ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Черкаси
25 квітня 2013 року Справа № 823/1237/13-а
11 год. 10 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гайдаш В.А.,
при секретарі - Журавель Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем за 2011 та 2012 рр. нараховано єдиний внесок в сумі 11 176 грн. 86 коп., проте, вказана сума у встановлений законом строк не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, не повідомивши суд про причини неявки.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, заяву про розгляд справи без його участі або заперечень проти позову не надав.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, суд приходить до наступного висновку.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець Корсунь-Шевченківською районною державною адміністрацією Черкаської області 18.07.2005 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії НОМЕР_2.
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми
функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2011 року № 2464-VІ (далі - Закон № 2464). Пунктом 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 передбачено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 10 ст. 1 Закону № 2464 визначено, що страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок. Відповідно до абзацу 3, 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) та фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464, платник єдиного внеску зобов'язаний, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Частиною 2 ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
База нарахування єдиного внеску для платників, які обрали спрощену систему оподаткування нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).
Мінімальний страховий внесок згідно ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 встановлюється у розмірі 34,7 % бази нарахування єдиного внеску.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону № 2464-VІ обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Частиною 8 статті 9 Закону № 2464-VІ визначено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно частини 12 ст. 9 вищезазначеного Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Судом встановлено, що відповідачем подано до УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області звіти за 2011 та 2012 року, відповідно до яких був нарахований єдиний внесок за 2011 рік в сумі 6604 грн. 44 коп., за 2012 рік - 4572 грн. 42 коп., який сплачується фізичними особами-підприємця, які перебувають на загальній системі оподаткування щомісячно. Відповідачем єдиний внесок у встановлений законом строк не сплачено.
Частиною 4 ст. 25 Закону № 2464 встановлено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки.
У відповідності до вказаної статті Закону № 2464, на адресу відповідача надсилались вимоги про сплату боргу від 26.04.2012 р. № Ф-211/01У та від 26.02.2013 року № 110/01У, які отримані відповідачем 28.04.2012 р. та 01.03.2013 року відповідно, що підтверджується особистим підписом відповідача на повідомленнях про вручення поштового відправлення.
Таким чином, на день подання позову до суду за відповідачем обліковується борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 11 176 грн. 86 коп.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних
вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (19400, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області (19400, Черкаська область, м. Корсунь-Шевченківський, вул. Шевченка, 42, ідентифікаційний код 21366656) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 11 176 (одинадцять тисяч сто сімдесят шість) грн. 86 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку та строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Гайдаш