ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" квітня 2013 р. Справа № 809/924/13-a
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду М.І.Кишинський розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Івано-Франківського прокурора з нагляду за додерженням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський прокурор з нагляду за додерженням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Вимоги адміністративного позову мотивовані тим, що Державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області під час перевірки автомобіля відповідача встановлено відсутність у нього індивідуальної контрольної книжки, чим порушено вимоги Наказу Мінтрансзв'язку №340 від 07 червня 2010 року та статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». За наслідками такого порушення винесено постанову про накладення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., які відповідачем добровільно не сплачені, а постанова не оскаржена.
Судом, 25 березня 2013 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження у даній адміністративній справі, яку направлено відповідачу для подання заперечення на адміністративний позов або заяву про визнання позову.
Поштове повідомлення з відміткою поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання» повернулося на адресу суду. Враховуючи те, що відповідача повідомлялось судом про відкриття скороченого провадження в порядку статті 33 КАС України за адресою, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вважається, що така ухвала вручена відповідачу належним чином.
Згідно із пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцем знаходженням відповідача.
Враховуючи, що до суду не було подано заперечення відповідача проти заявленого позову та те, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, даний адміністративний позов підлягає розгляду в строк визначений пунктом 2 частиною 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступне.
Відповідач по справі є фізичною особою суб'єктом підприємницької діяльності і у відповідності до Закону України ''Про автомобільний транспорт'' являється перевізником, який здійснює транспортні перевезення вантажів в межах території України.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач по справі здійснював перевезення вантажу згідно товарно-транспортної накладної №3 від 25 вересня 2012 року від приватного підприємця ОСОБА_2 з м.Коломия до ТОВ «Ліон» м.Дніпропетровськ.
Державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області, 25 вересня 2012 року о 14:45 год. було проведено перевірку транспортного засобу Mercedes-Benz д/н НОМЕР_1, який належить відповідачу відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію НОМЕР_3. Перевіркою встановлено, відсутність у відповідача індивідуальної контрольної книжки. За наслідками даної перевірки складено акт №031659 від 25 вересня 2012 року. Відповідач з даним актом ознайомився та пояснив, що індивідуальну контрольну книжку водія заведе, оскільки не знав, що її потрібно. Тобто, відповідач вину у допущенні зазначеного порушення визнав. За наслідками встановленого порушення уповноваженою особою територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області винесено постанову №146182 від 30 жовтня 2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України ''Про автомобільний транспорт''.
Статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт"передбачено перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Саме такі інші документи, визначені в Наказі Міністерства транспорту та зв'язку від 07 червня 2010 року N340 "Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2010 року за N811/18106, а саме в пункті 6.3 якого встановлено, що водій, який керує ТЗ, що зазначений у пункті 6.1 цього розділу та не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія.
Таким чином, норми зазначеного Наказу поширюються на перевізників, які здійснюють перевезення вантажу автомобільним транспортом та поширюються на норми статті 48 Закону України ''Про автомобільний транспорт''.
Абзац 2 частини 1 статті 60 Закону України ''Про автомобільний транспорт''є спеціальною нормою, якою встановлено, що надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, відповідач в порушення вимог статті 48 Закону України ''Про автомобільний транспорт''та пункту 6.3 Наказу Міністерства транспорту та зв'язку від 07 червня 2010 року N340 "Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2010 року за N811/18106 здійснював перевезення вантажу за відсутності контрольної книжки, в зв'язку з чим позивачем правомірно на підставі абзацу 2 частини 1 статті 60 Закону України ''Про автомобільний транспорт'' застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. згідно вище зазначеної постанови.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Дана постанова направлялась відповідачу 30 жовтня 2012 року. В порядку передбаченому пунктом 32 ''Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті'' до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду відповідачем не оскаржувалась.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. за постановою про застосування фінансових санкцій №146182 від 30 жовтня 2012 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158- 163 та 183- 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути на користь державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДК в місті Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача -37952250, з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, іден. номер НОМЕР_2 фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень по постанові №146182 від 30 жовтня 2012 року.
Відповідно до частини 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.
Суддя М.І.Кишинський
Постанова складена 18 квітня 2013 року.