Постанова № 30898496, 22.04.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2013
Номер справи
2а/0570/17723/2012
Номер документу
30898496
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 квітня 2013 р. Справа №2а/0570/17723/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11:02

вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, м. Донецьк

зал судового засідання №305

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Гохман Е.Д. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Донецький області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» м.Донецьк

про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення заборгованості

за участю

представників сторін:

від позивачів: Тутов Д.С. - за довір.

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Регіональне відділення Фонду Державного майна України по Донецький області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що між Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Донецький області та ТОВ «Ландорра» був укладений адміністративний договір - договір оренди №2065/2005 від 09.09.2005 року на нерухоме державне майно - нежитлові вбудовані приміщення - частину першого поверху площею 175,2 кв.м. та частину другого поверху площею 38,3 кв.м. учбового корпусу, загальна орендна площа 213,5 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, м.Донецьк, вул. Собінова, 151, за актом приймання-передачі балансоутримувачу Вищому професійному училищу №107. Пунктом 3.1, 3.3 вказаного договору оренди, передбачено, що орендна плата визначається на підставі методики розрахунку орендної плати та перераховується орендарем у розмірі 50 % - до державного бюджету та 50% - баласоутримувачу відповідно щомісяця не пізніше 25 числа місяця. Відповідач вказані зобов'язання не виконав, в наслідок чого за період з грудня 2011 року по серпень 2012 року у відповідача утворилась заборгованість з орендної плати, яка станом на 15.11.2012 рік складає 19143,74 грн. та нарахована пеня у розмірі 1146,91 грн. Заявою від 10.09.2012 року №11-06-05-08872 позивач повідомив відповідача що 14.08.2012 року закінчився термін дії договору оренди та вимагав повернення майна. Таким чином майно до теперішнього часу балансоутримувачу не повернуто, внаслідок чого відповідач продовжує безпідставно користуватися державним майном. За час прострочення повернення об'єкта оренди позивачем була нарахована неустойка за період з 15.08.2012 року по жовтень 2012 року у сумі 25462,90 грн. З урахуванням вищевикладеного просив суд Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» на користь Державного бюджету за адміністративним договором заборгованість у загальному розмірі 45753,55 грн., а саме по орендній платі у розмірі 19143,74 грн., пеню у сумі 1146,91 грн. і неустойку в розмірі 25462,90 грн. за користування майном за час прострочення повернення майна; зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Ландорра» повернути орендоване державне майно - нежитлові вбудовані приміщення - частину першого поверху площею 175,2 кв.м. та частину другого поверху площею 38,3 кв.м. учбового корпусу, загальна орендна площа 213,5 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, м. Донецьк, вул. Собінова, 151, за актом приймання-передачі балансоутримувачу Вищому професійному училищу №107.

16 квітня 2013 року представник позивача надав заяву про збільшення позовних вимог відповідно до зазначив, що у зв'язку з тим, що майно на час розгляду справи так повернуто не було, ним було донараховано неустойку за час прострочення повернення об'єкту оренди за період з 15.08.2012 року по лютий 2013 року в розмірі 65488,44 грн., тому просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» на користь Державного бюджету за адміністративним договором заборгованість у загальному розмірі 85779,09 грн., а саме по орендній платі у розмірі 19143,74 грн., пеню у сумі 1146,91 грн. і неустойку в розмірі 65488,44 грн. за користування майном за час прострочення повернення майна та зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Ландорра» повернути орендоване державне майно - нежитлові вбудовані приміщення - частину першого поверху площею 175,2 кв.м. та частину другого поверху площею 38,3 кв.м. учбового корпусу, загальна орендна площа 213,5 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, м. Донецьк, вул. Собінова, 151, за актом приймання-передачі балансоутримувачу Вищому професійному училищу №107 (адреса: 83054, м. Донецьк, пр.Київський, 57, ЄДРПОУ 5536219).

Представник позивача з урахуванням уточнень підтримав позовні вимоги з посиланням на підстави що викладені у позовній заяві та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідач до судового засідання явку свого представника не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, під час розгляду справи вказував на те, що майно буде повернуто добровільно та сплачено суму заборгованості у повному обсязі, однак до теперішнього часу зобов'язання не виконані.

Суд вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Позивач - Регіональне відділення Фонду Державного майна України по Донецькій області зареєстроване як юридична особа 15.06.1994 виконавчим комітетом Донецької міської ради, включено до ЄДРПОУ за номером 13511245.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Положенням про регіональне відділення Фонду державного майна України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року №412, Положенням про регіональне відділення Фонду державного майна України, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 15.05.2012 року №678, Законом України «Про оренду державного та комунального майна» повноваження.

Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Ландорра» зареєстроване як юридична особа 25.10.1996 року виконавчим комітетом Донецької міської ради, включене до ЄДРПОУ за № 24465962.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Фонд державного майна України», Фонд державного майна України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна.

Пунктом 4 статті 5 вказаного Закону, Фонд державного майна України, зокрема, у сфері оренди державного майна, виступає орендодавцем цілісних (єдиних) майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), що перебувають у державній власності.

Статтею 6 Закону України «Про Фонд державного майна України» передбачено, що Фонд державного майна України здійснює свої повноваження безпосередньо і через регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та представництва у районах та містах, створених Фондом державного майна України, у разі необхідності.

Відповідно до Положення про Регіональне відділення Фонду державного майна України, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 15.05.2012 року №678, представництво Фонду державного майна України у районі, місті (далі - представництво) є територіальним органом Фонду державного майна України (далі - Фонд), який утворюється у разі необхідності Фондом і підпорядковується йому та відповідному регіональному відділенню Фонду.

Основними завданнями представництва є: організація та проведення приватизації майна, яке перебуває у державній власності; продаж об'єктів приватизації; здійснення повноважень орендодавця нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), що перебувають у державній власності; здійснення повноважень власника щодо майна, яке приватизується відповідно до прийнятих ним рішень.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідне орендареві для здійснення підприємницької діяльності. Державну політику у сфері оренди державного майна здійснюють Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва.

Статтею 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» визначено перелік об'єктів оренди, так згідно цього Закону об'єктом оренди, зокрема, є нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно підприємств.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва є орендодавцями щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного (складеного) капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю, крім майна, що належить до майнового комплексу Національної академії наук України та галузевих академій наук, а також майна, що належить вищим навчальним закладам та/або науковим установам, що надається в оренду науковим паркам та їхнім партнерам.

Як встановлено судом 09 вересня 2005 року між позивачем - Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Донецькій області (орендодавцем) та відповідачем ТОВ «Ландорра» (орендарем) укладений адміністративний договір - договір оренди №2015/2005, згідно якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно - нежитлові вбудовані приміщення - частину першого поверху площею 175,2 кв.м. та частину другого поверху площею 38,3 кв.м. учбового корпусу, загальна орендна площа 213,5 кв.м., розташовані за адресою: Донецька область, м.Донецьк, вул.Собінова, 151, що знаходиться на балансі Вищого професійного училища №107 м.Донецька (балансоутримувача).

Згідно пунктів 3.1., 3.3. розділу 3 вказаного договору, орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої Кабінетом Міністрів України. Орендна плата перераховується Орендарем у розмірі 50% до державного бюджету та 5% - Балансоутримувачу відповідно щомісяця не пізніше 25 числа місяця.

Пунктом 3.5. розділу 3 встановлено, що орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та Балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.3. співвідношенні, відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості, з урахуванням індексації, за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

У відповідності до пунктів 5.2., 5.7. розділу 5 договору оренди, орендар зобов'язується своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату. У разі припинення або розірвання договору повернути баласоутримувачу орендоване майно у належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати балансоутримувачу збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендного майна з вини орендаря.

Згідно пункту 7.1. розділу 7 договору орендодавець зобов'язується передати в оренду майно з цим договором по акту приймання-передачі, який підписується одночасно з цим договором.

За невиконання, або неналежне виконання зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України (п.9.1. розд.9 договору).

Пунктом 10.6 розділу 10 договору закріплено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну цього договору після закінчення строку його чинності протягом місяця, договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором.

Договір оренди, згідно пункту 10.1 розділу 10 укладено строком на 360 днів, що дії з 09.09.2005 року до 04.09.2006 року.

Згідно акту прийому передачі від 09.09.2005 року позивач передав відповідачу державне майно - нежитлові вбудовані приміщення - частину першого поверху площею 175,2 кв.м. та частину другого поверху площею 38,3 кв.м. учбового корпусу, загальна орендна площа 213,5 кв.м., розташовані за адресою: Донецька область, м.Донецьк, вул.Собінова, 151, що знаходиться на балансі Вищого професійного училища №107 м.Донецька (балансоутримувача) і розташовані за адресою Донецька область, м. Донецьк, вул. Собінова, 151 з метою розташування офісу, відповідно договору оренди №2065/2005 року від 09.09.2005 року.

28 квітня 2007 року сторонами було укладено додаткову угоду №1 до договору оренди нерухомого майна, що належить державної власності від 09.09.2005 року №2065/2005, згідно якої зокрема пункт 3.1 розділу 3 «Орендна плата» доповнено наступним тестом: «орендна плата визначається на підставі змін, внесених Постановою КМУ від 27.12.2006 року №1864 до Постанови КМУ від 04.10.1995 року №786 «про методику розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна».

14 травня 2010 року сторонами було укладено додаткову угоду №2 до договору оренди нерухомого майна, що належить державної власності від 09.09.2005 року №2065/2005, згідно якої вбачається що орендодавець та орендар дійшло згоди про наступне:

- відповідно до п.10.1 договір було укладено строком на 360 днів з 09.09.2055 року до 04.09.2006 року.

- відповідно до ст. 764 ЦКУ, п.10.6 договір було продовжено до 24.08.2008 року.

- відповідно до ст. 764 ЦКУ, п.10.6 договір було продовжено до 19.08.2009 року.

- відповідно до ст. 764 ЦКУ, п.10.6 договір було продовжено до 14.08.2010 року.

Враховуючи зміни до ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 року №226-XII зі змінами та доповненнями, Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого наказом ФДМУ від 13.10.2004 року №2149, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні» від 15.12.2009 року №1759-17 та керуючись інструктивними листами Фонду державного майна України від 14.08.2008 року №10-16-11553 та від 27.07.2009 року №10-16-10753, орендодавець продовжує дію договору оренди державного нерухомого майна строком до 14.08.2012 року.

01 грудня 2011 року сторони уклали договір №3 про внесення змін до договору оренди нерухомого майна, що належить державної власності від 09.09.2005 року №2065/2005, згідно умов якого пункт 3.1 розділу 3 викладено у наступній редакції: «орендна плата визначається на підставі методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорційно її розподілу, затвердженої постановою КМУ від 04.09.1995 року №786 (зі змінами та доповненнями).

Згідно з частиною шостою статті 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Статтею 291 Господарського кодексу України передбачено, що договір оренди припиняється, зокрема, у разі закінчення строку, на який його було укладено. Правові наслідки припинення договору оренди визначаються відповідно до умов регулювання договору найму ЦК України.

10 жовтня 2012 року за №11-06-05-08872 позивач заявою повідомив ТОВ «Ландорра», що 14.08.2012 року закінчився термін дії договору оренди від 09.09.2005 року №2065/2005 на нерухоме майно - нежитлові вбудовані приміщення - частину першого поверху площею 175,2 кв.м. та частину другого поверху площею 38,3 кв.м. учбового корпусу, загальна орендна площа 213,5 кв.м., розташовані за адресою: Донецька область, м.Донецьк, вул.Собінова, 151, що знаходиться на балансі Вищого професійного училища №107 м.Донецька (балансоутримувача). Враховуючи зазначене позивач заявив про припинення договору оренди. Крім того зазначивши, що листом від 30.08.2012 року №1/11-13828 Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України не надало згоди на продовження терміну дії договору оренди від 09.09.2005 року №2065/2005. Враховуючи викладене, позивач вказав на те, що на новий строк договір продовженим бути не може, тому Регіональне відділення вимагає повернути майно із оренди. Як вбачається з матеріалів справи, вищевказаний лист був отриманий відповідачем 12.09.2012 року, згідно поштового повідомлення про вручення.

29 жовтня 2012 року позивач повідомив ТОВ «Ландорра» щодо нарахування неустойки (в порядку ст.785 Цивільного кодексу України), зазначивши, що листом від 10.092.2012 року за №11-06-05-08872 Регіональне відділення повідомляло, що 14.08.2012 року закінчився строк дії вищевказаного договору оренди, після чого нарахування орендної плати було припинено. Враховуючи викладене, регіональне відділення відповідно до ст. 758 Цивільного кодексу України вимагає сплати неустойки, зокрема зазначивши, що станом на 22.10.2012 рік заборгованість відповідача з неустойки складає 15468,98 грн., з орендної плати 19143,74 грн., пені 1138,04 грн. Як вбачається з матеріалів справи, вищевказаний лист був отриманий відповідачем 31.10.2012 року, згідно поштового повідомлення про вручення.

Так станом на час розгляду справи за відповідачем наявна заборгованість у загальному розмірі 65488,44 грн. (що підтверджується розрахунком наявним в матеріалах справи), з яких:

- за період з 15 серпня 2012 року по лютий 2013 року включно Регіональним відділенням було нараховано неустойку за час прострочення повернення об'єкта оренди в розмірі 65488,44 грн.,

- за період з грудня 2011 року по серпень 2012 року у відповідача утворилась заборгованість з орендній плати в розмірі 19143,74 грн.,

- та з огляду на фактичну наявність заборгованості у товариства з орендної плати, позивачем у відповідності до умов договору було нараховано пеню за період з 08 лютого 2012 року по 14 листопада 2012 рік у сумі 1146,91 грн.

Відповідно до статей 11, 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають зокрема з договорів. Аналогічні положення встановлені статтями 173-175 Господарського кодексу України.

Згідно частини 1 статті 2, частини 3 статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», частини 1 статті 283, частини 3 статті 285 Господарського кодексу України та статей 759, 762 Цивільного кодексу України, за користування майном на умовах оренди орендар (наймач) має сплачувати орендну плату.

Згідно статті 193 Господарського кодексу України, статей 525, 526 Цивільного кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Як встановлено частиною 1 статті 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та частиною 1 статті 286 Господарського кодексу України орендна плата вноситься орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності.

Але, в порушення умов договору та норм діючого законодавства, відповідач не виконав належним чином зобов'язання щодо сплати орендної плати.

Згідно статей 611, 612 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов'язання, якщо він не приступив до його виконання або не виконав у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання та на вимогу кредитора має сплатити суму боргу.

При цьому, несвоєчасне виконання грошових зобов'язань є належною підставою у розумінні вимог статті 218 Господарського кодексу України для застосування заходів господарсько-правової відповідальності.

Згідно з положеннями статті 549 Цивільного кодексу України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання, а пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Враховуючи, що домовленість позивача та відповідача про застосування пені у разі прострочення орендної плати викладена у п.3.5 розділу 3 Договору, суд вважає, що вимоги статті 547 Цивільного кодексу України стосовно форми правочину щодо забезпечення виконання зобов'язання дотримані.

Проаналізувавши наданий позивачем розрахунок позовних вимог, суд дійшов висновку про правомірність нарахування відповідачу заборгованості з орендної плати та пені.

За статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог , що у певних умовах звичайно ставляться.

За статтею 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Проте, в порушення приписів вищевказаних норм, наразі орендоване майно орендарем за актом приймання-передачі не повернуто. Доводи позивача в цій частині відповідачем не спростовані, доказів протилежного під час судового розгляду даної справи сторонами не надано.

Відповідальність Орендаря за відмову повернути об'єкт оренди встановлена частиною 2 статті 785 Цивільного кодексу України, якщо наймач не виконує обов'язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.

Таким чином, суд дійшов висновку про правомірність нарахування позивачем неустойки за невиконання відповідачем обов'язку з повернення предмету оренди.

З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Донецький області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» м.Донецьк про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» за адміністративним договором заборгованість у загальному розмірі 85779,09 грн., а саме по орендній платі у розмірі 19143,74 грн., пені у сумі 1146,91 грн. і неустойки в розмірі 65488,44 грн. за користування майном за час прострочення повернення майна та зобов'язання Товариство з обмеженою відповідальністю «Ландорра» повернути орендоване державне майно.

У відповідності до частина 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись Конституцією України, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Донецький області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» м.Донецьк про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ландорра» на користь Державного бюджету (р/р 31117093700002, МФО 834016, код бюджетної класифікації - 22080200, отримувач м.Донецька ГУДКСУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 37967785) за адміністративним договором заборгованість у загальному розмірі 85779,09 грн., а саме по орендній платі у розмірі 19143,74 грн. (дев'ятнадцять тисяч сто сорок три гривні сімдесят чотири копійки), пеню у сумі 1146,91 грн. (одна тисяча сто сорок шість гривень дев'яносто одну копійку) і неустойку в розмірі 65488,44 грн. (шістдесят п'ять тисяч чотириста вісімдесят вісі гривень сорок чотири копійки) за користування майном за час прострочення повернення майна.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Ландорра» повернути орендоване державне майно - нежитлові вбудовані приміщення - частину першого поверху площею 175,2 кв.м. та частину другого поверху площею 38,3 кв.м. учбового корпусу, загальна орендна площа 213,5 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, м. Донецьк, вул. Собінова, 151, за актом приймання-передачі балансоутримувачу Вищому професійному училищу №107 (адреса: 83054, м. Донецьк, пр.Київський, 57, ЄДРПОУ 5536219).

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 22 квітня 2013 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складено та підписано 26 квітня 2013 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Кониченко О.М.