Справа № 252/3575/13-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2013 року Суддя Микитівського районного суду м. Горлівки Донецької області Дубовик Р.Є., розглянувши матеріали справи адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Горлівської міської ради про порушення права на працю, охорону здоров'я внаслідок дій, бездіяльності суб'єкту владних повноважень,
В С Т А Н О В И В:
14 березня 2013 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Горлівської міської ради про порушення права на працю, охорону здоров'я внаслідок дій, бездіяльності суб'єкту владних повноважень, в якому просить: визнати його права у сфері КЗпП, ЗУ «Про охорону здоров'я», ЗУ «Про зайнятість населення» внаслідок невиконання відповідачем своїх владних повноважень - порушеними; поновити його порушенні права; вчинити певні дії..
Відповідно до ч.1 п.5 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням вставленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач дізнався про порушення його прав на час його звернення з відповідними заявами від 27.03.2012 року, 04.05.2012 року до відповідача та отримання на них відповідей від 26.04.2012 року, 22.05.2012 року, 20.06.2012 року, але до суду звернувся з позовом лише 14 березня 2013 року, тобто його вимоги, заявлені з пропуском строку, передбаченого ст. 99 КАС України. Будь-яких поважних підстав, для визнання причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду поважними, судом з позовної заяви та доданих до неї матеріалів не вбачається.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
За таких обставин, адміністративний позов ОСОБА_2 до Горлівської міської ради про порушення права на працю, охорону здоров'я внаслідок дій, бездіяльності суб'єкту владних повноважень, як поданий після закінчення строків, установлених ст. 99 КАС України, слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст.99, 100 КАС України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Горлівської міської ради про порушення права на працю, охорону здоров'я внаслідок дій, бездіяльності суб'єкту владних повноважень - залишити без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Микитівський районний суд м. Горлівки шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р.Є.Дубовик