ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
25 квітня 2013 рокум. ПолтаваСправа № 816/2257/13-а
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Серга С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Прокуратури Полтавської області, треті особи: прокурор Полтавської області Миронов А.М., Президент України Янукович В.Ф., Кабінет Міністрів України, Міністерство юстиції України, Вища рада юстиції України, Служба безпеки України, Генеральна прокуратура України, Державне казначейство України, ГУДК України у Полтавській області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
22 квітня 2013 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Прокуратури Полтавської області, треті особи: прокурор Полтавської області Миронов А.М., Президент України Янукович В.Ф., Кабінет Міністрів України, Міністерство юстиції України, Вища рада юстиції України, Служба безпеки України, Генеральна прокуратура України, Державне казначейство України, ГУДК України у Полтавській області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди.
З матеріалів позову суд вбачає, що позивач не згодний з бездіяльністю прокуратури Полтавської області стосовно не передачі заяв про вчинені злочині органам досудового розслідування відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Згідно з частиною 1 статті 306 Кримінального процесуального кодексу України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318 - 380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.
Відповідно до рішення Конституційного суду України № 6-рп/2001 від 23.05.2001 (справа щодо конституційності статті 248-3 ЦПК України) врегульована Кримінально-процесуальним кодексом України діяльність посадових осіб прокуратури має свої особливості та не належить до управлінської сфери.
Отже, спірні правовідносини, які виникли між прокуратурою Полтавської області та позивачем не є адміністративним спором, оскільки прокуратура в даному випадку законодавчо не уповноважена владно керувати поведінкою позивача, не приймала щодо нього обов'язкових для виконання рішень, а її повноваження щодо порядку прийняття заяв про злочини та їх розгляду регламентовані Кримінальним процесуальним кодексом України.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Полтавської області, треті особи: прокурор Полтавської області Миронов А.М., Президент України Янукович В.Ф., Кабінет Міністрів України, Міністерство юстиції України, вища рада юстиції України, Служба безпеки України, Генеральна прокуратура України, Державне казначейство України, ГУДК України у Полтавській області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди.
Роз'яснити позивачеві право на звернення до місцевого загального суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.
Копію ухвали направити позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Серга