Постанова № 31044412, 16.04.2013, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2013
Номер справи
807/507/13-а
Номер документу
31044412
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 квітня 2013 рокум. Ужгород№ 807/507/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Калинич Я.М.

при секретарі судового засідання - Нагорна Л.І.

за участю: представники сторін не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі до Солотвинського комунального підприємства по водопостачанню про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Солотвинського комунального підприємство по водопостачанню про стягнення заборгованості в сумі 128644,38 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явився, однак ним була подана заява про розгляд справи без участі представника позивача за наявними матеріалами у справі, в якій просить позовні вимоги задовольнити з підстав наведених у позовній заяві та стягнути з відповідача заборгованість у сумі 128644,38 грн.

Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направляв, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження у справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. В матеріалах справи містяться повідомлення Укрпошти про вручення судової повістки відповідачу 02.04.2013 року та 09.04.2013 року. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа розглянута за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі, виходячи з наступного:

Позовні вимоги мотивовані наступним. Солотвинське комунальне підприємство по водопостачанню - являється платником єдиного внеску у відповідності до ч. 3 абзацу 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464 - VI (надалі - Закон 2464).

Згідно ч. 1 ст. 8 Закону 2464 розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків, створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам, покриття адміністративних витрат із забезпечення фунціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ч 5 ст. 8 Закону 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу 7) ч. 1 ст. 4 Закону 2464, встановлюється у відсотках до визначеної абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону 2464 бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

У ч. 12 ст. 9 Закону 2464 зазначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплети заробітної плати (доходу).

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Оскільки, підприємство не сплатило єдиний внесок за відповідний базовий звітний період, то вони стали вважатися простроченою заборгованістю із сплати єдиного внеску.

Частиною 11 ст. 9 Закону 2464 передбачено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

П. 2 ч. 11 ст. 25 Закону 2464 передбачено за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми недоїмки нараховується пеня в розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Розрахунок фінансових санкцій та пені здійснюється на підставі облікових даних картки особового рахунку підприємства (п.9.3.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663), яка формується за даними звітів платника, розрахованих та поданих самостійно.

Отже, за несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 20.06.2011р. по 19.03.2012 р. у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону 2464 до підприємства застосована фінансова санкція на суму 200,00 грн. та нараховано пеню в сумі 528,41 грн., про що винесено рішення № 665 від 27.06.2012 року, яке надіслано платнику з повідомленням про вручення і не оскаржено платником.

Також, за несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 20.07.2011р. по 05.06.2012 р. у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону 2464 до підприємства застосована фінансова санкція на суму 449,40 грн. та нараховано пеню в сумі 140,00 грн., про що винесено рішення № 775 від 17.17.2012 року, яке надіслано платнику з повідомленням про вручення і не оскаржено платником.

За несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 20.07.2011р. по 20.08.2012 р. у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону 2464 до підприємства застосована фінансова санкція на суму 410,00 грн. та нараховано пеню в сумі 1574,00 грн., про що винесено рішення № 775 від 17.17.2012 року, яке надіслано платнику з повідомленням про вручення і не оскаржено платником.

Відповідно до п.3 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску. 'Гак до відповідача була застосована фінансова санкція на суму 484,05 грн., про що винесено рішення №3060 від 21.12.2012 року за донарахування управлінням ПФУ в Тячівському районі 968,10 грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів) п.6 ч. 11 ст. 25 Закону до підприємства застосована фінансова санкція на суму 201,41 грн., про що винесено рішення №3061 від 21.12.2012 року.

Також до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 170 грн., про що винесено рішення №3062 від 21.12.2012 року за порушення ч.4. п. 11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» , п. 3.2 ч.3 «Постанови Правління ПФУ» №22-2 від 08.10.2010 року «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за подання не за встановленою формою звітності.

Що стосується рішення №1081 від 05.12.2011 року, то на підставі п.7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464 від 08.07.2010р. та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду. Управлінням Пенсійного фонду України в Тячівському районі застосовано до відповідача штраф у розмірі 351,68 грн. та нараховано пеню в ромірі 6056,52 грн. за період з 23.02.2007 року по 30.11.2011 року.

Отже, станом на 06.02.2013 року відповідно до особової картки платника за період з 13.01.2012 року по 20.01.2013 року підприємство має заборгованість в сумі 128644,38 грн. в т. ч. по сплаті єдиного внеску в сумі 118078,91 грн., фінансових санкцій 1957,14 грн. та пені 8608,33 грн.

Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним

Зважаючи на вказані норми Закону України № 2464-VI, враховуючи обставини встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Матеріалами справи доведено наявність заборгованості відповідача у сумі 128644,38 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тобто, правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтовані та підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі до Солотвинського комунального підприємства по водопостачанню про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Солотвинського комунального підприємства по водопостачанню (вул. 30-років Воз'єднання, б/н,смт. Солотвино,Тячівський район, Закарпатська область,90575, р/р37128000077001, МФО 812016 УДК у Закарпатській області, код ЄДРПОУ 32076285) на користь Управління Пенсійного фонду України в Тячіському районі Закарпатської області заборгованість у розмірі 128644,38 (сто двадцять вісім тисяч шістсот сорок чотири гривні тридцять вісім копійок) грн.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя Калинич Я. М.