11.1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі
24 квітня 2013 рокуСправа № 812/3857/13-а Суддя Луганського окружного адміністративного суду Широка К.Ю., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до судді Краснолуцького міського суду Луганської області Хоменко Валентини Іванівни, секретаря Краснолуцького міського суду Луганської області Белої Аліни Миколаївни про визнання судового рішення від 01.12.1996 недійсним та протиправним, -
ВСТАНОВИВ:
22 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до судді Краснолуцького міського суду Луганської області Хоменко Валентини Іванівни, секретаря Краснолуцького міського суду Луганської області Белої Аліни Миколаївни про визнання судового рішення недійсним та протиправним.
Згідно позовної заяви позивач просить суд:
- визнати судове рішення від 04.12.1996 судді Краснолуцького міського суду Луганської області Хоменко Валентини Іванівни при секретарі Краснолуцького міського суду Луганської області Белої Аліни Миколаївни недійсним та протиправним;
- скасувати судове рішення від 04.12.1996 судді Краснолуцького міського суду Луганської області Хоменко Валентини Іванівни при секретарі Краснолуцького міського суду Луганської області Белої Аліни Миколаївни.
23 квітня 2013 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшло клопотання про поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно ч. 2, 3 ст. 50 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов до висновку, що між сторонами відсутній публічно - правовий спір, а відтак його не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частиною 2 статті 2 КАС України, встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Статтею 15 ЦПК України передбачено, що спори щодо захисту порушених, невідновлених або оскаржуваних прав, свобод чи інтересів, що випливають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин розглядаються судами в порядку цивільного судочинства.
Як вбачається з адміністративного позову, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати судове рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 01.12.1996 у справі №2-1600 за позовом ОСОБА_1 до шахти «Краснолуцькая» про поновлення на роботу та стягнення заробітної плати за дні вимушеного прогулу.
Суд приходить до висновку, що з урахуванням наведених вимог, позов ОСОБА_1 повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, порядок оскарження судового рішення у Цивільній справі встановлено Цивільним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ст. 291. ЦПК України передбачено, апеляційною інстанцією у цивільних справах є судові палати у цивільних справах апеляційних загальних судів, у межах територіальної юрисдикції яких знаходиться місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Згідно ст.. 292 ЦПК України передбачено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 50, 107, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до судді Краснолуцького міського суду Луганської області Хоменко Валентини Іванівни, секретаря Краснолуцького міського суду Луганської області Белої Аліни Миколаївни про визнання судового рішення недійсним та протиправним, у зв'язку з тим, що заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Роз'яснити ОСОБА_1 право на звернення із вказаними вимогами належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді - п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя К.Ю. Широка