінансові санкції добровільно не сплачені, позиач просив стягнути їх в судовому порядку.

Сторони належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, однак у судове засідання не з’явились.

Позивач надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника УПФУ в м. Умані та Уманському районі Черкаської області.

Відповідач у судове засідання свого представника не направив, причини повторної неявки суду не повідомив. В підтвердження того, що відповідач належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в матеріалах справи міститься копія реєстру на відправлення судом кореспонденції, з якого вбачається, що відповідачеві направлялася повістка про виклик в судове засідання на 15.04.2013р. Крім того, в матеріалах справи міститься супровідний лист від 15.04.2013р. про направлення відповідачеві копії ухвали про відкладення розгляду справи №823/1102/13-а на 24.04.2013р. (а.с. 15,19).

Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи і відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України розгляд справи у таких випадках не відкладається, а справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.

Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що державне підприємство «Уманський цегельний завод» зареєстроване виконавчим комітетом Уманської міської ради Черкаської області 10.09.1998р., є страхувальником в розумінні Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та зареєстроване, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в Пенсійному фонді України.

Як вбачається з матеріалів справи, УПФУ в м. Умані та Уманському районі Черкаської області було проведено перевірку відповідача щодо своєчасності подання розрахунків сум страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування.

За результатами проведеної перевірки, управлінням Пенсійного фонду було прийнято рішення №65 від 02.03.2007р. про застосування до ДП «Уманський цегельний завод» фінансових санкцій в розмірі 170,00грн. за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, у строки визначені законодавством.

Вказане рішення було отримано уповноважено особою відповідача 19.03.2007р.

У строки визначені законодавством, зазначене рішення оскаржено не було, а фінансові санкції добровільно не сплачені.

Частиною першою ст. 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997р. №400/97-ВР (надалі– Закон №400/97-ВР), збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку визначеному законодавством України.

Приписами ч. 1 ст. 1 Закону №400/97-ВР визначено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом №400/97-ВР, а також регулює порядок формування накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-IV (надалі – Закон №1058), в редакції що діяла на час виникнення спірних правовідносин.

Статтями 1, 2 Закону №1058 встановлено, що страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Страхувальниками у відповідності до п.4 ч.2 ст.17 Закону №1058-IV (в подальшому, в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) зобов’язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

У відповідності до п.5 ч.9. ст. 106 Закону №1058-IV, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується (ч.15 ст.106 Закону №1058-IV).

Беручи до уваги те, що суму заборгованості по фінансових санкцій згідно рішення №65 від 02.03.2007р. в розмірі 170,00грн. відповідач вчасно не сплатив, а також ту обставину, що вказане рішення у встановленому законом порядку не оскаржувались, суд знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 41, 86, 122, 128, 159, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області до державного підприємства «Уманський цегельний завод» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Уманський цегельний завод» (20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Дерев’янка, 2, ідентифікаційний код - 01374613) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області (20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Тельмана, 4, ідентифікаційний код - 37908064) заборгованість зі сплати фінансових санкціях згідно рішення №65 від 02.03.2007р. в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Ю. Гриньковська

постанова складена в повному обсязі 26.04.2013р.