Постанова № 30883939, 24.04.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2013
Номер справи
812/3326/13-а
Номер документу
30883939
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 квітня 2013 року Справа № 812/3326/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Дибова О.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Ново-Ком" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 3958,46 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

05 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Ново-Ком" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 3958,46 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено наступне.

Приватне підприємство «Ново-Ком» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 19.05.2010 року за №100614990592 та зареєстрований як платник податків в Алчевській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області ДПС з 20.05.2010 року за №35474. Позивач зазначає, що відповідач має податковий борг, станом на 16.11.2012 року, з податку на додану вартість у сумі 3958,46 грн., а саме:

- нарахована пеня за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 02.03.2011 року по 10.03.2011 року на уточнюючий документ № 9000811710 від 10.03.2011 року на суму 2734,11 грн.;

- нарахована пеня за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 30.03.2011 року по 11.04.2011 року на уточнюючий документ № 9001795326 від 11.04.2011 року на суму 798,00 грн.;

- нарахована пеня за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 02.03.2011 року по 11.04.2011 року на уточнюючий документ № 9001795324 від 11.04.2011 року на суму 13,14 грн.

- нарахована пеня за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 30.03.2011 року по 12.05.2011 року на уточнюючий документ № 9003137988 від 12.05.2011 року на суму 86,99 грн.

- нарахована пеня за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 30.04.2011 року по 12.05.2011 року на уточнюючий документ № 9003137989 від 12.05.2011 року на суму 326,94 грн.

Тому позивач просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі та стягнути суму заборгованості у розмірі 3959,18 грн. в судовому порядку.

Ухвалою від 09 квітня 2013 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

Ухвала про відкриття скороченого провадження направлена відповідачу на адресу: 94207, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Гагаріна, 24, оф.406 та отримана уповноваженою особою відповідача, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні, повернутому до суду (а.с.42).

У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Ново-Ком» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 19.05.2010 року за №100614990592 (а.с.6-8) та зареєстрований як платник податків в Алчевській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області ДПС з 20.05.2010 року за №35474, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків (а.с.9). Відповідач є платником податку на додану вартість, відповідно до свідоцтва № 100289881 від 24.06.2010 року (а.с.10).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства..

Статтею 14 Податкового кодексу України наведено перелік основних понять, які використовуються у Податковому кодексі України, зокрема:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 36 Податкового кодексу України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою податку на додану вартість.

Відповідно до 14.1.178. ст..14 Податкового кодексу України податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу;

Податкове зобов'язання для цілей розділу V цього Кодексу - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді (п.14.1.179 ст.14 Податкового кодексу України)

Відповідно до пункту 126.1. статті 126 Податкового кодексу України (в редакції яка діяла на час виникнення правовідносин) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Як вбачається з матеріалів справи, Приватним підприємством «Ново-Ком» було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9003137988 від 12.05.2011 року (а.с.13-15), №9000811710 від 10.03.2011 року (а.с.16), №9003137989 від 12.05.2011 року (а.с.17-19), №9001795324 від 11.04.2011 року (а.с.20-22), № 9001795326 від 11.04.2011 року (а.с. 23-25).

Нарахування пені встановлено підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. (пункт 129.4 статті 129 Податкового кодексу України)

Відповідно до пункту 131.1. статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

У зв'язку з несплатою в установлений строк суми грошового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість, податковою інспекцією було нараховано пеню в розмірі 3959,18 грн., що складається з наступного:

- нарахованої пені за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 02.03.2011 року по 10.03.2011 року на уточнюючий документ № 9000811710 від 10.03.2011 року на суму 2734,11 грн.;

- нарахованої пені за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 30.03.2011 року по 11.04.2011 року на уточнюючий документ № 9001795326 від 11.04.2011 року на суму 798,00 грн.;

- нарахованої пені за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 02.03.2011 року по 11.04.2011 року на уточнюючий документ № 9001795324 від 11.04.2011 року на суму 13,14 грн.;

- нарахованої пені за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 30.03.2011 року по 12.05.2011 року на уточнюючий документ № 9003137988 від 12.05.2011 року на суму 86,99 грн.;

- нарахованої пені за виявленими платником заниження податкового зобов'язання з ПДВ з 30.04.2011 року по 12.05.2011 року на уточнюючий документ № 9003137989 від 12.05.2011 року на суму 326,94 грн., наявність якої підтверджується розрахунком пені з податку на додану вартість(а.с.12).

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На виконання зазначеної норми Податкового кодексу України Алчевської ОДПІ Луганської області Державної податкової служби 04 листопада 2011 року було виставлено відповідачу як платнику податків податкову вимогу №174 на загальну суму 3958,46 грн. (а.с.11). Зазначену податкову вимогу отримав особисто директор підприємства 07.04.2011 року, про що свідчить особистий підпис на корінці податкової вимоги (а.с.11).

Сума заборгованості також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а.с.26-39) та довідкою про суму податкового боргу (а.с.40). Оскільки податкова вимога від 04 листопада 2012 року №174, є чинною (доказів про відкликання податкової вимоги суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення податкового боргу дотримані вимоги норм податкового законодавства.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. (пункт 95.3 статті 95 Податкового кодексу України)

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги Алчевської об'єднаної державної податкової служби Луганської області ДПС про стягнення податку на додану вартість в розмірі 3958,46 грн., обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Ново-Ком" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 3958,46 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Ново-Ком» (ідентифікаційний код 36917481, адреса: 94207, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Гагаріна, 24, офіс 406) на користь Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби (94204, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Горького, 47) р/р 31118029700027 код платежу 14010100, одержувач Відділення держказначейства у м. Алчевськ (код 37907097) в установі банку ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013 суму податкового боргу з податку на додану вартість (пеня) за період з 02.03.2011 по 12.05.2011 в сумі 3958,46 грн. (три тисячі дев'ятсот п'ятдесят вісім гривень 46 коп.)

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя О.А. Дибова