Постанова № 30923030, 24.04.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.04.2013
Номер справи
826/3352/13-а
Номер документу
30923030
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

в порядку письмового провадження

м. Київ

24 квітня 2013 року № 826/3352/13-а

За позовом

Управління Пенсійного фонду України в місті Черкасах Черкаської області

до

Концерну «Техвоєнсервіс» в особі філії концерну «Техвоєнсервіс» «Черкаський автомобільний завод»

про

стягнення заборгованості у розмірі 297 102,00 грн.

Суддя: Кротюк О.В.

Обставини справи:

Управління Пенсійного фонду України в місті Черкасах Черкаської області (далі – позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Концерну «Техвоєнсервіс» (далі – відповідач) заборгованості з зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафу та пені у розмірі 297 102,00 грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що філія концерну «Техвоєнсервіс» «Черкаський автомобільний завод», яка не є юридичною особою, має заборгованість перед Пенсійним фондом України у заявленому розмірі, яка виникла в зв’язку з несплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідач проти позовних вимог заперечив з тих підстав, що зазначена філія концерну «Техвоєнсервіс» не отримувала вимоги про сплату боргу, а тому не мала можливості її оскаржити.

В порядку частини 6 ст.128 КАС України судом ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

філія концерну «Техвоєнсервіс» «Черкаський автомобільний завод» (далі - Філія) перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Черкасах Черкаської області як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зазначеною філією було подано до Управління Пенсійного фонду України в місті Черкасах Черкаської області звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за:

- жовтень 2012 року, яким визначено загальну суму єдиного внеску до сплати у розмірі 79 241,73 грн.;

- листопад 2012 року, яким визначено загальну суму єдиного внеску до сплати у розмірі 100 596,56 грн.;

- грудень 2012 року, яким визначено загальну суму єдиного внеску до сплати у розмірі 96 687,84 грн.

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 08.11.2012 №5142 до відповідача застосовано штраф у сумі 10 244,12 грн. та пеню у сумі 18 042,11 грн. Зазначене рішення вручено філії концерну «Техвоєнсервіс» «Черкаський автомобільний завод» поштою 22.11.2012.

При цьому, позивачем виставлялися та направлялися вимоги про сплату боргу:

- від 03.12.2012 №Ю18 (отримана Філією 20.12.2012);

- від 02.01.2013 №Ю18 (отримана Філією 15.01.2013);

- від 01.02.2013 №Ю18 на суму 625 278,74 грн., у т.ч. недоїмка зі сплати єдиного внеску 596 992,51 грн., фінансові санкції 10 244,12 грн. та пеня 18 042,11 грн. (отримана Філією 18.02.2013)

Відповідачем сплачено було 7 710,36 грн. (зараховано органом Пенсійного фонду в порядку черговості за жовтень 2012 року).

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача становить 297 102,00 грн. (268 815,77 грн. (недоїмка по сплаті єдиного внеску за жовтень-грудень 2012 року) + 10 244,12 грн. (штраф) + 18 042,11 грн. (пеня))

Аналізуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з урахуванням наступного.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” № 2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно частини 1 пункту 1 статті 4 Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Отже, відповідач є платником єдиного внеску в розумінні цього Закону.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону, на платників єдиного внеску покладено обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до територіального органу Пенсійного фонду (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік.

Згідно ч.12 вказаної статті, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Частинами 2, 4 статті 25 Закону визначено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Таким чином, матеріалами справи підтверджено, що за філією концерну «Техвоєнсервіс» «Черкаський автомобільний завод» рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафу та пені в розмірі 297 102,00 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідач доводів позивача не спростував, доказів сплати заявленої заборгованості суду не надав. При цьому, позиція відповідача стосовно того, що Філія вимоги про сплату боргу не отримувала спростовується наявними у матеріалах справи копіями повідомлень про вручення поштового відправлення

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог.

З урахуванням викладеного, суд прийшов висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути в рахунок погашення боргу з відповідача заявлену заборгованість.

Керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Концерну «Техвоєнсервіс» (03168, м.Київ, Солом'янський район, просп. Повітрофлотський, будинок 6; 04119, м.Київ, вул. Дегтярівська, 13/24 код ЄДРПОУ 33689867) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Черкасах Черкаської області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195, код ЄДРПОУ 37930126) суму заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафу та пені в розмірі 297 102 (двісті дев’яносто сім тисяч сто дві) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В.Кротюк