Постанова № 30881548, 11.04.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2013
Номер справи
813/897/13-а
Номер документу
30881548
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 квітня 2013 року № 813/897/13-а

12 год. 08 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2

Зал судових засідань № 5

Львівський окружний адміністративний суд в складі

головуючого-судді Тертичного В.Г.

за участю секретаря судового засідання Прокопчука О.С.

представників сторін:

від прокуратури - Гончар Б.С.

від позивача - Баліцький О.Й.

від відповідача - Вітко І.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України в інтересах держави - Міністерства оборони України в особі Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій» до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові про стягнення коштів, -

в с т а н о в и в :

Львівський прокурор з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави - Міністерства оборони України в особі Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій» (далі - ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій») з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові про стягнення коштів в сумі 56 909,00 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог покликається на те, що Львівською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України у вересні 2012 року проведено перевірку додержання вимог чинного законодавства при використанні бюджетних коштів. Даною перевіркою встановлено, що з 27 березня по 09 квітня 2012 року на державному підприємстві Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій» проводилась планова контрольно-ревізійна робота Державної фінансової інспекції у Львівській області (далі - Держфінінспекція у Львівській області) щодо фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01 січня 2009 року по 01 квітня 2012 року. За наслідками перевірки державними фінансовими інспекторами встановлено, що ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» зайво перераховано Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання на загальну суму 56 909,00 грн., в тому числі за 2009 рік - 26 666,00 грн., за 2010 рік - 30 243,00 грн. На підприємстві за період 2009-2010 року не було зафіксовано жодного нещасного випадку та професійного захворювання, однак щомісячно перераховувався страховий внесок від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в розмірі - 2,08 %, та не вживалось заходів щодо застосування знижки страхових внесків в розмірі 50 % у відповідності до п. 20, 21 Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 року № 1423, яка діяла у 2009-2010 роках. Таким чином, позивачем без застосування 50 % знижки у 2009 році сплачено Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові 53 332,00 грн., з яких за 2009 рік - 26 666,00 грн. (53 332,00 x 50 %), за 2010 рік - 30 243,00 грн. (60 486,00 x 50 %), а всього на загальну суму 56 909,00 грн. страхових внесків від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. З метою усунення вказаних порушень підприємство скерувало Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Львівській області вимогу від 13.07.2012 року № 322 про перерахування зайво сплачених страхових внесків. У відповідь на даний лист відповідач прийняв рішення провести перевірки, за наслідками якої складено акт від 14 серпня 2012 року № 199, який, на його думку, засвідчив зайву сплату позивачем страхових внесків. Проте, зайво сплачені кошти відповідачем позивачу на час звернення з позовом до суду не перераховані.

Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю, з підстав викладених у позовній заяві, просять позов задоволити. В судовому засіданні 28 березня 2013 року прокурором подано заяву про виправлення технічної помилки в позовній заяві, а саме: слова «звертається з позовом до господарського суду Львівської області» виправити на «звертається з позовом до Львівського окружного адміністративного суду».

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив та подав письмові заперечення. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» взято на облік у Фонді 15.05.2001 року за № 1308001035. КВЕД - 26.61.1 - виробництво збірних бетонних та залізобетонних виробів; клас професійного ризику - 49, страховий тариф - 2,08 %. Віднесення до класу професійного ризику та встановлення страхового тарифу було здійснено відповідно до заяви від 15.01.2001 року за підписом керівника та довідки статистики № 3075/20 від 13.02.1998 року. 14 серпня 2012 року проведено перевірку правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за період з 01.01.2008 року до 01.01.2011 року, достовірності поданих страхувальником відомостей чисельності працівників, річного обсягу реалізованої продукції за видами економічної діяльності. За результатами перевірки складено акт № 199 від 14.08.2012 року, згідно якого порушень по підприємству не виявлено, страхові внески до Фонду нараховані та сплачені в повному обсязі. Твердження позивача, що до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань зайво перераховані страхові внески за 2009 - 2010 роки на загальну суму - 56 909,00 грн. не відповідають дійсності, оскільки сплата страхових внесків проводилась по КВЕДУ 26.61.1 клас професійного ризику - 49, страховий тариф - 2,08 %, що відповідає вимогам чинного законодавства та не оспорювались позивачем. Окрім того, згідно Акту Держфінінспекції у Львівській області «Про наслідки ревізії фінансово-господарської діяльності ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» за період з 01.01.2009 року до 01.04.2012 року» встановлено, що «керівництвом підприємства не вживалось заходів щодо застосування знижки страхових внесків в розмірі 50 %» та «порушення допущено з вини колишнього директора ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» ОСОБА_5, який відповідно до п. 2.1 контракту з керівником, здійснює оперативне управління Підприємством, організує його виробничу-господарську, соціальну-побутову та іншу діяльність». За період з 2009 - 2010 року керівники підприємства не звертались до Відділення Фонду щодо застосування знижок у встановленні класу професійного ризику, встановлений відповідний клас професійного ризику керівниками підприємства не оспорювався, про що свідчить акт перевірки. Кошти, які надходять до Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві від роботодавців спрямовуються на відшкодування шкоди потерпілим від трудового каліцтва. Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові не порушено жодного права позивача, тому вважає даний позов безпідставним та просить відмовити в його задоволенні в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши їх у судовому засіданні, судом встановлено:

Львівською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України у вересні 2012 року проведено прокурорську перевірку додержання ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» вимог чинного законодавства при використанні бюджетних коштів, в результаті якої виявлено ряд порушень, встановлених Держфінінспекцією у Львівській області, що призвели до зменшення дохідної частини бюджету, чим порушили інтереси держави. У зв'язку з викладеним та на підставі ст. 121 Конституції України, ст.ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру» Львівський прокурор з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України звернувся з позовом до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави - Міністерства оборони України та ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій».

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», держава гарантує усім застрахованим громадянам забезпечення прав у страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

12 лютого 1998 року рішенням № 13151 ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Львівської міської ради народних депутатів, що підтверджується довідкою № 3075/20 про включення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

15 травня 2001 року, на підставі особистої заяви керівника підприємства до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Залізничному районі, ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» взято на облік як платника страхових внесків з присвоєнням страхового свідоцтва № 1308001035. При цьому в заяві позивач зазначив, що з порядком нарахування і сплати страхових внесків до Фонду, нарахування пені та адміністративних санкцій ознайомлений.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з повідомлення про взяття на облік № 1035, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423 «Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» віднесено до 49 класу професійного ризику виробництва (виготовлення виробів з бетону для будівництва, КВЕД 23.61). Відповідно до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» розмір страхового тарифу на державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання із 13 січня 2009 року становить - 2,08 %.

В період з 27.03.2012 року по 06.06.2012 року на підставі направлень від 27.03.2012 року № 450, 451, 452 головними державними фінансовими інспекторами Держфінінспекції у Львівській області Солтисом Я.Я., Зелеським В.В., Бойко Г.М. (з 27.03.2012 по 09.04.2012 року), направлення від 11.04.2012 року головним державним фінансовим інспектором Мовчан С.І. та направлення від 28.05.2012 року провідним державним фінансовим інспектором Ласяком Р.М., старшим державним фінансовим інспектором Стеком Д.М. проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» за період з 01.01.2009 - 01.04.2012 року.

За результатами проведеної ревізії головним державним фінансовим інспектором Держфінінспекції у Львівській області - Я.Я.Солтисом 12 червня 2012 року складено акт № 05-21/10 про наслідки ревізії фінансово-господарської діяльності ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» за період з 01.01.2009 - 01.04.2012 року.

Як вбачається з акту № 05-21/10 від 12 червня 2012 року, ревізією правильності нарахування коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань встановлено, що за 2009-2010 роки Підприємством щомісячно перераховувався страховий внесок від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в розмірі 2,08 %, у 2011 році страховий внесок від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання включений в розмір 38,28 % Фонду єдиного соціального внеску оплати праці працівників. Як встановлено ревізією, керівництвом Підприємства не вживалось заходів щодо застосування знижки страхових внесків в розмірі 50%, внаслідок чого у 2009-2010 році проводилось перерахування всієї суми в розмірі 100%. Таким чином, ревізією вказаного питання порушено ст. 47 Закону України від 23.09.1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та п. 20 Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що призвело до зайвого перерахування страхових внесків від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на загальну суму 56 909,00 грн., в тому числі за 2009 рік - 26 666,00 грн. (53 332,00 x 50 %), за 2010 рік - 30 243,00 грн. (60 486,00 x 50 %). Такі порушення допущено з вини колишнього директора ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» ОСОБА_5, який відповідно до п. 2.1 Контракту з керівником, здійснює оперативне управління Підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань Підприємства, передбачених законодавством України, Статутом Підприємства та контрактом.

За наслідками проведеної перевірки державними фінансовими інспекторами, 13 липня 2012 року за вих. № 322 Т.в.о. директора ДП «Львівський завод збірних конструкцій» Платко Р.Н. скерував на ім'я начальника Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області Климковича О.В. вимогу про перерахування зайво нарахованих коштів ДП «Львівський завод збірних конструкцій» суму страхових внесків в розмірі 56 909,00 грн.

На вимогу директора ДП «Львівський завод збірних конструкцій» про перерахування зайво нарахованих коштів, відповідач листом від 08 серпня 2012 року № 3966/03 повідомив, що з метою вивчення питань правильності нарахування, сплати страхових внесків ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій», застосування знижок чи надбавок до страхового внеску, відповідно до ст. 24-1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», якою передбачено право на проведення перевірок, працівниками Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові буде проведено перевірку за наслідками якої буде прийняте рішення з піднятих питань та скерували повідомлення від 09 серпня 2012 року № 3985/05 про проведення планової перевірки № 528, яка буде проводитись на підприємстві в період з 13 по 15 серпня 2012 року.

14 серпня 2012 року за наслідками перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України складено акт № 199, в якому зазначено, що за результатами перевірки порушень не виявлено, страхові внески до Фонду нараховані та сплачені в повному об'ємі. Т.в.о директора Платко Р.Н. та т.в.о головного бухгалтера Бобко Я.В. отримали даний акт перевірки, заперечень не подали та не оскаржували його.

На вимогу позивача та з метою вивчення питання правильності нарахування, сплати страхових внесків ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій», застосування знижок чи надбавок до страхового внеску, відповідно до ст.ст. 23, якою визначені права страхових експертів та 24-1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», страховим експертом з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у м. Львові - Молчко Орестом Юрійовичем 20 серпня 2012 року проведено перевірку ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій», за наслідками якої внесено подання про порушення законодавства про охорону праці та соціального страхування від нещасного випадку на виробництві, яким виявлено 21 пункт порушень та недоліків з питань охорони праці на підприємстві, що може стати причиною нещасних випадків на виробництві. Поданням надано строк до 20 вересня 2012 року на усунення недоліків та надання інформації про їх усунення до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у м. Львові, а у разі не усунення вказаних порушень буде внесено подання до органів виконавчої влади з нагляду за охороною праці щодо застосування адміністративних санкцій та притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці. Під час перевірки також встановлено, що за період з 2001-7 міс. 2012 року на ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» сталося два нещасних випадки на виробництві.

22 серпня 2012 року № 4066/03 на вимогу т.в.о директора ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» Платко Р.Н. до начальника управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області начальником відділення виконавчої дирекції фонду у м. Львові А.Л. Боднарчуком скеровано лист, в якому зазначено про результати проведеної перевірки страховим експертом з охорони праці та внесення подання про порушення законодавства про охорону праці та соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та роз'яснено підприємству, що керуючись ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та у зв'язку з тим, що в ДП «Львівський завод збірних конструкцій» виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, внаслідок чого підвищується ризик настання нещасних випадків і професійних захворювань, відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у м. Львові не можуть застосовуватись знижки до страхового внеску відповідно до ст.ст. 20, 21 Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423, яка втратила чинність відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2012 року № 237 «Про затвердження Порядку визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності».

20 вересня 2013 року т.в.о. директора ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» Р. Платко скеровано лист до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові про усунення недоліків, вказаних в поданні № 43-12 від 20 серпня 2012.

Вирішуючи спір, суд керується наступними положеннями чинного законодавства:

Стаття 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачає, що Визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розмір страхового внеску підприємства залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого належить підприємство за видом економічної діяльності. У разі якщо страхувальник провадить свою діяльність за декількома видами економічної діяльності, віднесення підприємства до класу професійного ризику виробництва здійснюється за основним видом його економічної діяльності.

У разі зміни виду економічної діяльності підприємства Фонд соціального страхування від нещасних випадків відповідно змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року. (ч. 3 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»)

Порядок визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на

загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423 «Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» (далі-Порядок), яка діяла у 2009-2010 роках.

Пунктами 20, 21 Порядку, визначено, що знижки чи надбавки до страхового внеску застосовуються Фондом з урахуванням результатів роботи підприємства за минулий календарний рік, у разі недопущення жодного нещасного випадку чи професійного захворювання застосовується 50 % знижка від встановленого розміру страхового внеску.

Як встановлено судом і не заперечується представниками сторін, віднесення до класу професійного ризику та встановлення страхового тарифу здійснювалось відповідно до заяви керівника від 15.01.2001 року та довідки статистики № 3075/20 від 13.02.1998 року та не оспорювалось позивачем. Також суд погоджується із твердженнями відповідача щодо добровільної сплати позивачем протягом 2009-2010 років страхових внесків, та не бере до уваги посилання позивача на те, що за період 2009-2010 року на підприємстві не відбулось жодного нещасного випадку та професійного захворювання. Оскільки ДП МОУ «Львівський завод збірних конструкцій» не надавало до Фонду інформації про відсутність на підприємстві нещасних випадків та професійних захворювань та не звертались до відповідача з заявою про застосування знижок у встановленні класу професійного ризику.

Крім цього, суд враховує, що зазначена в листі від 20 вересня 2013 року № 451 інформація свідчить про те, що позивач погодився з недоліками, які вказані в поданні страхового експерта.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 та ст. 11 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суб'єкти владних повноважень зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Статтею 70 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем не надано суду доказів, що керівник підприємства звертався до Фонду щодо застосування знижки страхових внесків в розмірі 50 %.

Враховуючи норми вищезазначеного законодавства та аналізуючи докази, долучені позивачем до матеріалів справи, суд зазначає, що такий не скористався правом, передбаченим пунктами 20, 21 Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 13 вересня 2000 року № 1423, відтак вимоги щодо відшкодування коштів у сумі 56 909,00 грн. суд вважає необгрунтованими, та такими що не підлягають задоволенню.

З урахуванням положень ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 122, 123, 127, 130, 135, 143, 151-154, 160, 161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Львівського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України в інтересах держави - Міністерства оборони України в особі Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій» до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові про стягнення коштів в сумі 56 909,00 грн. - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлений 15 квітня 2013 року.

Суддя Тертичний В.Г.