Ухвала суду № 30879224, 24.04.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2013
Номер справи
813/3220/13-а
Номер документу
30879224
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 квітня 2013 року № 813/3220/13-а

м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сасевич О.М., перевіривши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства закритого типу «Темпо» до Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій,-

В С Т А Н О В И В :

23 квітня 2013 року Акціонерне товариство закритого типу «Темпо» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області Державної податкової служби, в якій просить: визнати протиправними дії Городоцької МДПІ Львівської області ДПС щодо проведення позапланової виїзної документальної перевірки АТзТ «Темпо» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаєморозрахунках з ПП «Інвестюгагротранс», ТОВ «Львівкомфортгруп-К», ПП «Фелест», ТОВ «Укрзахіденерго», ТОВ «Екопласт-Львів», ПП «Лінк-Б», ПП «Корум А», ТОВ «Бізнесстратег-БСК», ПП «ТПК «Агросвіт-Південь», ПП «Інвест Пром» за період з 01.02.2010 року по 31.01.2011 року та висновки викладені в акті перевірки №236/22-00/20785813 від 09.04.2013 року.

Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.

Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно пункту четвертого частини першої та частини другої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, при цьому посилаючись на відповідні норми законодавства. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Письмовими доказами є документи, які за змістом частини 2 статті 69, частини 4 статті 79, пункту 6 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.

У контексті наведених норм встановлено, що позивачем АТзТ «Темпо» не надано достатніх доказів на підтвердження обставин, що викладені у позовній заяві.

Також необхідно зазначити, що копії тих документів, які долучені позивачем до позовної заяви, належним чином не засвідчені - відсутні дата, ПІБ, підпис та посада особи, яка засвідчує ідентичність копій оригіналам.

В силу положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Об'єкти справляння та розміри ставок державного мита, а також пільги щодо його сплати на сьогодні визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями).

Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», розмір мінімальної заробітної плати становить з 01.01.2013 року 1147 грн.

Частиною другою ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2013 року, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 34,41 грн.

Однак, позивачем при поданні адміністративного позову до суду не додано документ про сплату судового збору або документ, який би підтверджував факт звільнення його від сплати судового збору.

Згідно ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Із долучених до матеріалів позовної заяви документів вбачається, що позивачем не додано до позовної заяви копій усіх документів, що зазначені у додатку до неї для відповідача, а саме: копії наказу Городоцької МДПІ Львівської області ДПС №110 від 13.03.2013 року, копії акту перевірки №236/22-00/20785813 від 09.04.2013 року.

Відповідно до вимог ч.4 ст.106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Крім того, слід зауважити, що подана позовна заява не відповідає вимогам ч.4 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки така не містить дати її підписання.

Слід також зазначити, що згідно частини 7 статті 56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації у суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Всупереч вказаній нормі законодавства встановлено, що позовна заява підписана Головою правління АТзТ «Темпо» - ОСОБА_2, проте оформленого належним чином документа, який свідчив би про його повноваження на момент підписання позову, суду не надано.

Згідно положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, суддя позбавлений можливості вирішити питання щодо відкриття провадження у справі, а тому приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних вище недоліків.

При усуненні недоліків позовної заяви позивачу необхідно врахувати вимоги п.4 «Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1149 від 12.12.2007 року.

Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В :

Залишити без руху позовну заяву Акціонерного товариства закритого типу «Темпо» до Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій.

Позивачу усунути у строк включно до 14 травня 2013 року недоліки позовної заяви, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 14 травня 2013 року включно, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Суддя Сасевич О.М.