8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 квітня 2013 року Справа № 812/3350/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Борзаниці С.В.
при секретарі судового засідання: Бойко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Приватного акціонерного товариства Аграрно-переробне підприємство "Редан" про стягнення коштів у сумі 31458,09 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Приватного акціонерного товариства Аграрно-переробне підприємство "Редан" про стягнення коштів у сумі 31458,09 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що до Приватне акціонерне товариство Аграрно-переробне підприємство "Редан" з 04 березня 1998 року перебуває на обліку в Старобільській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби за № 9.
Податковим органом відповідачу нараховано за несплату грошових зобов'язань:
- за рішенням про розстрочення податкового боргу № 2/24-25360797 від 07.01.2012 та рішення №15 про перенесення раніше визначених термінів розстроченого податкового боргу від 12.07.2012, по строку сплати до 10.09.2012 суми 8366,05 грн. (сплачено частково - в сумі 212,06 грн.);
- за рішенням про розстрочення податкового боргу № 2/24-25360797 від 07.01.2012 по строку сплати до 12.09.2012 суми 8366,05 грн. (сплачено частково - в сумі 15795,45 грн.);
- за рішенням про розстрочення податкового боргу № 2/24-25360797 від 07.01.2012 по строку сплати до 15.12.2012 суми 8366,05 грн.;
- за рішенням про розстрочення податкового боргу № 2/24-25360797 від 07.01.2012 та рішення №16 про перенесення раніше визначених термінів розстроченого податкового боргу від 10.08.2012, по строку сплати до 17.12.2012 суми 8366,05 грн.;
- за рішенням про розстрочення податкового боргу № 2/24-25360797 від 07.01.2012 та рішення №25 про перенесення раніше визначених термінів розстроченого податкового боргу від 09.11.2012, по строку сплати до 19.12.2012 суми 8366,05 грн.;
- за рішенням про розстрочення податкового боргу № 2/24-25360797 від 07.01.2012 та рішення №22 про перенесення раніше визначених термінів розстроченого податкового боргу від 11.10.2012, по строку сплати до 20.12.2012 суми 8366,05 грн. (сплачено частково - в сумі 1000 грн.).
Старобільською МДПІ було сформовано податкову вимогу №5 від 03.10.2011, яку вручено уповноваженій особі 06.10.2011.
По закінченню встановленого законом терміну сплати податків вказана сума не перерахована до бюджету.
На підставі викладено позивач просить стягнути з Приватного акціонерного товариства Аграрно-переробного підприємства "Редан" заборгованість з податку на доходи фізичних осіб.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідач позовні вимоги визнав та просив суд встановити порядок виконання даного судового рішення шляхом сплати суми боргу протягом 3 років.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з таких підстав.
Судом встановлено, що Приватне акціонерне товариство Аграрно-переробне підприємство «Редан» зареєстровано в якості юридичної особи Новоайдарською районною державною адміністрацією Луганської області 02.03.1998 (а.с 19).
07.01.2012 між Старобільською МДПІ та ПрАТ АПП "Редан" на підставі рішення № 2/24-25360797 від 07.01.2012, укладено договір розстрочення грошових зобов'язань № 2/24, відповідно до якого ПрАТ АПП "Редан" розстрочено сплату заборгованості з податку на доходи фізичних осіб у сумі 92026,47 грн. на строк до 15.12.2012 зі сплатою щомісячних платежів у сумі 8366,04 грн., в останньому місяці - 8366,07 грн. (а.с. 22).
Рішеннями № 15 від 12.07.2012, № 16 від 10.08.2012, №22 від 11.10.2012 та № 25 від 09.11.2012 податковим органом переносились раніше визначені терміни сплати розстроченого договором № 2/24 від 06.01.2012 грошового зобов'язання у сумі 8366,04 грн. з 16.07.2012 на 10.09.2012, з 13.08.2012 на 17.12.2012, з 12.10.2012 на 20.12.2012 та з 12.11.2012 на 19.12.2012 (а.с. 23-26), однак, у вказані терміни ПрАТ АПП "Редан" грошові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб також не сплачено.
Згідно довідки про податкову заборгованість станом на 25.03.2013 за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 31458,09 грн., з яких 31363,65 грн. - основний борг, 94,44 грн. - пеня.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010 (далі - ПКУ) зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Органи державної податкової служби відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно ст. 100 Податкового кодексу України розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.
Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені.
Платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.
Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.
Розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу (в тому числі окремо - суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.
Рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу у межах одного бюджетного року приймається у такому порядку: стосовно загальнодержавних податків та зборів - керівником контролюючого органу (його заступником); стосовно місцевих податків і зборів - керівником органу державної податкової служби (його заступником) та затверджується фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.
Розстрочення або відстрочення надаються окремо за кожним податком та збором. Строки сплати розстрочених (відстрочених) сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення (відстрочення).
Податковим органом відповідачу направлено податкову вимогу форми "Ю" від 03.10.2011 № 5 на суму 93044,08 грн., яка отримана уповноваженою особою ПрАТ АПП "Редан" 16.10.2011 (а.с.11).
Вищезазначена вимога у встановленому законом порядку не оскаржувалася, тобто, вказана податкова вимога є чинною на час розгляду справи.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надав, у добровільному порядку податкову заборгованість з узгодженого податкового зобов'язання не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Розглядаючи заяву відповідача щодо встановлення порядку виконання постанови суду шляхом надання розстрочення виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Враховуючи те, що представником відповідача не надано жодного належного доказу наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства Аграрно-переробне підприємство "Редан" про розстрочення виконання рішення.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Приватного акціонерного товариства Аграрно-переробне підприємство "Редан" про стягнення коштів у сумі 31458,09 грн. задовольнити повністю.
Стягнути кошти з Приватного акціонерного товариства Аграрно-переробне підприємство "Редан" за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб в сумі 31458,09 (тридцять одна тисяча чотириста п'ятдесят вісім гривень 09 копійок) з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в дохід Державного бюджету України.
Постанова суду може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 22 квітня 2013 року.
Суддя С.В. Борзаниця