Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2013 р. Справа №805/4740/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретарі Сапєгіній А.Г.,
за участю
представника позивача не з'явився,
представника відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бауєвпродукт» про стягнення недоїмки по страховим внескам, на суму 9811,27 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, звернулось до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бауєвпродукт» про стягнення недоїмки по страховим внескам на суму 9811,27 гривень.
В обґрунтування позову вказав, що відповідач, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, як платник страхових внесків.
Заборгованість відповідача виникла у зв’язку із несвоєчасною сплатою страхових внесків у строк встановлений законом.
Вказує, що відповідач не сплачуючи заборгованість порушує інтереси держави, тому просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, згідно до якої просив розглянути справу без його участі.
З огляду на те, що в матеріалах справи міститься достатньо доказів, що стосуються спірних правовідносин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника позивача на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи не надавав, причини неявки до суду не повідомив.
З огляду на те, що в матеріалах справи міститься достатньо доказів, що стосуються спірних правовідносин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника відповідача на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”,- у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно п. 1, 2 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України № 384/2011 від 06.04.2011 року (Далі,- Положення),- Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України (далі - Міністр).
Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України (далі - Міністерство), іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.
Згідно абз.8 п. 3 Положення,- основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема забезпечення надходжень від сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, ведення обліку цих надходжень, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою, забезпечення ведення реєстру застрахованих осіб.
Згідно п. 7 Положення,- Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи
Таким чином, позивач - Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька Донецької області,- є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України № 384/2011 від 06.04.2011, згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Відповідач,- Товариство з обмеженою відповідальністю «Бауєвпродукт» (83059, м. Донецьк, пр. Ілліча, 104-А, код ЄДРПОУ,- 35793479), є юридичною особою , згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, з 17.03.2008 року знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, - як платник страхових внесків (а.с.5).
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Заборгованість відповідача утворилась у зв’язку із несвоєчасною сплатою у повному обсязі внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з червня 2008 рок по серпень 2008 року на суму 9811,27 гривень визначених самостійно, згідно наданих розрахунків сум страхових внесків за датами сплати 21.07.2008 року на суму 2550,31 гривень, 20.08.2008 року на суму 3673,12 гривень, 22.09.2008 року на суму 8999,27 гривень, пенсійним фондом у вигляді штрафної санкції на суму 700,00 гривень, пені на суму 112,00 гривень (а.с.5-30).
Заборгованість щодо якої пред’явлено позовні вимоги підтверджується розрахунком заборгованості та карткою особового рахунку страхувальника (а.с.5-11).
Згідно п.3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,- страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно п.4 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,- страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.
Згідно п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,- страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,- суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно п. 7 розділу Прикінцеві положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»,-
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Приймаючи до уваги встановлені судом обставини, що свідчать про наявність у відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 9811,27 гривень, суд вважає необхідним стягнути вказану суму боргу на користь позивача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бауєвпродукт» про стягнення недоїмки по страховим внескам, на суму 9811,27 гривень.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бауєвпродукт» (83059, м. Донецьк, пр. Ілліча, 104-А, код ЄДРПОУ,-35793479), на користь Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька заборгованість по сплаті страхових внесків на суму 9811,27 гривень (дев’ять тисяч вісімсот одинадцять гривень) 27 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 22 квітня 2013 року.
Повний текст постанови складений 26 квітня 2013 року.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.